کرونا, آلمان, حزب آلترناتیوی برای آلمان, پوپولیسم

کرونا, آلمان

نگرانی در آلمان از خطر سوءاستفاده افراطی‌ها از بحران کرونا | DW | 04.05.2020

کارشناسان آلمان درباره استفاده ابزاری و تبلیغاتی نیروهای افراطی و احزاب پوپولیست این کشور از بحران کرونا هشدار داده‌اند. نیروهای راستگرا از نارضایتی و ناامیدی شهروندان برای تبلیغات علیه دولت بهره‌برداری سیاسی می‌کنند.

04/05/2020 10:13:00 ب.ظ

کارشناسان آلمان درباره استفاده ابزاری و تبلیغاتی نیروهای افراطی و احزاب پوپولیست این کشور از بحران کرونا هشدار داده‌اند. نیروهای راستگرا از نارضایتی و ناامیدی شهروندان برای تبلیغات علیه دولت بهره‌برداری سیاسی می‌کنند.

کارشناسان آلمان درباره استفاده ابزاری و تبلیغاتی نیروهای افراطی و احزاب پوپولیست این کشور از بحران کرونا هشدار داده‌اند. نیروهای راستگرا از نارضایتی و ناامیدی شهروندان برای تبلیغات علیه دولت بهره‌برداری سیاسی می‌کنند.

سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان با انتشار گزارشی خبر از سوءاستفاده  نیروهای افراطی و راستگرا از بحران کرونا داده است.آن‌ها محدودیت‌های پیش بینی شده از سوی دولت آلمان در ارتباط با مقابله با بیماری کرونا را محدودیت‌هایی برای حقوق شهروندی خود تلقی کرده و با استفاده از نارضایتی مردم، دست به برپایی تظاهراتی علیه دولت این کشور زده‌اند.

تصاویر تاثیرگذار از همبستگی‌ پلیس با مردم در جریان اعتراضات اخیر آمریکا وزارت خارجه اسرائيل: ده‌ها هزار ایرانی برای مهاجرت از ایران به اسرائیل درخواست کمک کرده‌اند شوک بزرگ فیفا به فوتبال ایران؛ سه روز فرصت برای فرار از تعلیق شدن و محرومیت جهانی

تظاهرات در برلین و ایالت‌های شرقی آلمانواپسین روزهای هفته گذشته، بسیاری از شهرهای واقع در ایالت‌های شرقی آلمان شاهد برپایی تظاهرات نیروهای راستگرا بوده است. صرف‌نظر از تظاهرات شماری از مردم در شهر برلین، حزب ناسیونالیست آلمان (NPD) که یکی از احزاب راستگرای این کشور است اقدام به سازماندهی تظاهرات در برخی از شهرهای آلمان با شعار"خرد به جای اضطراب و نگرانی" کرده‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر شهر آئو (Aue) واقع در ایالت زاکسن یکی از رهبران حزب ناسیونالیست آلمان تظاهراتی را با حضور بیش از ۱۰۰ نفر برگزار کرد.گفته می‌شود که بین نیروهای پلیس و شرکت‌کنندگان در این تظاهرات درگیری‌هایی نیز روی داده است. شرکت کنندگان در این تظاهرات به محدودیت‌های وضع شده از سوی دولت اعتراض کرده و خواستار برداشتن ماسک شده بودند.

"دیکتاتوری کرونایی"در برخی دیگر از شهرهای آلمان و از جمله در تسویکاو (Zwickau) نیروهای وابسته به حزب پوپولیست"آلترناتیو برای آلمان" دست به تظاهرات زده و شعار"دیکتاتوری کرونایی" سر داده‌اند.کارشناسان بر این باورند که که نیروهای راستگرا از شرایط روانی و مشکلات و پیامدهای اجتماعی و اقتصادی شیوع بیماری کرونا که باعث نارضایتی و ناامیدی در بین مردم شده به سود خود استفاده ابزاری می‌کنند.

کارشناسان گفته‌اند که مردم در انتظار پاسخ قانع ‌کننده‌ای از سوی دولت در ارتباط با مقابله با بیماری کرونا هستند و از آنجا که دولت در موقعیتی نیست که پاسخی صریح و قانع کننده بدهد، زمینه برای اعتراضات و بهره‌برداری سیاسی این نیروها فراهم می‌شود.به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

کارشناسان گفته‌اند که البته برپایی تظاهرات و اعتراض به سیاست‌های دولت در شمار حقوق مشروع شهروندان است، اما موضوع در شرایط کنونی بر سر استفاده ابزاری نیروهای راستگرا از  این حقوق است.همین موضوع می‌تواند جان بسیاری از انسان‌ها را به علت نشر اخبار کذب به خطر انداخته و باعث شیوع بیشتر این بیماری در جامعه شود.

کارشناسان از جامعه مدنی آلمان خواسته‌اند با هوشیاری کامل نسبت به تبلیغات گروه‌های افراطی واکنش نشان داده و مانع از گسترش چنین اقداماتی گردند. ادامه مطلب: DW فارسی »

دیوار برلین فرو ریخت اما دیوار حماقت چپولهای سوسیالیت کمونیسم همچنان در آلمان پابرجاست سیاست چه در چپ و چه در راست همیشه پر از بازی های بی اخلاق میباشد ،ما مردم باید آگاه باشیم سیاست_اخلاق در تمامی کشورها چنین اعتراضاتی باید برپا شود تا آن پزشکان👨‍⚕️ بفهمند وقتی پیشرفت شان خیلی کند است، مردم نباید علاف آن‌ها شوند! البته هر چند که پزشکان خیلی از کارها را نمی‌توانند انجام دهند! مثلاً چشم پزشک👁️، خودش عینکی👓 است!! یا پزشک رشد موی سر، خودش کچل👨‍🦲 است!

راست ها واقعیت رو می گویند

آلمان 525 میلیون یورو در حمایت از تولید واکسن کرونا پرداخت می‌کند

کرونا در جهان؛ شناسایی یک مورد ابتلا در فرانسه پیش از اعلام رسمی از سوی چیندر فرانسه، بر اساس پژوهشی که در یک نشریه پزشکی بین‌المللی منتشر شده، ویروس کرونا بسیار زودتر از زمانی که دولت فرانسه رسما اعلام کرده، وارد این کشور شده بوده است.

چرایی پایین بودن ابتلا به ویروس کرونا در شرق آلمان | DW | 03.05.2020در ایالت​‌های شرق آلمان کم​تر از غرب کشور ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است. تراکم جمعیت، سنت​‌​ها، درآمد مردم و اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کرونا در کاهش ابتلا به ویروس کرونا در این مناطق نقش داشته است. واکسن کرونا که در انگلیس تولید شده، توسط یک شرکت هندی در حال تولید است. برای شصت میلیون نفر و بقیمت دوازده یورو. چرا اینخبر تا بحال بازپخش نشده؟ بس که وحشین کسی جرات نداره بره

کرونا: کاهش محدودیت‌ها در ایالت‌های مختلف آلمان | DW | 04.05.2020در بسیاری ایالت‌های آلمان ، با کاهش گام به گام محدودیت‌ها، شهروندان مجازند از امروز با رعایت موازین بهداشتی و ایمنی برای نمونه به آرایشگاه بروند یا مراسم عبادی انجام دهند. دیدارهای تا ۵ نفره هم در یک ایالت مجاز است.

بیش از ۶۰۰ نفر از افراط‌گرایان طالبان از زندان‌های افغانستان آزاد شدنددولت افغانستان پیش از این ۵۵۰ زندانی طالبان را در چند نوبت از زندان‌های سراسر کشور آزاد کرده‌بود و با آزادی این گروه تازه، شمار زندانیان آزادشده‌ طالبان از سوی دولت به ۶۴۸ تن رسید.

آمار مرگ در اثر ویروس کرونا در آمریکا از ۶۵ هزار گذشتدر آمریکا آمار مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا از ۶۵ هزار نفر بالاتر رفته هرچند برخی کارشناسان می گویند که رقم واقعی می تواند خیلی بالاتر باشد. 'آخرین هشدار و یادآوری به تمام بشریت: خورشید به ماه رسیده است -ادراک- تا هرکس که هلاک می‌شود براساس بینه هلاک شود و هرکس زنده می‌ماند بر اساس بینه زنده بماند.' امام ناصرمحمدیمانی ۱۳۹۹/۲/۹ه.ش. IslamicRepublicOfBBC نظر سنجی برای شما صورت گرفته توجه کنید