نگرانی آمریکا و سازمان ملل از بازداشت معترضان در مصر | DW | 27.09.2019

27/09/2019 10:14:00 ب.ظ

رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، از دستگیری گسترده شرکت‌کنندگان در اعتراض‌های ضددولتی در مصر ابراز نگرانی کرد. یک مقام دولت آمریکا نیز خواهان احترام دولت مصر به حق تظاهرات شهروندان شده است.

اعتراضات مردمی, مصر

رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، از دستگیری گسترده شرکت‌کنندگان در اعتراض‌های ضددولتی در مصر ابراز نگرانی کرد. یک مقام دولت آمریکا نیز خواهان احترام دولت مصر به حق تظاهرات شهروندان شده است.

رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، از دستگیری گسترده شرکت‌کنندگان در اعتراض‌های ضددولتی در مصر ابراز نگرانی کرد. یک مقام دولت آمریکا نیز خواهان احترام دولت مصر به حق تظاهرات شهروندان شده است.

باچلت همچنین از دولت عبدالفتاح السیسی خواست در روش خود در برخورد با تظاهرات آتی شهروندان تغییر اساسی دهد. و مانع آزادی بیان آنها در شبکه‌های اجتماعی نشود.همزمان یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرده است، کشورش از حق مصریان برای بیان آزاد دیدگاه‌های سیاسی‌شان حمایت می‌کند.

خبرگزاری فرانسه بدون ذکر هویت این مقام ارشد آمریکایی به نقل از او نوشته است: «ایالات متحده از مصر می‌خواهد که به اعتراضات مسالمت آمیز مردم احترام بگذارد. ما از دولت مصر می‌خواهیم تا از توانایی شهروندان خود برای استفاده آزاد از این حقوق محافظت کند.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کاهش بی‌سابقه ظرفیت پذیرش پناهنده در آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادیدولت دونالد ترامپ اعلام کرد که تنها ۱۸ هزار نفر در سال آینده به عنوان پناهنده در این کشور پذیرفته خواهند شد. حالا کجا پناهنده بشیم .

گروه‌های حقوق بشری مصر: از آغاز اعتراضات علیه السیسی در مصر ۲ هزار نفر بازداشت شده‌اندگروه‌های حقوق بشری مصر : از آغاز اعتراضات علیه السیسی در مصر ۲ هزار نفر بازداشت شده‌اند به گزارش رویترز، وزارت کشور مصر روز پنجشنبه ۴ مهر هشدار داد که با هر نوع تلاش‌ برای بر هم زدن آرامش در کشور «قاطعانه» برخورد می شود. اعتراضات با همکاری اسلامگرا و هدایت اونا داره صورت میگیره اونا میخوان مصر و به عقب برگردونن

نگرانی روسیه از گسترش تروریسم در شمال افغانستانوزیر امور خارجه روسیه نسبت به خطر گسترش تروریسم بین المللی در شمال افغانستان هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا خواستار لغو محدودیت‌ها در جامو و کشمیر شدمعاون وزارت امور خارجه آمریکا در امور جنوب آسیا از هند خواست تا محدودیت‌ها در جامو و کشمیر را لغو کند. - خبرگزاری آناتولی

فشارهای آمریکا باعث انسجام بیشتر در داخل ایران می‌شودرئیس‌جمهور شامگاه چهارشنبه به وقت نیویورک و در دیدار با نخبگان و صاحبنظران سیاست خارجی آمریکا با بیان اینکه تحریم‌های غیرانسانی آمریکا به اهداف خود نخواهد رسید، گفت که در این زمینه انسجام کاملی در داخل ایران وجود دارد. Fuck اقای پرزیدنت روحانی این سختی ها روی قشر ضعیف و محروم جامعه است و از بابت اصالتی که دارند تحمل می کنند. وگرنه سرمایه داران خیلی وقت دست از سر این دولت حکومت کشیده اند.

روحانی: تحریم های غیرانسانی آمریکا باعث انسجام در ایران شده استتهران - ایرنا - رئیس جمهوری شامگاه چهارشنبه به وقت نیویورک در دیدار با نخبگان و صاحبنظران سیاست خارجی آمریکا با بیان اینکه تحریم‌های غیرانسانی آمریکا به اهداف خود نخواهد رسید، گفت که در این زمینه انسجام کاملی در داخل ایران وجود دارد.

میشل باچلت، رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل دستگیری گسترده شرکت‌کنندگان در اعتراض‌های ضددولتی در مصررا مایه نگرانی خواند.Aa ایالات متحده آمریکا پذیرش مهاجران در سال ۲۰۲۰ میلادی را شدیدا کاهش داد.نظرات بیشتر مهر ۰۴, ۱۳۹۸ توضیحات تکمیلی مایک پمپئو و برایان هوک درباره ممنوعیت ورود مقامات رژیم ایران و بستگان آنها به آمریکا وزیر خارجه آمریکا و نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در دو کنفرانس خبری جداگانه درباره فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ سخنرانی کردند.وزیر امور خارجه روسیه نسبت به خطر گسترش تروریسم بین المللی در شمال افغانستان هشدار داد.

او روز جمعه دولت مصر را فراخواند تا همه آنهایی را که صرفا از حق خود برای اعتراض و تظاهرات استفاده کرده‌اند بی‌درنگ آزاد کند. باچلت همچنین از دولت عبدالفتاح السیسی خواست در روش خود در برخورد با تظاهرات آتی شهروندان تغییر اساسی دهد. این در حالیست که در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۰ هزار پناهنده از سوی آمریکا پذیرفته شده بودند. و مانع آزادی بیان آنها در شبکه‌های اجتماعی نشود. وی افزود که بسیاری از ایرانیان با این نفاق و دورویی مخالف بودند و پرزیدنت ترامپ دیروز برای پایان دادن به این شرایط اقدام کرد. همزمان یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرده است، کشورش از حق مصریان برای بیان آزاد دیدگاه‌های سیاسی‌شان حمایت می‌کند. ۴ هزار سهمیه برای عراقی‌ها، هزار و ۵۰۰ سهمیه برای شهروندان گواتمالا، هندوراس والسالواردو. خبرگزاری فرانسه بدون ذکر هویت این مقام ارشد آمریکایی به نقل از او نوشته است: «ایالات متحده از مصر می‌خواهد که به اعتراضات مسالمت آمیز مردم احترام بگذارد. ممکن است بخش شمالی افغانستان به مرکز مهمی برای شکل گیری گروه‌های تروریستی بین‌المللی به سرکردگی داعش تبدیل شوند".

ما از دولت مصر می‌خواهیم تا از توانایی شهروندان خود برای استفاده آزاد از این حقوق محافظت کند. این تعداد کمترین میزان پذیرش پناهنده در تاریخ مدرن ایالات متحده به شمار می‌رود. وی در ادامه، با بیان این که حکومت ایران درصدر حامیان دولتی تروریسم در جهان بوده و دست به اقدامات بی‌ثبات کننده در خلیج فارس و حمله به تاسیسات نفتی و کشتیرانی در منطقه کرده است، تاکید کرد که حمایت جمهوری اسلامی از حوثی‌ها در یمن و شبه‌نظامیان شیعه در عراق و سوریه، به بی‌ثباتی در منطقه و بحران انسانی در این کشورها دامن می‌زند.» این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل ضمن دیدار با عبدالفتاح سیسی، او را"رهبر بزرگ" مصر خوانده بود. بنا بر داده‌های دیده‌بان حقوق بشر در تظاهرات هفته گذشته علیه دولت عبدالفتاح السیسی  حدود دو هزار نفر از معترضان بازداشت شده‌اند. اما سیاست‌های کاهش پذیرش پناهجو در دولت ترامپ همچنان ادامه دارد. این سازمان حقوق بشری با استناد به گفته وکلای شماری از بازداشت‌شدگان گفته است که بسیاری از این بازداشت‌ها به این خاطر بوده که بازداشت‌شدگان به طور تصادفی"در زمان نادرست در مکانی نادرست" بوده‌اند. مجوز ورود ایرانی‌هایی که طبق این فرمان محدود یا تعلیق می‌شود عبارتند از: مقام‌های ارشد حکومت ایران، اعضای درجه یک خانواده‌های آنها، اعضای هیئت‌های نمایندگی ایران، که وزیر خارجه ایالات متحده مسئول شناسایی آنها بوده و می‌تواند طبق این فرمان با مشورت وزارت امنیت داخلی اقدام کند. به دنبال اعتراضات روزهای گذشته رد مناطق مختلف مصر، پلیس رفت و آمد در معابر را به دقت زیر نظر دارد و از جمله گوشی‌های رهگذران را بازرسی می‌کند که عکس یا خبری در ارتباط با تظاهرات در آنها نباشد. به عنوان مثال در سالهای ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ بسیاری از پناهجویانی که به آمریکا آمدند از اتحاد جماهیر شوروی سابق بودند..

هفته‌گذشته در شهرهای قاهره، اسکندریه، سوئز و منصوره صدها نفر به خیابان‌ها ریخته و علیه دولت تظاهرات کردند.  تاریخ . هم‌رسانی این مطلب:. او گفت که این اقدام دولت پرزیدنت ترامپ در جهت حمایت از مردم ایران است و به نمایندگی از مردم ایران انجام شده است.