نیروی انتظامی تجمع روشن کردن شمع به یاد بکتاش آبتین را برهم زد

19/10/1400 02:55:00 ق.ظ

گزارش‌ها حاکی است که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، عصر شنبه، تجمع سوگواران بکتاش آبتین، عضو کانون نویسندگان ایران، در برابر بیمارستان ساسان تهران را بر هم زد.

گزارش‌ها حاکی است که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، عصر شنبه، تجمع سوگواران بکتاش آبتین، عضو کانون نویسندگان ایران، در برابر بیمارستان ساسان تهران را بر هم زد. نسخه چاپی گزارش ها حاکی است که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، عصر شنبه، تجمع سوگواران بکتاش آبتین،...

نسخه چاپی گزارش ها حاکی است که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، عصر شنبه، تجمع سوگواران بکتاش آبتین، عضو کانون نویسندگان ، در برابر بیمارستان ساسان تهران را بر هم زد. کانون نویسندگان ایران روز شنبه در بیانیه‌ای کوتاه خبر داد که بکتاش آبتین، نویسنده و شاعر زندانی، در بیمارستان ساسان تهران جان باخته است. بکتاش آبتین در زندان به کرونا مبتلا شده بود و ماه گذشته برای درمان به بیمارستان منتقل شده بود.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند شماری از شهروندان برای سوگواری مرگ بکتاش آبتین تجمع کرده‌اند. گزارش منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی بیانگر آن است‌که با حضور گسترده نیروهای انتظامی در مقابل بیمارستان از ادامه این تجمع جلوگیری شده است.

در بخشی از این تجمع اکبر معصوم‌بیگی، عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان به ستایش از این زندانی عقیدتی پرداخت. بکتاش آبتین، نویسنده زندانی، جان باخت؛ کانون نویسندگان: جمهوری اسلامی مسئول است عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران گفت: «وقتی بکتاش در بیرون بود٬ شاهد پیکارهای گسترده‌اش با نیروهای استبدادی بودیم.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تهدید «ناتو» به بسیج 40 هزار نیروی واکنش سریع خود در مرز اوکرایندر پی تشدید بحران در قزاقستان و دخالت مستقیم روسیه جهت کمک به حکومت توکایف برای سرکوب معترضان به افزایش قیمت سوخت در این کشور، موضوع حضور قوای گسترده نظامی کارت بسیج فعال دارن؟

دومین سال سرنگونی هواپیما؛ داغدارانی که دادخواهی می‌کنند | DW | 07.01.2022خانواده‌های جانباختگان پرواز PS752 به دلیل محدودیت‌های تازه مربوط به کرونا در تورنتو، مراسم یادبود عزیزان خود را به روشن کردن شمع در فضای باز و سخنرانی‌های آنلاین تغییر دادند. دنبال غرامت میلیون دلاری ان هواپیمای ایرباس ایرانی در ۱۲ تیر ۶۷ پرواز شماره ۶۵۵ از تهران به مقصد دوبی در حرکت بود که با دو موشک از ناو وینسنس آمریکایی سرنگون و ۲۹۰ سرنشین هواپیما از جمله ۶۶ کودک همگی کشته شدن ویلیام راجرز فرمانده ناو نه تنها محاکمه نشد که بعدها از طرف دولت ایالات متحده مدال شجاعت گرفت!

تجمع در مقابل بیمارستان ساسان به یاد بکتاش آبتین

بکتاش آبتین درگذشتزرافشانی به ایلنا خبر داد؛ بکتاش آبتین درگذشت

کانون نویسندگان ایران از درگذشت بکتاش آبتین، شاعر و فیلمساز محبوس خبر دادکانون نویسندگان ایران با اعلام خبر درگذشت بکتاش آبتین وعده داد تا در بیانیه‌ای «افکار عمومی را در جریان ستمی که بر او رفت» قرار دهد. 🖤😥

واکنش‌ها به درگذشت بکتاش آبتین؛ ادامه «قتل‌های زنجیره‌ای» توسط حکومت ایران استمرگ بکتاش آبتین در پی ابتلا به کرونا در زندان، که صبح شنبه ۱۸ دی در بیمارستان اتفاق افتاد، واکنش‌های گسترده‌ای از سوی نهادهای صنفی، حقوق بشری و در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت. بایدن با که میخاهد مُذاکره کُند ! حکومتی نامشروع ک نماینده ملت ایران نمیباشد ! دولت آمریکا بداند هَر زد و بند یا توافقی بنام برجام با حکومت نامشروع از نظر اکثریت ایرانیان غیر قابل قبول میباشد . بایدن و حزب او عَواقب آن را خواهند دید اگر اَشتباه کُنند و راه اوباما را برود