نگه‌داری بیش از یک میلیون جنین یخ‌زده انسان در اسرائیل

25/01/1401 10:50:00 ب.ظ

حدود یک میلیون جنین فریز شده در مراکز آزمایشگاهی ۲۵ موسسه، که قریب به اتفاق آن‌ها وابسته به بیمارستان‌های بزرگ هستند، نگه‌داری می‌شوند.

حدود یک میلیون جنین فریز شده در مراکز آزمایشگاهی ۲۵ موسسه، که قریب به اتفاق آن‌ها وابسته به بیمارستان‌های بزرگ هستند، نگه‌داری می‌شوند. اسرائیل یکی از کشورهای به‌شدت فعال در زمینه لقاح مصنوعی و کمک به زوج‌های نابارور است و از مدت‌ها پیش، داشتن فرزند برای زنان و مردان مجرد و همجنس‌گرایان نیز یک امر قانونی در این کشور است.

با این حال، اهدای جنین یخ‌زده، برخلاف اهدای اسپرم یا تخمک، هنوز قانونی نیست. اما طبق یک نظرسنجی در این کشور، ۶۲ درصد از اهدای جنین یخ‌زده برای فرزندآوری حمایت می‌کنند.

در آمریکا در سال‌ ۲۰۱۷ تولد یک نوزاد از یک جنین یخ‌زده ۲۵ ساله و سپس یک نوزاد دیگر از جنین فریز شده ۱۵ ساله خبرساز شد. در ایران نیز در زمستان ۱۳۹۸، از یک جنین فریزشده در اصفهان یک نوزاد به دنیا آمد که به عنوان رکورد فریز جنین در کشور و غرب آسیا تا آن زمان ثبت شد.

رادیو فردا

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

کارشناس آمریکایی ارزهای دیجیتال به دلیل کمک به کره شمالی به ۶۳ ماه زندان محکوم شدویرجیل گریفیت که در آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی به پایتخت کره شمالی سفر و در آنجا یک سخنرانی با موضوع ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین کرده است، پس از بازگشت به ایالات متحده در نوامبر همان سال دستگیر شد.

به نام توسعه، به کام معدن‌دار؛ اعتراض روستاییان به جایی نرسیدبا این که مردم سه روستای «برز»، «طره» و «کمجان»، از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در اعتراض به فعالیت معادن اطراف کوه‌های «کرکس» راهپیمایی کردند، فعالیت این معادن از سر گرفته شده است. شهروندخبرنگار

«همه‌گیری ویروس کرونا ۷۷ میلیون نفر را به سمت «فقر شدید» سوق داده است»آنتونیو گوترش: «زمان آن فرا رسیده است که به تفکر کسب سودهای حداکثری توسط افرادی معدود پایان دهیم و به چشم‌انداز بلندمدتی بیندیشیم که عدالت و فرصت‌های اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی بیشتری را به ارمغان می‌آورد.»

ذخیره ۵۰ میلیون دُزی واکسن کرونا در کشور / احتمال نیاز به تزریق دُز چهارممعاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ذخیره واکسن کرونا در کشور حدود ۵۰ میلیون دُز است و برای سال جاری جهت تزریق واکسن به ۸۰ میلیون نفر، سفارش داده‌ایم و پیش بینی می کنیم که نیاز باشد یک دُز دیگر واکسن به کل جمعیت تزریق شود که جزییات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

چگونه ایران حزب‌الله را به یک تهدید سایبری بزرگ تبدیل کردنشریه آمریکایی «نشنال اینترست» می‌گوید جمهوری اسلامی ایران عوامل حزب‌الله لبنان را در زمینه «جنگ سایبری» آموزش‌های پیشرفته داده است، و به این گروه تروریستی نم نم 😅😅😅

یک پرستار بچه به دلیل انداختن کودک ۴ ساله در ماشین خشک کن دستگیر شدکودک خردسال برای پلیس تعریف کرده است که پرستارش ابتدا او را به همراه چند حوله به داخل خشک‌کن انداخت و آن‌را روشن کرد، بعد از چند ثانیه ماشین را متوقف و در را باز کرد، دوباره بست و بار دیگر دستگاه را روشن کرد. عجب خبر مهمی 😂😂😂😂 یورو نیوز زلنسکی زررر نزده😂😂😂 چه کشوری بوده؟