نگه‌داری بیش از یک میلیون جنین یخ‌زده انسان در اسرائیل

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حدود یک میلیون جنین فریز شده در مراکز آزمایشگاهی ۲۵ موسسه، که قریب به اتفاق آن‌ها وابسته به بیمارستان‌های بزرگ هستند، نگه‌داری می‌شوند.

آمریکا با ۳۳۰ میلیون نفر جمعیت نیز مانند اسرائیل دارای حدود یک میلیون جنین یخ‌زده است. اما جمعیت آمریکا ۳۵ برابر اسرائیل است.

اسرائیل یکی از کشورهای به‌شدت فعال در زمینه لقاح مصنوعی و کمک به زوج‌های نابارور است و از مدت‌ها پیش، داشتن فرزند برای زنان و مردان مجرد و همجنس‌گرایان نیز یک امر قانونی در این کشور است. با این حال، اهدای جنین یخ‌زده، برخلاف اهدای اسپرم یا تخمک، هنوز قانونی نیست. اما طبق یک نظرسنجی در این کشور، ۶۲ درصد از اهدای جنین یخ‌زده برای فرزندآوری حمایت می‌کنند.

در آمریکا در سال‌ ۲۰۱۷ تولد یک نوزاد از یک جنین یخ‌زده ۲۵ ساله و سپس یک نوزاد دیگر از جنین فریز شده ۱۵ ساله خبرساز شد. در ایران نیز در زمستان ۱۳۹۸، از یک جنین فریزشده در اصفهان یک نوزاد به دنیا آمد که به عنوان رکورد فریز جنین در کشور و غرب آسیا تا آن زمان ثبت شد.رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کارشناس آمریکایی ارزهای دیجیتال به دلیل کمک به کره شمالی به ۶۳ ماه زندان محکوم شدویرجیل گریفیت که در آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی به پایتخت کره شمالی سفر و در آنجا یک سخنرانی با موضوع ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین کرده است، پس از بازگشت به ایالات متحده در نوامبر همان سال دستگیر شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

به نام توسعه، به کام معدن‌دار؛ اعتراض روستاییان به جایی نرسیدبا این که مردم سه روستای «برز»، «طره» و «کمجان»، از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در اعتراض به فعالیت معادن اطراف کوه‌های «کرکس» راهپیمایی کردند، فعالیت این معادن از سر گرفته شده است. شهروندخبرنگار
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

«همه‌گیری ویروس کرونا ۷۷ میلیون نفر را به سمت «فقر شدید» سوق داده است»آنتونیو گوترش: «زمان آن فرا رسیده است که به تفکر کسب سودهای حداکثری توسط افرادی معدود پایان دهیم و به چشم‌انداز بلندمدتی بیندیشیم که عدالت و فرصت‌های اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی بیشتری را به ارمغان می‌آورد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ذخیره ۵۰ میلیون دُزی واکسن کرونا در کشور / احتمال نیاز به تزریق دُز چهارممعاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ذخیره واکسن کرونا در کشور حدود ۵۰ میلیون دُز است و برای سال جاری جهت تزریق واکسن به ۸۰ میلیون نفر، سفارش داده‌ایم و پیش بینی می کنیم که نیاز باشد یک دُز دیگر واکسن به کل جمعیت تزریق شود که جزییات آن اطلاع رسانی خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چگونه ایران حزب‌الله را به یک تهدید سایبری بزرگ تبدیل کردنشریه آمریکایی «نشنال اینترست» می‌گوید جمهوری اسلامی ایران عوامل حزب‌الله لبنان را در زمینه «جنگ سایبری» آموزش‌های پیشرفته داده است، و به این گروه تروریستی نم نم 😅😅😅
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

یک پرستار بچه به دلیل انداختن کودک ۴ ساله در ماشین خشک کن دستگیر شدکودک خردسال برای پلیس تعریف کرده است که پرستارش ابتدا او را به همراه چند حوله به داخل خشک‌کن انداخت و آن‌را روشن کرد، بعد از چند ثانیه ماشین را متوقف و در را باز کرد، دوباره بست و بار دیگر دستگاه را روشن کرد. عجب خبر مهمی 😂😂😂😂 یورو نیوز زلنسکی زررر نزده😂😂😂 چه کشوری بوده؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »