نیروهای ‌ائتلاف طی شبانه‌روز گذشته 3 پهپاد حوثی‌ها را سرنگون کردند

23/11/1399 10:02 ق.ظ

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در 24 ساعت گذشته 3 پهپاد مسلح متعلق به شبه نظامیان حوثی را سرنگون کردند. - خبرگزاری آناتولی

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در 24 ساعت گذشته 3 پهپاد مسلح متعلق به شبه نظامیان حوثی را سرنگون کردند. - خبرگزاری آناتولی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 3 پهپاد مسلح متعلق به شبه نظامیان حوثی را سرنگون کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، نیروهای ائتلاف آخرین پهپاد شبه‌نظامیان حوثی را در منطقه خميس مشيط در جنوب این کشور سرنگون کرده‌اند.

در این گزارش تاکید شد که شبه‌نظامیان حوثی قصد داشتند غیرنظامیان را هدف قرار دهند. از سوی دیگر شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران روز گذشته اعلام کردند که با 4 پهپاد فرودگاه ابها در عربستان سعودی را هدف قرار داده‌اند.

نیروهای ائتلاف در مورد این حملات اعلام کردند که 2 پهپاد حوثی‌ها را سرنگون کرده‌اند. گفتنی است از سپتامبر 2014 تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، کنترل صنعا و برخی مناطق این کشور را به دست گرفته‌اند. ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی نیز از مارس 2015 تاکنون از دولت مشروع یمن حمایت می‌کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در 24 ساعت گذشته 3 پهپاد مسلح متعلق به شبه نظامیان حوثی را سرنگون کردند.ریاض/خبرگزاری آناتولی

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 3 پهپاد مسلح متعلق به شبه نظامیان حوثی را سرنگون کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، نیروهای ائتلاف آخرین پهپاد شبه‌نظامیان حوثی را در منطقه خميس مشيط در جنوب این کشور سرنگون کرده‌اند.

در این گزارش تاکید شد که شبه‌نظامیان حوثی قصد داشتند غیرنظامیان را هدف قرار دهند.

از سوی دیگر شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران روز گذشته اعلام کردند که با 4 پهپاد فرودگاه ابها در عربستان سعودی را هدف قرار داده‌اند.

نیروهای ائتلاف در مورد این حملات اعلام کردند که 2 پهپاد حوثی‌ها را سرنگون کرده‌اند.

گفتنی است از سپتامبر 2014 تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، کنترل صنعا و برخی مناطق این کشور را به دست گرفته‌اند. ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی نیز از مارس 2015 تاکنون از دولت مشروع یمن حمایت می‌کند.

براساس گزارش‌ سازمان ملل، طی 6 سال اخیر 233 هزار یمنی از جمله 12 هزار غیرنظامی بر اثر درگیری‌ها در این کشور کشته و زخمی شده‌اند. همچنین 80 درصد از شهروندان یمنی به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.