اعتراضات مردمی, مصر, عبدالفتاح سیسی

اعتراضات مردمی, مصر

نگرانی آمریکا و سازمان ملل از بازداشت معترضان در مصر | DW | 27.09.2019

رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، از دستگیری گسترده شرکت‌کنندگان در اعتراض‌های ضددولتی در مصر ابراز نگرانی کرد. یک مقام دولت آمریکا نیز خواهان احترام دولت مصر به حق تظاهرات شهروندان شده است.

27/09/2019 10:14:00 ب.ظ

رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، از دستگیری گسترده شرکت‌کنندگان در اعتراض‌های ضددولتی در مصر ابراز نگرانی کرد. یک مقام دولت آمریکا نیز خواهان احترام دولت مصر به حق تظاهرات شهروندان شده است.

رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، از دستگیری گسترده شرکت‌کنندگان در اعتراض‌های ضددولتی در مصر ابراز نگرانی کرد. یک مقام دولت آمریکا نیز خواهان احترام دولت مصر به حق تظاهرات شهروندان شده است.

باچلت همچنین از دولت عبدالفتاح السیسی خواست در روش خود در برخورد با تظاهرات آتی شهروندان تغییر اساسی دهد. و مانع آزادی بیان آنها در شبکه‌های اجتماعی نشود.همزمان یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرده است، کشورش از حق مصریان برای بیان آزاد دیدگاه‌های سیاسی‌شان حمایت می‌کند.

کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم المپیک توکیو؛ تیم ملی فوتبال زنان کانادا با پیروزی مقابل آمریکا به فینال رسید - BBC News فارسی

خبرگزاری فرانسه بدون ذکر هویت این مقام ارشد آمریکایی به نقل از او نوشته است: «ایالات متحده از مصر می‌خواهد که به اعتراضات مسالمت آمیز مردم احترام بگذارد. ما از دولت مصر می‌خواهیم تا از توانایی شهروندان خود برای استفاده آزاد از این حقوق محافظت کند.»

این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل ضمن دیدار با عبدالفتاح سیسی، او را"رهبر بزرگ" مصر خوانده بود.بنا بر داده‌های دیده‌بان حقوق بشر در تظاهرات هفته گذشته علیه دولت عبدالفتاح السیسی  حدود دو هزار نفر از معترضان بازداشت شده‌اند. این سازمان حقوق بشری با استناد به گفته وکلای شماری از بازداشت‌شدگان گفته است که بسیاری از این بازداشت‌ها به این خاطر بوده که بازداشت‌شدگان به طور تصادفی"در زمان نادرست در مکانی نادرست" بوده‌اند. headtopics.com

به دنبال اعتراضات روزهای گذشته رد مناطق مختلف مصر، پلیس رفت و آمد در معابر را به دقت زیر نظر دارد و از جمله گوشی‌های رهگذران را بازرسی می‌کند که عکس یا خبری در ارتباط با تظاهرات در آنها نباشد.هفته‌گذشته در شهرهای قاهره، اسکندریه، سوئز و منصوره صدها نفر به خیابان‌ها ریخته و علیه دولت تظاهرات کردند. 

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

کاهش بی‌سابقه ظرفیت پذیرش پناهنده در آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادیدولت دونالد ترامپ اعلام کرد که تنها ۱۸ هزار نفر در سال آینده به عنوان پناهنده در این کشور پذیرفته خواهند شد. حالا کجا پناهنده بشیم .

گروه‌های حقوق بشری مصر: از آغاز اعتراضات علیه السیسی در مصر ۲ هزار نفر بازداشت شده‌اندگروه‌های حقوق بشری مصر : از آغاز اعتراضات علیه السیسی در مصر ۲ هزار نفر بازداشت شده‌اند به گزارش رویترز، وزارت کشور مصر روز پنجشنبه ۴ مهر هشدار داد که با هر نوع تلاش‌ برای بر هم زدن آرامش در کشور «قاطعانه» برخورد می شود. اعتراضات با همکاری اسلامگرا و هدایت اونا داره صورت میگیره اونا میخوان مصر و به عقب برگردونن

نگرانی روسیه از گسترش تروریسم در شمال افغانستانوزیر امور خارجه روسیه نسبت به خطر گسترش تروریسم بین المللی در شمال افغانستان هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا خواستار لغو محدودیت‌ها در جامو و کشمیر شدمعاون وزارت امور خارجه آمریکا در امور جنوب آسیا از هند خواست تا محدودیت‌ها در جامو و کشمیر را لغو کند. - خبرگزاری آناتولی

فشارهای آمریکا باعث انسجام بیشتر در داخل ایران می‌شودرئیس‌جمهور شامگاه چهارشنبه به وقت نیویورک و در دیدار با نخبگان و صاحبنظران سیاست خارجی آمریکا با بیان اینکه تحریم‌های غیرانسانی آمریکا به اهداف خود نخواهد رسید، گفت که در این زمینه انسجام کاملی در داخل ایران وجود دارد. Fuck اقای پرزیدنت روحانی این سختی ها روی قشر ضعیف و محروم جامعه است و از بابت اصالتی که دارند تحمل می کنند. وگرنه سرمایه داران خیلی وقت دست از سر این دولت حکومت کشیده اند.

روحانی: تحریم های غیرانسانی آمریکا باعث انسجام در ایران شده استتهران - ایرنا - رئیس جمهوری شامگاه چهارشنبه به وقت نیویورک در دیدار با نخبگان و صاحبنظران سیاست خارجی آمریکا با بیان اینکه تحریم‌های غیرانسانی آمریکا به اهداف خود نخواهد رسید، گفت که در این زمینه انسجام کاملی در داخل ایران وجود دارد.