نیاز ۱۵ میلیارد دلاری تهران برای تامین برق!

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هرچند وزارت نیرو از تلاش برای کاهش خاموشی‌های رخ داده در روزهای اخیر خبر داده اما به نظر می‌رسد مشکل کمبود ظرفیت تولید برق در ایران، چالشی بسیار پیچیده و گسترده‌تر از یک بحران کوتاه مدت است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمی ارائه شده در روزهای اخیر، شبکه برق ایران عملا توان تامین برق مورد نیاز کشور در ایام پیک مصرف را ندارد و میان ظرفیت فعال در نیروگاه‌ها و آنچه که در شبکه برق کشور مصرف می‌شود در هر تابستان فاصله بیشتر می‌شود.

حمیدرضا صالحی – رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران – پیش از این به ایسنا گفته بود: همانطور که کارشناسان و فعالان اقتصادی در سال‌های گذشته بارها هشدار داده بودند، روند سرمایه گذاری‌های جدید در اقتصاد ایران با افت فاحشی مواجه شده و این روند هرگز اصلاح نشده است.

او با بیان اینکه کشور در حال حاضر با مساله عدم سرمایه گذاری در صنایع مختلف از جمله صنعت برق مواجه است، ادامه داد: شرکت‌های ایرانی و اعضای سندیکای برق از ظرفیت بالایی برای احداث نیروگاه و زیرساخت‌های متناظر تولید، انتقال و توزیع برق برخوردار هستند، اما مشاهده می‌کنیم که به دلیل سیاست‌های دولت، رغبتی برای سرمایه‌گذاری در این بخش وجود ندارد. اما برون رفت از این بحران باید به سرعت احداث نیروگاه ها را افزایش داده و به توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر تمرکز بیشتری را معطوف کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر صنعت ایران: خودمان برق تولید می‌کنیم؛ جهانگیری: افزایش تولید برق ممکن نیستوزیر صنعت ایران: خودمان برق تولید می‌کنیم؛ جهانگیری: افزایش تولید برق ممکن نیست به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، وزیر صنعت ایران گفته است که اکنون بخش صنعت کشور «بیش از ۲ هزار مگاوات برق تولید و مصرف می‌کند.» ⬇️بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حفظ ایمنی مواد غذایی هنگام قطع مکرر برق | DW | 07.07.2021تازه‌های پزشکی این هفته: چگونه می‌توان ایمنی مواد غذایی را هنگام قطع مکرر برق حفظ کرد؟ چه رازی در پس شیرینی هندوانه نهفته است؟ با خوردن ماهی چرب درد میگرن را از خود دور کنید. چطور بدون دستگاه‌های سردکننده هوا خنک بمانیم؟ احتمال زیاد چون تنها چیزی که در ج اسلامی وجود ندارد قاعده است!! نگران نباشید... یخچال ها خالی هستن من میگم چطوری‼️ آخوندا و توله هاشون را از کشورمان بیرون کنیم ، سپاه را خلع سلاح کنیم، اونوقت برق برا همه هست و قطعی هم نداریم 😁
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نقش رهبر جمهوری اسلامی در قطعی برق چیست؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ادعای بازداشت ۳ نفر ضد انقلاب که برق را قطع می کردند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عذرخواهی از مردم برای مشکلات برقی اخیر/تعطیلی دستگاه‌های دولتی در روزهای پنجشنبه تا پایان مرداد/ دفتر کارم را به مرکز مدیریت مصرف برق منتقل کرده‌اموزیر نیرو گفت: امروز در جلسه هیات وزیران، توسط رئیس جمهور محترم طی اصل ۱۳۸ قانون اساسی بخشی از اختیارات به چهار تن از وزرا واگذار شد که ان‌شاءالله با هماهنگی که خواهیم داشت با مشورت و تعامل تصمیم‌گیری می‌شود. به عنوان مثال اولین تصمیم این است که تا پایان مرداد ماه پنجشنبه‌ها در دستگاه‌های دولتی تعطیل شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

انتقاد شدید عربستان از قصد ایران برای تولید فلز اورانیوم ۲۰ درصدی | DW | 08.07.2021قصد ایران برای تولید فلز اورانیوم با غنای ۲۰ درصد مورد انتقادات شدید بین‌المللی قرار گرفته است. پس از آمریکا و تروئیکای اروپایی، عربستان سعودی نیز این اقدام ایران را مانع هرگونه مذاکره و توافق دانسته است. زرشک! عربستان و این غلطها! عجب؟ سیاستهای ایران در راستای اقتدار این کشور به دُول دیگر ربطی ندارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »