نگرانی آمریکا از تحرکات ایذایی شبه‌نظامیان نیابتی تهران در عراق

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نگرانی آمریکا از تحرکات ایذایی شبه‌نظامیان نیابتی تهران در عراق العربية

آمادهباش فوق‌العاده قرار دارد و در حال تقویت نیروهای خود در منطقه، برای پاسخگویی به هرگونه حمله احتمالی ایران است.

مسئولان در مصاحبه‌ای با شبکه «سی‌ان‌ان» با تأکید بر این که این موضوع، نگران کننده است، افزودند که آنها نشانه‌های خاصی از آمادگی شبه‌نظامیان برای شروع حملات، وجود ندارد اما با توجه حساسیت داده‌های اطلاعاتی که در اختیار دارند، از ارائه جزئیات دیگر خودداری کرده و تأکید داشتند این گونه توانمندی‌ها و اسلحه و موارد مشابه در عراق وجود دارد و این گروه‌ها همیشه انبارهای موشک و توپخانه را در آنجا نگهداری می‌کنند.

این تحولات همزمان با کاهش حضور دیپلماتیک ایالات متحده در عراق است که در میانه روندی است که قرار است تا پنجم ژانویه آینده خروج 2500 سرباز را به پایان برساند.در همین زمینه، به نظر مقامات آمریکایی، نگرانی کشورشان از محاسبات غلطی است که دولت ایران یا شبه‌نظامیان نیابتی ممکن است با حملات بی پروا علیه منافع آمریکا انجام دهند که می‌تواند ترامپ را وادار به حمله به ایران کند.

ژنرال فرانک مکنزی فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده نیز توضیح داد که توانایی فرماندهی بمب افکن‌های استراتژیک و پرواز بدون توقف در یک مأموریت بین قاره‌ای و ادغام سریع آنها با چندین شریک منطقه‌ای، نشان دهنده روابط نزدیک همکاری و تعهد مشترک به امنیت و ثبات منطقه‌ای در میان متحدان است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها