نگرانی از یورش بی‌رحمانه روسیه به کارخانه فولاد ماریوپل | DW | 08.05.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با تخلیه کامل غیرنظامیان ار کارخانه فولاد ماریوپل احتمال می‌رود نیروهای روسی برای تصرف آن دست به هر کاری بزنند. همزمان در منطقه لوهانسک مدرسه‌ای بمباران شده که شمار قربانیان آن تا ۶۰ نفر برآورد می‌شود.

پس از تخلیه کامل غیرنظامیان ار کارخانه فولاد آزوف بیم آن می‌رود که نیروهای روسی برای درهم شکستن مقاومت رزمندگان باقی‌مانده در این تاسیسات حمله‌های بی‌رحمانه خود را تشدید کنند.

با وجود این هنوز نیروهای اوکراینی که منابع روسی تعداد آنها را تا ۲ هزار نفر اعلام کرده‌اند در زیرزمین‌ها و پناهگاه‌های تاسیسات عظیم کارخانه فولاد حضور دارند و مقاومت می‌کنند.اولسکی آرستیویچ، مشاور رئیس جمهوری اوکراین، ولودیمیر زلنسکی روز جمعه گفته بود نیروهای روسی قصد دارند قلع و قمع مدافعان کارخانه آزوف ـ استال را به عنوان هدیه‌ای به پوتین پیش از نهم ماه مه یکسره کنند.

نیروهای روسی پس از ناکامی در تصرف کی‌یف حمله‌های خود را بر شرق و جنوب اوکراین متمرکز کرده‌اند. هدف روسیه تسلط بر یک مسیر زمینی است که مناطق تحت کنترل جدایی‌طلبان در شرق اوکراین را به شبه جزیره کریمه که مسکو سال ۲۰۱۴ اشغال کرد متصل می‌کند.ولودیمیر زلنسکی شامگاه شنبه در دیدار با حدود ۳۰۰ غیرنظامی که تازگی از کارخانه فولاد آزوف تخلیه شده‌اند گفت تدارک"مرحله دوم" عملیات تخلیه در حال انجام است که طی آن مجروحان و کادر پزشکی از این تاسیسات به خارج منتقل می‌شوند.

به گفت منابع اوکراینی، طی روزهای گذشته در عملیاتی که با تلاش و تحت نظر سازمان ملل متحد انجام شد در مجموع بیش از ۵۰۰ غیرنظامی از بندر ماریوپل و کارخانه فولاد به خارج منتقل شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

گزارش یک هم‌وطن از غارت فروشگاه‌ها توسط مردم متمدن و جهان اولی آلمان BisimchiMedia

وسط جنگ از حمله، يورش وحشيانه واين جورچيزاصحبت ميشه. مگر جنگ بدون اين چيزهاامكان پذيره ؟! مثلا وقتى آمريكا به عراق، افغانستان يا ليبيى حمله كرد، اينها 'يورش'هاى بشردوستانه ومهربانه بودند ؟! ميگما، يهويى 'جِر'نخورين بااينهمه بازى باواژه ها ؟؟؟

به اینا میگن شهیدان راه نازیسم و جنگندگان جان برکف استپان باندرو..روسیه به اینا فرصت تسلیم داد ولی مغز نازیستی اینا از مغز اسلامی حزب الهی ها هم بدتره. فقدانش مایه دلتنگی و کدورت نخواهد بود.

😡😡😢😢😢

دروغگوی وحرامزاده شما ژرمن ها که مزدور امریکای شرور وانگلیس مادر شر هستید حد واندازه ندارد یکی از سناتوران جوان امریکا امریکا سر دمدار دروغگوی خواند واقعا ندارید ودرضمن همین فاحشه ها جنسی ودیوس های که دربخش فارسی رادیوش ژرمن کار میکند برده اند جنسی ژرمن های منفور دریمن باسلاح شما

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

به ازای فروش نان، یارانه به حساب نانوا واریز می‌شودوزیر اقتصاد: *به ازای فروش نان، یارانه به حساب نانوا واریز می‌شود *قیمت نان افزایش نمی‌یابد *تعدیل قیمت آرد موجب کاهش قاچاق می‌شود *دولت اجرای طرح در خصوص «نان سنتی» را به خود ما سپرد که از این هفته در برخی استان‌ها آغاز می‌شود در این صورت چه تضمینی هست که نانوا آرد را بطور آزاد نفروشد؟ تصور کنید نانوا هستید لیست فروش فیک میسازید و آرد را بصورت آزاد میفروشید. یارانه به جیب شما میرود و نیازی به کار کردن ندارید 1 nun khali mardom dashtan a, unam ....
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده مجلس: واقعیت را باید به مردم گفت که برجام به نتیجه نمی‌رسدمحمود احمدی بیغش، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با اعلام اینکه «ما نمی‌توانیم از اصول انقلابی دست برداریم»، گفت اختلاف ما با آمریکا و اروپایی‌ها مبنایی است. آیا انقلابی بودن به معنای زندگی در بدبختی و فلاکت است؟ مگر فلسفه انقلاب رهایی از بدبختی نبود؟ شما گه میخورید مبناي بيشعوري و حماقت و دزي و چپاول كشور
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

واردات ۲۰۰ هزار تن روغن خام به کشور/ بازار به تعادل می‌رسدمعاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از واردات ۲۰۰ هزار تن روغن خام به کشور برای تامین نیاز کشور خبر داد و اعلام کرد: تا آخر این هفته بازار روغن به تعادل می رسد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا راه رسیدن به باغ سبز اقتصادی اردوغان به شوره‌زار منتهی خواهد شد؟🔻اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: 🔸️آیا راه رسیدن به باغ سبز اقتصادی اردوغان به شوره‌زار منتهی خواهد شد؟ 🔹️بدون هیچ مقدمه‌ای باید رجب طیب اردوغان این اسلام‌گرای دوآتشه را نماد واقعی و معاصر مقوله دائمی بودن منافع، چرچیل، قلمداد کرد. به حال و روز شئونیزم فارسی خود گریه کنید پا تو کفش خردمندان و بزرگان ملتهای تورکان نکنید. بسیار بی محتوا و سست.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا به دنبال یافتن «راه‌حل میانه»؛ بورل، انریکه مورا را به تهران می‌فرستدمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید در سفر مورا به تهران قصد دارد به مقام‌های جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد دهد که برچسب تروریستی از روی سپاه پاسداران برداشته شود اما تحریم‌ها علیه بخش‌های امنیتی و اقتصادی این نهاد همچنان پابرجا بماند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توکلی در نامه‌ای به قالیباف: شفاف‌سازی کنیداحمد توکلی در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس و نمایندگان با اشاره به حواشی پیش آمده برای سفر خانواده قالیباف به ترکیه نوشت: اگر قبول کنیم این مسئله به اعتبار رئیس مجلس آسیب زده است (که زده است) تنها راه، شفافیت تمام ماجرا است. این وظیفه دکتر قالیباف است که با شفاف سازی ابهامات را از رئیس مجلس بزداید. خود توکلی هم باید بگه خودش و خانواده‌ش چند تا خونه اون ور مرز دارند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »