نگرانی نسبت به وضعیت سلامتی نرگس محمدی در زندان زنجان

24/04/1399 10:48:00 ب.ظ

14.07.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی نرگس محمدی، نایب‌رئیس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق‌بشر ایران شب گذشته با ارسال پیامی از درون زندان اعلام کرد: شکایت دارم از این همه ظلم.

محروم از شنیدن صدای فرزندان، محروم از دریافت کتاب و محروم از خرید مواد غذائی. حالا 12 نفر هستیم که کرونا هم گرفته‌ایم و در قرنطینه هستیم بدون امکانات مناسب».

این پیام که برای همسر او، تقی رحمانی، نویسنده و فعال ملی-مذهبی ارسال و توسط وی در توئیتر منتشر شده، همدردی بسیاری از مدافعان حقوق‌بشر، به‌ویژه زنان و فعالان سیاسی ایرانی در داخل و خارج را برانگیخته است. رحمانی در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی پیرامون این مسئله گفت:

«شیوع کرونا در زندان زنجان، به عنوان مکان حبس نرگس محمدی یک بی‌احتیاطی سهوی یا عمدی بوده است؛ مامورین فردی را که دارای تست کرونای مثبت بوده است، وارد آن زندان برای گذراندن محکومیتش می‌کنند. بدین‌ترتیب بقیه افراد آن بند، از جمله همسرم به کرونا مبتلا می‌شوند، استفراغ می‌کنند، استخوان درد شدید می‌گیرند و کم‌کم حس بویایی از دست می‌دهند». headtopics.com

او درباره واکنش مسئولان درمانی زندان زنجان به این حادثه نیز اظهار داشت: «وقتی خطر ابتلای این 12 زندانی به کرونا جدی و حال‌شان خراب می‌شود، آنها را به بهداری بیرون از زندان می‌برند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

نگرانی‌ها نسبت به احتمال اعدام دو زندانی سیاسی کُرد در زندان ارومیه افزایش یافته استنگرانی‌ها نسبت به احتمال اعدام دو زندانی سیاسی کُرد در زندان ارومیه افزایش یافته است بنا بر گزارش سایت‌های مدافعان حقوق بشر،‌ تا این لحظه جسد این دو زندانی سیاسی به خانواد‌ه آنها تحویل داده نشده است.

شکوائیه نرگس محمدی از وضعیت زندان زنجان

تقی رحمانی: برخوردی که با نرگس محمدی شده یک نوع انتقام‌ است | DW | 13.07.2020نرگس محمدی، فعال حقوق بشر در زندان زنجان به کرونا مبتلا شد. تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی درگفت و گو با دویچه وله ابتلای همسرش به کرونا را تائید کرده و از مقامات قضایی ایران خواست برای مراقبت‌های پزشکی به همسرش مرخصی دهند.

نگرانی‌ها نسبت به احتمال اعدام دو زندانی سیاسی کُرد در زندان ارومیه افزایش یافته استنگرانی‌ها نسبت به احتمال اعدام دو زندانی سیاسی کُرد در زندان ارومیه افزایش یافته است بنا بر گزارش سایت‌های مدافعان حقوق بشر،‌ تا این لحظه جسد این دو زندانی سیاسی به خانواد‌ه آنها تحویل داده نشده است.

عفو بین‌الملل: جان نرگس محمدی، فعال حقوق بشر در خطر جدی است | DW | 14.07.2020عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی هشدار داده که جان نرگس محمدی، مدافع حقوق بشر در خطر است. تمام علائم کرونا در او مشاهده می‌شود، ولی از امکانات درمانی محروم است. این سازمان خواستار آزادی سریع او شده است.

سند ارسالی برای سامانه «سوت‌بزن»: وضعیت مراکز درمان در خوزستان بحرانی استبر اساس یک گزارش رسمی از وضعیت مراکز بستری بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان که به سامانه سوت‌بزن ایران‌اینترنشنال ارسال شده، مدیران ستادی و محلی و حتی برخی پزشکان و پرستاران به دلایل مختلف از جمله مالی، انگیزه‌ای برای مراقبت از مبتلایان به کرونا ندارند متن «گزارش بازدید از بیمارستان‌های استان خوزستان» که به سامانه سوت‌بزن ایران‌اینترنشنال ارسال شده است