نیروهای امنیتی در میانمار معترضان را با خودرو زیر گرفتند؛ کشته شدن دست‌کم پنج نفر

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺 نیروهای امنیتی در میانمار معترضان را با خودرو زیر گرفتند؛ کشته شدن دست‌کم پنج نفر ▪ به گزارش یک مرکز خبری محلی، در این درگیری‌ها که صبح روز یکشنبه در یانگون روی داد دست‌کم ۱۵ نفر دستگیر شدند. ⬇ بیشتر بخوانید:

در جریان برخورد نیروهای امنیتی با معترضان به کودتای ۱۰ ماه پیش در میانمار، یک خودروی نیروهای امنیتی مردم را زیر گرفت و موجب مرگ پنج نفر شد.

به گزارش رویترز، یک مرکز خبری محلی در میانمار به نام «میانمار ناو» با اعلام این خبر نوشته است که در این برخورد، که صبح روز یکشنبه در یانگون روی داد، دست‌کم ۱۵ نفر دستگیر شدند.با وجود خشونت صبح، اعتراض دیگری نیز بعدازظهر در یانگون برگزار شد. بیش از ۱۳۰۰ نفر از زمان کودتای ۱ فوریه نظامیان علیه دولت غیرنظامی این کشور کشته شده‌اند اما اعتراضات ضدنظامیان همچنان ادامه دارد.

در همین حال، دادگاهی در میانمار قرار است روز دوشنبه حکم آنگ سان سوچی، رهبر دولت غیرنظامی میانمار، را که در جریان کودتای نظامیان دستگیر شد، صادر کند. او با بیش از ده اتهام روبرو شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دست‌کم 9 نفر در حمله مسحانه در مکزیک کشته و زخمی شدنددر حمله مسلحانه به یک کامیون در مکزیک چهار تن کشته و 5 نفر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دست‌کم 13 نفر طی عملیات ارتش هند در مرز میانمار کشته شدندیك مقام نظامی هند از کشته شدن دست‌کم 13 تن از جمله هفت غیرنظامی طی عملیات ارتش این کشور در مرز با میانمار خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا، اروپا و ۲۱ کشور دیگر درباره اعدام جمعی‌ نیروهای امنیتی در افغانستان بیانیه صادر کردندایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و ۲۱ کشور دیگر روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای از اعدام‌های فراقضایی صدها نفر از اعضای پلیس و ارتش حکومت پیشین افغانستان به دست طالبان ابراز نگرانی کردند و خواستار تحقیق فوری درباره این جنایات شدند. دستشون درد نکنه، زحمت کشیدن بیانیه!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشته شدن یک شهروند یارسان با شلیک نیروهای نظامی در قصرشیرین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ضرب و شتم زنان زندانی در زندان ارومیه توسط نیروهای امنیتی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مرگ حدود نیم میلیون نفر ظرف ۲۰ سال؛ تلفات جاده‌ای در ایران همچنان قربانی می‌گیردطبق گزارش سازمان پزشکی قانونی، در ۶ ماه نخست سال جاری به طور میانگین روزانه ۴۶.۵ نفر در حوادث رانندگی جان باختند. طبق این گزارش در نیمه نخست سال جاری ۸ هزار و ۶۴۴ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند. که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۹.۶ درصدی داشته است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »