اعتراض به کشتن جورج فلوید, تبعیض نژادی در آمریکا, بی‌عدالتی در آمریکا

اعتراض به کشتن جورج فلوید, تبعیض نژادی در آمریکا

نیروی محرکه اعتراضات در آمریکا، 'ناامیدی و درماندگی' است | DW | 01.06.2020

ناآرامی‌هایی که درپی کشته‌شدن یک سیاه‌پوست آمریکایی به دست یک افسر پلیس به‌وجود آمده، نتیجه بی‌عدالتی گسترده در ایالات متحده است. یک کارشناس معتقد است که برای تغییر اوضاع در آمریکا باید جامعه در کل تغییر کند.

01/06/2020 09:38:00 ب.ظ

ناآرامی‌هایی که درپی کشته‌شدن یک سیاه‌پوست آمریکایی به دست یک افسر پلیس به‌وجود آمده، نتیجه بی‌عدالتی گسترده در ایالات متحده است. یک کارشناس معتقد است که برای تغییر اوضاع در آمریکا باید جامعه در کل تغییر کند.

ناآرامی‌هایی که درپی کشته‌شدن یک سیاه‌پوست آمریکایی به دست یک افسر پلیس به‌وجود آمده، نتیجه بی‌عدالتی گسترده در ایالات متحده است. یک کارشناس معتقد است که برای تغییر اوضاع در آمریکا باید جامعه در کل تغییر کند.

اعتراض‌ها به کشتن جورج فلوید، شهروند ۴۶ ساله ایالات متحده به دست یک مامور پلیس، روز دوشنبه، ۱۲ خرداد (یکم ژوئن) نیز با شعارهای گوناگونی مانند"بدون عدالت، صلح ممکن نیست" ادامه داشت.اکثر این اعتراض‌ها خشونت‌آمیز هستند و به نظر می‌رسد که سیاستمداران و دستگاه‌های امنیتی هنوز نمی‌دانند، چه واکنشی باید انجام دهند.

واکنش عفو بین‌الملل به اعدام در ایران به خاطر نوشیدن الکل: 'نمایش بی‌رحمی' جمهوری اسلامی 'اعتراف اجباری' روح‌الله زم؛ پخش 'گفتگوی' یک محکوم به اعدام در تلویزیون ایران ديرپاترين زندانی سياسی جمهوری اسلامی | DW | 11.07.2020

رئیس جمهور ترامپ ضمن ابراز همدردی با خانواده مقتول اعلام کرده است که در صورت ادامه‌یافتن خشونت‌ها از هر امکانی، حتی از ارتش هم استفاده خواهد کرد.او روز دوشنبه در یکی از توئیت‌های خود تنها به دو واژه"نظم و قانون!" بسنده کرد.ترامپ شامگاه یکشنبه با انتشار یک رشته توییت عملکرد گارد ملی در ایالت مینه‌سوتا، جایی که حادثه اتفاق افتاده است، را ستود و خاطرنشان کرد که این نیرو باید زودتر وارد عمل می‌شدند.

به گزارش شبکه سی‌ان‌ان  در دست‌کم ۱۵ ایالت گارد ملی بسیج شده است. وزارت دفاع آمریکا گفته است، در مجموع پنج هزار سرباز گارد ملی در ایالت‌های مختلف برای کنترل اوضاع مستقر شده‌اند.مرگ خشونت‌بار فلوید برای خیلی‌ها یادآور کشتن یک سیاه‌پوست آمریکایی دیگر است. در دسامبر۲۰۱۴ اریک گارنر غیرمسلح به دست یک مامور پلیس سفیدپوست خفه شد.

او هم مانند فلوید پیش از مرگ بارها گفته بود:"نمی‌تونم نفس بکشم".به همین دلیل این جمله در شبکه‌های اجتماعی به زبان‌های گوناگون به یک کلیدواژه تبدیل شده است. خیلی‌ها حتی به جای پروفایل خود از جمله"نمی‌تونم نفس بکشم" استفاده می‌کنند.اوضاع ناهنجار شهروندان سیاه‌پوست

مرگ فلوید و گارنر به این دلیل مطرح شدند که شاهدان از این دو حادثه فیلم گرفته بودند. شمار زیادی از قتل‌ها و خشونت‌های ماموران پلیس سفیدپوست علیه آمریکاییان سیاه‌پوست رسانه‌ای نمی‌شود و در خفا می‌ماند.در ایالات متحده سیاه‌پوستان تنها از جانب برخی ماموران پلیس مورد تبعیض قرار نمی‌گیرند. دکتر اشوین وازان، پروفسور رشته پزشکی در دانشگاه کلمبیای نیویورک به دویچه وله می‌گوید: «ما در آمریکا نابرابری‌های نگران‌کننده‌ای در زمینه بهداشت داریم».

به گفته او، ویروس کرونا (سارس‌کوو ۲) این نابرابری‌ها را که قرن‌هاست وجود دارد تشدید کرده است.تاکنون حدود ۲۳ درصد قربانیان کووید ۱۹، بیماری ناشی از سارس‌کوو ۲، سیاه‌پوست بوده‌اند. این آمار با احتساب اینکه تنها ۱۳ درصد شهروندان ایالات متحده سیاه‌پوست هستند، بسیار بالا و پرسش‌برانگیز است.

کارشناسان دلایل گوناگونی برای این روند برمی‌شمرند: سیاه‌پوستان علاوه بر اینکه نسبت به سفیدپوستان امکانات کمتری برای دسترسی به بهداشت و درمان دارند، در بازار کار و آموزش و پرورش هم مورد تبعیض قرار می‌گیرند.به همین دلیل شمار سیاه‌پوستان در حرکت‌های اعتراضی روزهای اخیر چشمگیر است.

نیویورک‌تایمز: انفجار در تاسیسات نظنز 'برنامه اسرائیل با اطلاع آمریکا' بوده است واکنش سخنگوی دولت ایران به طرح سوال از حسن روحانی: اوضاع را پیچیده‌تر نکنید ونیز ایتالیا برای نخستین بار سیل‌بندهای سیار را به آب انداخت

پلیس پورتلند برای پراکندن معترضان از گاز فلفل استفاده می‌کنددرماندگی معترضاندکتر براینت مارکس، پروفسور رشته روانشناسی در"کالج مورهاوس" در ایالت جورجیا، در گفت‌وگو با دویچه وله اظهار داشت: «نیروی محرکه اعتراضات، ناامیدی و درماندگی معترضان است.»

او ضمن بیان اینکه بسیاری از ماموران پلیس و شهروندان این موضوع را درک نمی‌کنند، تصریح کرد که رئیس جمهور ترامپ هم به جای ایجاد تفاهم بیشتر بین سیاه‌پوستان و سفیدپوستان، معترضان را"thugs" می‌خواند؛ واژه‌ای معادل"گانگستر"، که به‌طور معمول برای تحقیر مردان سیاه‌پوست به‌کار برده می‌شود.

مارکس به نکته دیگری در باره رئیس جمهور اشاره کرد: هنگامی که ترامپ می‌خواهد همدردی خود را با کسی بیان کند، متن خود را از روی کاغذ می‌خواند، اما اگر کسی مایل است با شخصیت واقعی او آشنا شود باید به سخنرانی‌های آزاد و توئیت‌های او مراجعه کند."باید جامعه در کل تغییر کند"

آیا کسانی که اکنون علیه نژادپرستی به خیابان‌ها می‌روند می‌توانند در بی‌عدالتی کهن‌‌سال در ایالات متحده تغییری به‌وجود بیاورند؟پاسخ براینت ماركس به این پرسش دوگانه است. او معتقد است که اگر اعتراضات ادامه یابند، در رسانه‌ها به دست فراموشی سپرده نشوند و تغییر قوانین برای کنترل بیشتر پلیس در برخی ایالت‌ها به موضوعی انتخاباتی تبدیل شود، می‌توان به تغییر و تحولاتی در زمینه عدالت و تبعیض دست یافت.

این استاد روانشناسی در عین حال تاکید می‌کند که پیش‌داوری‌ها، به‌ویژه در باره مردان جوان سیاه‌پوست، طوری درجامعه رخنه کرده است که برای از بین‌بردن این تبعیض‌ها و ایجاد برابری اجتماعی"باید جامعه در کل تغییر کند". ادامه مطلب: DW فارسی »

این کارشناس حتما توصیه کرده جامعه جدید آمریکا را باید کارمندان بخش فارسی DW شکل بدن😂😂😂 چرا میگی کشته به دست یک افسر پلیس.بابا باید بگی قتل در اثر اقدام عامدانه نیروهای نظامی آمریکا.مگه اخبار ایران رو همینطوری پوشش نمی دادی؟ این حجم از واکنش نسبت به قتل یک انسان سیاهپوست نشان از بلوغ فکری جامعه جهانیست.

آیت_الله_دویچه_وله اخلاق و دانشي كه به ماده گرايي منتهي ميشود،در مركز به اصطلاح 'مدنيت ، مدرنيزم ودموكراسي' به اوج افتضاح خود رسيد.اما براي مشاهده آن چشم بينا دركار است ! گویا چپ ها لب به سخن گشوده اند دوباره! ماهیت_چپ چپ_طراحی_ شده با یه گل بهار نمیشه یک کارشناس نظرش رو نمیشه برای یک کشور پیچید... گرفتینمون یا آخر شبی اکانت و سایت دست اف اس بی افتاده...

پستتون رو پاک کنید : یا دوباره توئیت کنید آمریکایی آفریقایی تبار و یا African American , این واژه اشتباهه دوست عزیز که توئیت میکنی !!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!! راستی آلمان در جوار مسلمونا خوش میگذره!!؟؟بپا انگشت منگشتت نکنن،یا شبانه نیان خونت تیکه تیکه ت کنن بزارنت تو فریزر! کدام کارشناسان؟؟ کارشناسان چینی؟ روسی؟ ایرانی؟ کره شمالی؟ یا دمکرات های بزدل و مزلف؟؟ دست شما خیلی وقت به عنوان یه رسانه بی شرف رو شده. جمع کنید این بساط مارگیری رو

اون کارشناس چپول گوه خورد با توی چپول که پشت ملاها وایستادی و چپ تمام عیارید، پرزیدنت ترامپ بهترین رییس جمهور دنیاست 🦴🦴🦴🦴🦴🦴 🖕🖕🖕🖕🖕🖕 für Deutsch persisch احساس میکنم نیرو محرکه این جریان الت تناسلی این مرحوم بوده که بی هیچ دلیلی تباه شده کلا همه چیز تغییر خواهد کرد و درست خواهد شد اگر نژادپرستانی همچون جناب .. که حتی از گفتن نامش هم ابا دارم ، استعفا دهند.

ممکن حکومت ظالمی در همه جهان آتش افروزی کند وبه بقای خود ادامه دهد اما اگر به یک نفر ظلم وستم بی حدی کند آن ظلم سبب نابودی آن حکومت میشود این اشتباه در آمریکا رخ داد وچون دولت مردان حاضر تجربه زمامداری ندارند منتخب قشر سرمایه دار آمریکا بودند حالا باد تبدیل به طوفان بلا شده است چقدر جالبه که این تغییرات هم در زمانی رخ میدهد که ترامپ قصد داشت چین دمکراتا ج۰ا را بفرسته بدرک ....!!!

دقیقا در راستای جمهوری اسلامی قدم بر میدارید. دوستان ملاهای ایران

تنها در یک روز بیش از ۸ هزار مورد جدید کووید۱۹ در هند گزارش شده استبخش انگلیسی صدای آمریکا - هند طی تنها یک روز ۸ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داده است که بالاترین رقم روزانه ابتلا در این کشور است.. به گزارش وزارت بهداشت هند در روز یکشنبه ۱۱ خرداد، هند رو ولش از آمریکا چه خبر . الحمدلله

حمله به خودروی یک شبکه تلویزیونی در کابل ۲ کشته برجای گذاشتوزارت کشور افغانستان وقوع انفجار را به عنوان حمله مورد تایید قرار داده و تاکید کرده است که مینی‌بوس حامل کارکنان تلویزیون خورشید هدف اصلی این حمله بوده است. از امیرکا چ خبر،

حرکت ترکیه در راستای تبدیل شدن به یک قدرت پهپادی جدید | DW | 31.05.2020ترکیه می‌خواهد از نظر تجهیزات جنگی خودکفا شود. در این راستا به طور فزاینده‌ای در زمینه تولید پهپاد در حال پیشرفت است. داماد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، یکی از شخصیت‌های کلیدی در توسعه پهپاد است. 🇹🇷 پهباد را فقط برای پشتیبانی از داعش به کار می‌گیرد. مراقب سرقت اطلاعات باشید.

محکومیت ۳۴۴ میلیون تومانی یک پزشک در تهران

تغییر نظام ریاستی به پارلمانی با توجه به شرایط حاکم با منافع ملی در تضاد استعبدالرضا هاشم‌زایی، نماینده مجلس دهم، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:تغییر نظام ریاستی به پارلمانی با توجه به شرایط حاکم با منافع ملی در تضاد است/تشکیل نظام پارلمانی به جمهوریت نظام آسیب می‌زند این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 سلطنت طلبی، ملیگرائی، خلقگرائی، اصولگرائی،اصلاح طلبی وو...حزبگرائی اپوزیسیونها و حکومت و حکومتهای فرقه فارسیسم باهویت دروغین علوم بی استعدال بی منطق فارسیعربی شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم تمام شده پایان یافته است اعتراف کنید به هویت و مدنیت بزرک ملتهای ایرانیان تسلیم شوید از کدام جمهوریت حرف میزنی؟ واقعا در سیستم اسلامی ولایی این دو چه فرقی داره وقتی قدرت جای دیگه است؟

مهار آتش سوزی خاییز در حوزه کهگیلویه/ آتش سوزی از سمت حوزه بهبهان شعله ور استرئیس اداره محیط زیست کهگیلویه: *آتش‌سوزی خائیز در قسمت کهگیلویه مهار شده است *فوران آتش‌سوزی از سمت بهبهان شعله‌ور شده است *نیروهای مردمی همچنان در تلاش برای مهار آتش‌سوزی در صحنه حضور دارند