نیروی دریایی سپاه از یک شهر موشکی جدید رونمایی کرد | DW | 15.03.2021

25/12/1399 05:12 ب.ظ

نیروی دریایی سپاه، به مناسبت روز 'پاسدار' از یک شهرموشکی جدید با موشک‌های کروز و بالستیک و تعداد زیادی سامانه رونمایی کرد. این ششمین مورد الحاق 'تجهیزات رزمی' به نیروهای دریایی سپاه در سال جاری است.

نیروی دریایی سپاه، به مناسبت روز"پاسدار" از یک شهرموشکی جدید با موشک‌های کروز و بالستیک و تعداد زیادی سامانه رونمایی کرد. این ششمین مورد الحاق"تجهیزات رزمی" به نیروهای دریایی سپاه در سال جاری است.به نوشته"سپاه نیوز" تجهیزات این شهر، در وزارت دفاع، شرکت‌های دانش بنیان و جهاد خودکفایی تولید شده‌اند.

خبرگزاری فارس از آیین رونمایی یک شهر جدید موشکی سپاه خبر می‌دهد. در این مراسم که صبح شنبه ۲۵ اسفند برگزار شد، فرمانده کل سپاه پاسداران، فرمانده نیروی دریایی سپاه و شماری از فرماندهان و مسئولان ارشد نیروهای مسلح حضور داشتند.

فارس به نقل از"سپاه نیوز" نوشت که شمار زیادی سامانه و موشک‌های کروز و بالستیک با بردهای متنوع در این شهر به نمایش درآمدند.

این ششمین مورد الحاق تجهیزات رزمی به نیروهای دریایی سپاه در سال ۱۳۹۹ است. به گزارش فارس، در این مراسم از سامانه‌های موشکی دارای قابلیت تغییر هدف بعد از شلیک نیز رونمایی شده است. وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، شرکت‌های دانش بنیان، بخش‌های تحقیقاتی سپاه و جهاد خودکفایی نیروی دریایی سپاه، دستگاه‌ها و عوامل طراحی و ساخت این تجهیزات معرفی شده‌‌اند. headtopics.com

خلیج عمان جدیده؟ فحش بدهیم ، میگویند : بی ادبیست. ندهیم که قصر در رفته اید. مراقب باشید.

از مستعان چه خبر؟!

در فیلم سه دقیقه‌ای که از افتتاح این شهر تحت عنوان"نمایش اقتدار سبزپوشان نیروی دریایی سپاه" منتشر شده، تجهیزات و سامانه‌های متعددی در تونل‌ها و فضای باز با پوسترهایی از قاسم سلیمانی، محسن فخری‌زاده و نیروهای فنی و عملیاتی دیگر سپاه به چشم می‌خورند.

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران در این مراسم می‌گوید: «آنچه مشاهده می‌کنید بخش کوچکی از توان بزرگ موشکی نیروی دریایی سپاه پاسداران است و ما با رویش‌های عظیمی از توانایی نبرد در عرصه‌های دریایی روبرو هستیم.

علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه، هشت ماه قبل اعلام کرده بود که سپاه در سواحل جنوبی ایران،"شهرهای شناور موشک‌انداز" ایجاد کرده و آنها را در زمان لازم به نمایش خواهد گذاشت.

ادامه مطلب:
dw_persian »

سربلند باشید پاسداران عزیز تا چشمتون کور بشه 😊😊😊 نه_به_جمهوري_اسلامي تحریم_انتخابات_۱۴۰۰ کره شمالی نیستیم ما

سخنگوی پنتاگون: ناخرسندی خود از کارهای نیروی دریایی سپاه را به تهران منتقل کرده‌ایمصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خوبه اول بگید شما تو خلیج فارس چه گ... میخورید تا بعد بشه راجب به کار نیروی دریایی سپاه صحبت کرد؟ ناخرسند هستند؟ این مردک دلقکه.

پنتاگون: نگرانی خود را از فعالیت نیروی دریایی سپاه به ایران اعلام کرده‌ایمجان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، در یک کنفرانس خبری در رابطه با افزایش تنش‌های اخیر ایران با شناورهای خود در خلیج اعلام کرد ناخرسندیو

بازداشت ۱۰ افسر ارشد سابق نیروی دریایی ترکیه به دلیل انتقاد از دولتدر بیانیه‌ای که به امضای ۱۰۳ افسر ارشد سابق نیروی دریایی ترکیه رسیده از تصمیم دولت برای خروج از پیمان بین‌المللی «مونترو» و ایجاد یک گذرگاه جدید آبی موسوم به «کانال استانبول» به شدت انتقاد شده است.

اردوغان نامه افسران سابق نیروی دریایی را یادآور «کودتاهای سیاسی» دانسترئيس‌جمهوری ترکیه در جریان سخنرانی روز دوشنبه خود گفت: «وظیفه دریاداران بازنشسته انتشار بیانیه‌هایی نیست که به طور ضمنی از کودتای سیاسی خبر می‌دهد. هیچ کدام از کارمندان بازنشسته دولت حق ندارد چنین راهی را برود.» ArbitralAward of the 28th President of the UnitedStates of America will be honored and implemented. 👇 این اردوغان هم تا ترکیه رو به نقطه‌ی جوش نرسومه ول کن نیست! می‌خواد آبراهه بکشه در دل استانبول بدونه توجه به ملاحظات زیست‌محیطی و وقتی هم که بهش اعتراض می‌کنند می‌گه کودتاچی و ضد‌مردم! این الیگارشی صنعتیِ آناتولی‌نشین که پشت سر اردوغانه آخر سر تقاص این حمایت‌‌هاش رو پس می‌ده. چه مفت، ترک‌ها دموکراسی را به پوپولیسم مذهبی باختند

یک افسر نیروی دریایی ایتالیا و یک وابسته نظامی سفارت روسیه به اتهام جاسوسی بازداشت شدندیک افسر نیروی دریایی ایتالیا و یک وابسته نظامی سفارت روسیه به اتهام جاسوسی بازداشت شدند جزئیات بیشتر🔽