نیروهای دولتی افغانستان برای سومین روز در نزدیکی هرات با طالبان درگیر شدند

31/07/2021 09:35:00 ب.ظ

نیروهای دولتی افغانستان برای سومین روز در نزدیکی هرات با طالبان درگیر شدند

افغانستان, جنگ در افغانستان

نیروهای دولتی افغانستان برای سومین روز در نزدیکی هرات با طالبان درگیر شدند

به گفته مقامات افغان و ساکنان محلی، صدها نفر به دنبال درگیری‌ها بین نیروهای دولتی و شبه نظامیان طالبان محل سکونت خود در حومه هرات یا در نزدیکی این شهر را ترک کرده‌اند.

درگیری‌ها بین نیروهای دولتی افغانستان و گروه طالبان روز شنبه برای سومین روز پیاپی در نزدیکی شهر هرات ادامه یافت.به گفته مقامات افغان و ساکنان محلی، صدها نفر به دنبال این درگیری‌ها محل سکونت خود در حومه هرات یا در نزدیکی این شهر را ترک کرده‌اند. عبدالصبور قانع، والی هرات اعلام کرده است که بیشتر درگیری‌ها در ولسوالی‌های انجیل و گذره در جریان است.

وی بعدازظهر شنبه از وقوع درگیری در حومه جنوبی و جنوب شرقی هرات به ویژه در مناطق پل پشتون و پل مالان سخن گفت. پل پشتون و پل مالان در حدود ده کیلومتری هرات واقع شده‌اند.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدعبدالصبور قانع همچنین گفت که نیروهای دولتی با وجود استقرار شبه نظامیان طالبان در «منازل مسکونی»، به دنبال پیشگیری از تلفات غیرنظامی هستند. به گفته والی هرات درگیری‌های نظامی در نزدیکی فرودگاه هرات نیز در جریان است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

به زودترین فرصت طالبان لعین و کافر، مثل زن روسپی در جاده ها توسط پاکستان رها می شون. باز مثل خرچلان خودرا چوپان معرفی میکنند. انشاالله که تمام قسمت های زخمی بدنشان معرفی شان خواهند کرد که آیا چوپان یا خرمگس زخمی استند. دانه دانه به جهنم روانشان خواهیم کرد. مرده باد طرفداران طالب. انشاالله که نیروی های ناترس و دلیر ما، طالبان خرمگس را چلوصاف ساخته با دو متر تکه کفن این حرامزاده ها را به شوی مادرشان در پاکستان میفرستند. طالبان کافر و نجس عاق شده بزود ترین فرصت نسلشان نابود می شود.

از به طالبان باج ندهید به کجا رسیدیم ؟! افرین، بکشید انهارا، اسیر گرفتن سمه براتون، اونهام اسیر نمیگیرند، باید افغانی به پا بخیزه نه فقط ارتش

حمله به یک 'نفتکش اسرائیلی' در نزدیکی سواحل عمان | DW | 30.07.2021یک نفتکش در دریای عرب در جنوب عمان مورد حمله قرار گرفته است. این کشتی که محموله‌ای را حمل نمی‌کرده، در اختیار یک شرکت متعلق به یک میلیارد اسرائیلی است. درباره خسارت‌های احتمالی این حادثه گزارشی منتشر نشده است.

بحران خاموشی در ایران؛ اخطار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی | DW | 30.07.2021معاون استاندار تهران با تاکید بر شرایط قرمز کرونایی و لزوم دورکاری کارکنان ادارات و صرفه‌جویی در مصرف انرژی از هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی خبر داد. از آن‌ها خواسته شده است، از ژنراتور برای مصارف خود کمک بگیرند.

هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی در تهران/اعلام ساعت حضور کارکنان تا آخر مردادماههشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی در تهران معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران با اشاره به اینکه در استان تهران ساعت حضور کارکنان تا آخر مردادماه ازساعت ۷ تا ۱۳ است از هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی در تهران خبر داد

تداوم اعتراضات ضدحکومتی در جشن قهرمانی پرسپولیس؛ حمله نیروهای امنیتی و انتظامی🔺تداوم اعتراضات ضدحکومتی در جشن قهرمانی پرسپولیس؛ حمله نیروهای امنیتی و انتظامی ▪️قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس و به خیابان آمدن طرفداران این تیم در جمعه شب و نخستین ساعات بامداد شنبه ۹ مرداد با شعارهای ضدحکومتی در تهران و چند شهر دیگر همراه شد.

آخرین تحولات جنگ در افغانستان؛ دفتر سازمان ملل در هرات هدف حمله قرار گرفتشبه‌نظامیان شورشی به تازگی چندین ولسوالی در ولایت هرات و همچنین دو پست مرزی واقع در این ولایت که به حدود مرزی ایران و ترکمنستان نزدیک است را به تصرف خود درآوردند. لعنت به این سازمان ملل که هیچ پخی نیست و فقط بلده بیانیه بده خاورمیانه رو نابود کردید میلیون ها انسان رو به خاک سیاه نشاندید بدانید در قیامت باید جواب پس بدید لعنت به هرچی ظالم و ستمگر

پنجمین قهرمان پی در پی پرسپولیس در لیگ برتر

Aa درگیری‌ها بین نیروهای دولتی افغانستان و گروه طالبان روز شنبه برای سومین روز پیاپی در نزدیکی شهر هرات ادامه یافت.یک نفتکش که در خدمت شرکتی متعلق به یک میلیاردر اسرائیلی است، پنجشنبه شب هفتم مرداد (۲۹ ژوئیه) در سواحل عمان در دریای عرب مورد حمله قرار گرفته است.عکس از آرشیو معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران، با تاکید بر ضرورت صرفه‌‌جویی در مصرف برق دستگاه‌ها و ادارات دولتی، یادآور شده که ۷۰ درصد کارکنان باید دورکاری کنند.غلامرضا عباس پاشا در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح روند فعالیت ادارات با توجه به شرایط قرمز کرونایی در تهران گفت: فعالیت کارکنان ادارات عادی به صورت ۷۰ درصد دورکاری و فعالیت‌های ادارات با کارهای ضروری، به صورت ۵۰ درصد دورکاری خواهد بود.

به گفته مقامات افغان و ساکنان محلی، صدها نفر به دنبال این درگیری‌ها محل سکونت خود در حومه هرات یا در نزدیکی این شهر را ترک کرده‌اند. عبدالصبور قانع، والی هرات اعلام کرده است که بیشتر درگیری‌ها در ولسوالی‌های انجیل و گذره در جریان است.   یک شرکت تجاری مستقر در لندن که به یک میلیاردر اسرائیلی تعلق دارد، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد مالک این کشتی که با پرچم لیبریا حرکت می‌کرد، یک شرکت ژاپنی است. وی بعدازظهر شنبه از وقوع درگیری در حومه جنوبی و جنوب شرقی هرات به ویژه در مناطق پل پشتون و پل مالان سخن گفت. خبرگزاری ایسنا روز جعه ۸ مرداد ( ۳۰ ژوئیه) به نقل از عباس پاشا نوشت: «به ۲۲۲ دستگاه دولتی که الزامات الگوی مصرف برق را رعایت نمی‌کردند اخطار قطع برق داده شده و در صورت تداوم برق آنها قطع می‌شود. پل پشتون و پل مالان در حدود ده کیلومتری هرات واقع شده‌اند. توضیح بیشتری در مورد خسارت‌های احتمالی داده نشده است. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید عبدالصبور قانع همچنین گفت که نیروهای دولتی با وجود استقرار شبه نظامیان طالبان در «منازل مسکونی»، به دنبال پیشگیری از تلفات غیرنظامی هستند. وی تاکید کرد: در راستای اجرای صحیح صرفه جویی، به صورت متناوب بازدید و نظارت از دستگاه ها به عمل می آید که بر این اساس به ۲۲۲ دستگاه دولتی که الزامات الگوی مصرف برق را رعایت نمی کردند، اخطار قطع برق داده شده که در صورت عدم رعایت ، برق این دستگاه ها قطع خواهد شد.

به گفته والی هرات درگیری‌های نظامی در نزدیکی فرودگاه هرات نیز در جریان است.  در این بیانیه آمده است:"در زمان حادثه، کشتی در شمال اقیانوس هند از دارالسلام به فجیره در حال حرکت بود و هیچ محموله‌ای حمل نمی‌کرد". سخنگوی صنعت برق ایران پیش‌تر گفته که خاموشی‌ها تا پایان شهریور ادامه خواهند داشت. گروه طالبان اخیرا بر شماری از ولسوالی‌های هرات و دو گذرگاه مرزی اسلام قلعه با ایران و گذرگاه مرزی تورغوندی با ترکمنستان مسلط شد. آخرین تحولات جنگ در افغانستان؛ دفتر سازمان ملل در هرات هدف حمله قرار گرفت درگیری‌ها در حالی در نزدیکی هرات ادامه دارد که یک مامور پلیس روز جمعه در جریان حمله به مقر سازمان ملل متحد در این شهر کشته شد.  مقام‌های رسمی اسرائیل نیز به این حمله واکنشی نشان نداده‌اند. گروه طالبان از دو ماه پیش عملیات تهاجمی علیه نیروهای دولتی را در سراسر افغانستان آغاز کرده است. فارس می‌نویسد، طبق اعترافات متهمان"مشخص شد سازماندهی این افراد توسط بخشی از بدنه ضدانقلاب از خارج از کشور صورت گرفته است". شبه نظامیان طالبان علاوه بر هرات برای مسلط شدن بر قندهار، دومین شهر بزرگ افغانستان و لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند نیز با نیروهای دولتی درگیر شده‌اند.  چند کشتی دیگر مرتبط با اسرائیل نیز در ماه‌های اخیر هدف حملاتی قرار گرفته‌‌اند که مقامات اسرائیلی، جمهوری اسلامی را مسئول این حملات می‌دانند.

شهر هرات در غرب افغانستان با جمعیت ۶۰۰ هزار نفری خود سومین شهر بزرگ این کشور محسوب می‌شود. هم‌رسانی این مطلب: . ایران متقابلا اسرائیل را مسئول این حملات خوانده است. پاسخ به وضوح منفی است.