نگرانی از احتمال به بن‌بست کشیده شدن مذاکرات برجام در وین | DW | 09.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

در آستانه برگزاری دور ششم کمیسیون مشترک برجام، نماینده روسیه نسبت به نافرجام ماندن این مذاکرات هشدار داده است. عباس عراقچی از 'مسائل کلیدی' سخن گفته و دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از عدم همکاری کامل ایران.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در آستانه برگزاری دور ششم کمیسیون مشترک برجام، نماینده روسیه نسبت به نافرجام ماندن این مذاکرات هشدار داده است. عباس عراقچی از"مسائل کلیدی" سخن گفته و دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از عدم همکاری کامل ایران.

نماینده ارشد ایران در مذاکرات برجام در وین در نشست خود با اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از"برخی مسائل کلیدی" سخن گفت که باید درباره آن‌ها تصمیم‌گیری شود.پیش از او نیز، محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی گفته بود که در متن توافق کشورهای ذیربط"پرانتزهایی" وجود دارد که نیاز به مذاکره و تصمیم‌گیری دارند.

از سوی دیگر، آژانس پرسش‌هایی درباره دو مرکز دیگر نیز مطرح کرده که گفته می‌شود، جمهوری اسلامی تا کنون پاسخی به آن‌ها نداده است. کشورهای غربی حاضر در شورای حکام از ارائه قطعنامه‌ای درباره فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و موضوع غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم توسط این کشور در شرایط کنونی چشم‌پوشی کرده‌اند.

اولیانف همچنین تاکید کرده که در حال حاضر حتی منتقدان جدی و سنتی برجام نیز به اهمیت و ارزش حفظ آن در شرایط کنونی پی برده‌اند. این در حالی است که کاظم غریب‌آبادی، نماینده جمهوری اسلامی در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین نه تنها گزارش آژانس را"سیاسی‌کاری" خوانده و اطلاعات آن را متکی بر اطلاعات سازمان اطلاعات اسرائیل دانسته بود، بلکه بار دیگر بر رفع کامل تحریم‌ها تاکید ورزیده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاملا هریس در سفر به گواتمالا شهروندان را به ماندن در این کشور تشویق کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا بار دیگر نسبت به «تمایل و آمادگی» ایران در مذاکرات وین ابراز تردید کردمحمد جواد ظریف در پاسخ به سخنان همتای آمریکایی‌اش: «هنوز نمی‌دانیم که جو بایدن و آنتونی بلینکن آمادگی دارند سیاست شکست خورده ترامپ و پمپئو برای اعمال فشار حداکثری و همچنین استفاده از تروریسم اقتصادی به عنوان ابزار چانه‌زنی را متوقف کنند یا خیر.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عراقچی : مسائل کلیدی در مذاکرات باقی مانده است/ اختلاف نظر درباره نحوه بازگشت طرفین به برجامعراقچی: مسائل کلیدی در مذاکرات باقی مانده است ما هفته آینده دور جدید مذاکرات را آغاز خواهیم کرد امیدواریم که در موضوعات مختلف پیشرفت داشته باشیم ولی درباره اینکه دور آخر مذاکرات باشد یا خیر، قضاوت زود است برو جلو۔۔جلیلی بیاد می گه ما با تحریم میتونیم همه کار بکنیم!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درخواست مجلس از قوه قضاییه برای رسیدگی به تخلف روحانی در امضای سند 2030نمایندگان مجلس ایران، با 182 رای موافق حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران را در رابطه با امضای سند بین المللی 2030، «نقض اصول 77 و 125 قانون اساسی» و «تخلف»
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

افزایش 134 درصدی قیمت مرغ در کمتر از یک سال در ایرانرسانه‌های داخلی ایران، گزارش دادند که قیمت مرغ طی کمتر از یک سال بیش از 134 درصد افزایش داشته است و کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.به گزارش روز سه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بازداشت ۲ نفر در یورش نیروهای سپاه به روستایی در سیستان و بلوچستان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »