نگرانی واشنگتن از فشار و آزار خانواده‌های فعالان اویغور در چین

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که چین خانواده‌های فعالان اویغور ساکن در کشورهای مختلف را هدف قرار داده است و واشنگتن نگران این موضوع است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده طی بیانیه ای ضمن اشاره به سیاست های سرکوب و فشار چین در منطقه خودمختار سین کیانگ اویغور گفت: چین خانواده‌های فعالان اویغور ساکن در کشورهای مختلف را هدف قرار داده است و واشنگتن نگران این موضوع است.

پمپئو همچنین گفت: ما گزارشاتی از آزار و اذیت اعضای خانواده فعالان اویغور در این منطقه دریافت کرده‌ایم. بعضی از خانواده‌های اویغور در چین٬ بلافاصله پس از ملاقات فعالان اویغور ساکن ایالات متحده با مقامات وزارت خارجه این کشور٬ دستگیر شدند. وی افزود: فعالان اویغوری برای روشن کردن محدودیت آزادی های دینی و نقض حقوق بشر در چین بسیار مهم هستند. بار دیگر از پکن می خواهیم که از آزار اویغورها در خارج از چین و بازداشت خودسرانه خانواده‌های آنها دست بردارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گام چهارم کاهش تعهدات؛ نگرانی اروپا و روسیه از فروپاشی برجام | DW | 05.11.2019اروپا و روسیه در خصوص فروپاشی برجام ابراز نگرانی کردند. اتحادیه اروپا خواستار تجدید نظر ایران در 'گام چهارم کاهش تعهدات برجامی' این کشور شد. روسیه نیز نقض برجام را مخرب دانست. فرانسه هم نسبت به حفظ برجام هشدار داد. اروپا غلط کرده با المان که بزرگشه. اروپا اگر میخواست برجام نپاشه تعهداتش رو اجرا میکرد و برای تحریمهای جدید با امریکا همراهی نمیکرد. مرکل که نمیتونه هن از اخور بخوره هن از توبره یعنی خاک بر سر دولت که اینجور این قالتاقا رو جسور کرده آقا جمعش کن مثه قبل غنی سازی۲۰% رو شروع کن همه دردمون از حرف نشنفتن از پدر_ملته چه جالبه، اينا وقتى آمريكا، يكطرفه و بدون اعتنا به ديگران برجام را پاره ميكند، هيج نگران نميشوند؛ ولى به محض اينكه ايران گوچكترين اقدام جهت اعتراض خود برميدارد يكدفعه همه نگران ميشوند. براستى چه توقعى داريد از ايران ؟؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی کرملین نسبت به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایرانابراز نگرانی کرملین نسبت به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران سخنگوی کاخ کرملین با ابراز نگرانی نسبت به گام چهارم ایران در راستای کاهش تعهدات برجامی‌اش تاکید کرد که نابودی توافق جامع هسته‌ای هیچ نتیجه خوبی در بر ندارد. این چرندیات هسته ای فریب است و آخرش خود سپاه و خامنه ای را نابود می کند من بارها گفته ام زیاده خواهی نکنید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چه کسانی در ورزشگاه یادگار امام تبریز در حمایت از ترکیه شعار دادند؟«باید سطح آزادی را در ایران افزایش دهیم تا ترکیه‌ای که لبریز از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی زندانی است، برای اقلیتی از جوانان ایرانی ناآشنا به تاریخ و سیاست، جاذبه نداشته باشد.» مسئله داخلیه آقا شما کار نداشته باش ابلهان خایین و مزدوران اشغال هرکه ترکیه را میخواهد گورش را گم کنه به ترکیه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ستاد کل نیروهای مسلح: تحریم‌های جدید آمریکا از روی ضعف و استیصال است/ با قلدری آمریکا مقابله می‌کنیم- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای اعلام کرد: قویتر از گذشته با تقویت و افزایش توان دفاعی و بازدارندگی، با هرگونه ماجراجویی و قلدری آمریکا مقابله خواهیم کرد. از خواب بیدار شو متوهم . استصال خوبه
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مراسم ترحیم اعظم طالقانی برگزار شد + عکسمراسم ترحیم اعظم طالقانی با حضور فعالان سیاسی در کانون توحید برگزار شد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دوچرخه سواری، پیاده روی و طبیعت گردی در دو جزیره بکر ژاپندو جزیره ریشیری و ربون در شمالی ترین منطقه ژاپن زوایای متفاوتی از این کشور را به دور از کلیشه‌های رایج ، پیش چشم شما می گذارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »