نیاز ۸ هزار فروند شناور به بنزین ارزان/ صید بدون صرفه شده است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

رئیس اتحادیه صیادی کل کشور اعلام کرد: نیاز ۸ هزار فروند شناور به بنزین ارزان/ صید بدون صرفه شده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، یعقوب دوجی (رئیس اتحادیه صیادی کل کشور) با بیان اینکه ۱۲ هزار فروند شناور کار صید را در مناطق مختلف کشور انجام می‌دهند، گفت: از این ۱۲ هزار فروند حدود چهار هزار فروند لنج‌هایی هستند که با گازوئیل کار می‌کنند و از گرانی بنزین متاثر نمی‌شوند و هشت هزار فروند دیگر قایق‌های بنزینی هستند که افزایش قیمت بنزین شدیدا بر کار آنها تاثیر می‌گذارد.

او عنوان کرد: عمده صیادان در مناطق محروم زندگی کرده و بسیاری از آنها با مشکلات معیشتی دست به گریبان هستند. گرانی بنزین هزینه‌های تولید آنها را به شدت بالا برده و حتی در مواردی صید را بی‌صرفه می‌کند. اگر افراد مورد حمایت قرار نگیرند ممکن است دست از صیادی بکشند. رئیس اتحادیه صیادی کل کشور ادامه داد: ۴۸ ساعت بعد از اعلام گرانی بنزین به اتفاق مسئولان شیلات جلسه‌ای با فراکسیون دریایی مجلس برگزار و در آن انتظار جامعه صیادی را اعلام کردیم.

او با تاکید بر نقش مهم صیادی در ایجاد اشتغال در استان‌های ساحلی، بیان کرد: در جلسه مذکور عنوان کردیم که ما انتظار داریم یا یارانه‌ای برای صیادان در نظر گرفته شود یا این قشر بنزین را با قیمت ارزان‌تری دریافت کنند. اگر این اتفاقات نیفتد صیادان دچار مشکل شده و تلاشی که در راستای رونق صیادی در سال‌های اخیر صورت گرفته است به هدر می‌رود.

به گفته دوجی، نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی قول پیگیری مطالبات صیادان را داده و امیدواریم هر چه زودتر فکری به حال این قشر بشود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک هفته با اعتراضات به گران شدن بنزین در ایراناز روز جمعه گذشته و پس از اجرایی شدن طرح جدید سهمیه بندی بنزین و افزایش سه برابری قیمت آن، شهرهای مختلف ایران شاهد ناآرامی و تظاهرات اعتراض آمیز بود؛ تظاهراتی که در بسیاری نقاط به خشونت کشیده شد. قطع اینترنت و عدم پوشش کامل خبرهای اعتراضات بوسیله رسانه‌های داخل ایران، باعث شده ابعاد آنچه روی داده کاملا مشخص نباشد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

با وجود وعده دولت، دسترسی به اینترنت در ایران همچنان به شدت محدود استبا وجود وعده دولت، دسترسی به اینترنت در ایران همچنان به شدت محدود است نت بلاکز، موسسه ناظر بر اینترنت، روز جمعه یکم آذر اعلام کرد که سطح دسترسی اینترنت در ایران به ۱۵ درصد رسیده است که تنها حدود ۱۰ درصد بیشتر از میزان روزهای گذشته است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بیت رهبری یا آستان قدس رضوی؛دولت چه منابع مالی دیگری غیر از بنزین داردمجید گلپور: ما هولدینگهای زیادی در ایران داریم که در تمام این چهل سال تنها کار خودش را کرده‌اند بویژه در دوره سی سالۀ مدیریت علی خامنه‌ای. در دوران او انباشت مداوم و پی در پی سرمایه در این هولدینگها کار را به آنجا کشانده که امروز بنا بر گزارش‌های مختلف ۶۰ درصد از کل ثروت ایران در دست این نهادها است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراض‌های عمومی به افزایش قیمت بنزین، گذاری آرام به‌سوی وضعیتی انقلابیعلی حیدری، تحلیلگر سیاسی، درمورد اعتراض‌های_سراسری اخیر می‌نویسد: «در شرایط کنونی، حاکمیت سیاسی حتی آمادگی پاسخگویی به خواسته‌های_حداقلی مردم را نیز ندارد و هر‌گونه پاسخگویی را عقب‌نشینی از مواضع خود در برابر یک شورش نامشروع می‌پندارد.» بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

مقایسه واکنش مردم ترکیه و ایران نسبت به نرخ بنزین
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کشمکش بر سر تقویت نظامی اتحادیه اروپا یا همبستگی با ناتو | DW | 22.11.2019رئیس‌جمهور فرانسه در پی تقویت توان نظامی اتحادیه اروپاست. کشورهای اروپای شرقی خواستار همبستگی بیشتر با ناتو هستند. آلمان هنوز موضع روشنی نگرفته است. وزیرخارجه آلمان خواستار تشکیل کارگروهی در این زمینه است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »