نگرانی از مصرف شدید آب برای توسعه فناوری هوش مصنوعی

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 115 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 49%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

استفاده رو به افزایش شرکت‌های عمده فناوری جهانی از حجم زیادی از آب برای خنک کردن مراکز داده‌هایی که با تکیه به هوش مصنوعی کار می‌کنند، نگرانی‌ها را افزایش داده است.

استفاده قابل توجه و رو به افزایش شرکت‌های عمده فناوری جهانی از حجم زیادی از آب برای خنک کردن مراکز داده‌هایی که با تکیه به هوش مصنوعی کار می‌کنند، نگرانی در مورد اثرات این امر بر محیط زیست دنیا را افزایش داده است.

براساس آخرین داده‌هایی که در دسترس است و مربوط به سال ۲۰۲۲ میلادی است، مصرف آب مایکروسافت ۳۴ درصد، گوگل ۲۲ درصد و متا ۳ درصد افزایش یافته بود. اما از آن زمان نیز رقابت این کمپانی‌ها بیشتر شده است. تأسیس مراکز داده‌ها در زیر آب نیز که خود به خود در فضای سردتری باشد، یکی از راهکارهای خلاقانه احتمالی برای دوره آینده خواهد بود.

روز پنجشنبه گوگل قابلیت تولید تصاویر افراد را در چت‌بات جدید خود به دنبال واکنش‌های منفی آنلاین پیرامون نحوه برخورد این ابزار با مبحث نژاد و قومیت، به حالت تعلیق درآورد. مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار فیس‌بوک و مدیر اجرایی متا، مادر اینستاگرام، دو سال پیش تیک‌تاک را به عنوان تهدید رقابتی جدی برای سال‌های پیش رو شناسایی کرده و گفته بود که این شرکت «بسیار سریع» در حال رشد است.پس از حدود ۶۲ سال از درگذشت مریلین مونرو، ستاره دوران کلاسیک هالیوود، «مریلین دیجیتال» که با کمک هوش مصنوعی خلق شده است، در نمایشگاه فناوری «جنوب ازجنوب غربی» در شهر آستین ایالت تگزاس رونمایی می‌شود.

او در مورد سایر فیلم‌های کمدی که در آنها ظاهر شده است از جمله «آقایان موطلایی‌ها را ترجیح می‌دهند» محصول ۱۹۵۳ نیز صجبت کرد. شرکت کنندگان در مراسم ویژه رونمایی «مریلین دیجیتال» در روز جمعه ۱۸ اسفند می‌توانند با همزاد مجازی ستاره بزرگ هالیوود گفت‌وگو کنند. با این‌ حال در این پست گفته شده که افراد کشته‌شده بر اثر این حملات شش شبه‌نظامی در عراق و هفت شبه‌نظامی در سوریه بودند.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی هشتم بهمن دلیل عدم نهایی شدن لایحه «حجاب و عفاف» را تأخیر کمیسیون قضایی مجلس و تأخیر دولت ابراهیم رئیسی در قبول بار مالی این قانون اعلام کرده بود. این نماینده مجلس مبلغ جریمه رعایت نکردن حجاب اجباری را سه‌میلیون تومان اعلام کرد و گفت که کسر این مبلغ توسط «سامانه» از حساب فرد صورت می‌گیرد و در صورت نبود پول کافی، او «بدهکار» به حساب می‌آید و در صورت تکرار باید به «دادگاه» برود.ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، روز جمعه ۱۸ اسفند بعد از ورود به ترکیه، در شهر استانبول با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود، دیدار کرد.

این ملاقات در شرایطی انجام می‌شود که ولودیمیر زلنسکی حامیان غربی اوکراین را تحت فشار قرار داده است تا هر چه سریع‌تر مهمات و تسلیحات مورد نیاز ارتش کشورش برای مقابله با پیشروی روسیه در نواحی غربی استان دونتسک، واقع در شرق، و نفوذ در استان خارکيف، واقع در شمال شرقی اوکراین، را در اختیار این کشور قرار دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایلان ماسک از مدیران شرکت هوش مصنوعی «اوپن‌ای‌آی» شکایت کردایلان ماسک از سم آلتمن، مدیر عامل «اوپن‌ای‌آی» سازنده «چت جی‌پی‌تی»، به دلیل آنچه رها کردن توسعه فناوری هوش مصنوعی برای منافع بشریت به عنوان رسالت اصلی این شرکت خواند، شکایت کرد
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

قانون‌گذاران آمریکایی به شرکت «بایت‌دنس»: اگر مالکیت تیک‌تاک را واگذار نکنید فعالیتش ممنوع می‌شودابراز نگرانی در کنگره آمریکا از سوءاستفاده چین از تیک تاک برای نشر اطلاعات نادرست
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هوش مصنوعی چگونه به جست‌وجو برای یافتن حیات فرازمینی کمک می‌کندبه گفته بیل دایاموند چیزی میان ۱۰ تا ۵۰ میلیارد کره بالقوه قابل سکونت در کهکشان ما وجود دارد. این، کار او را خیلی مشکل می‌کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مایکروسافت: دشمنان آمریکا استفاده از هوش مصنوعی مولد در حملات سایبری را آغاز کرده‌اندافزایش تولید اخبار جعلی و گمراه‌کننده در شرایطی که امسال در بیش از ۵۰ کشور جهان انتخابات برگزار می‌شود نگرانی در مورد به خطر افتادن دمکراسی را افزایش داده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

یک پژوهشگر به اتهام سرقت پرونده‌های حساس نظامی برای چین در کالیفرنیا دستگیر شدوزارت دادگستری آمریکا از دستگیری یک پژوهشگر آمریکایی چینی‌الاصل به اتهام سرقت پرونده‌های حساس نظامی، از جمله فناوری مورد استفاده برای کشف پرتاب موشک‌های هسته‌ای، خبر داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چند کشور اروپایی به برخی از اهداف خود برای افزایش سهم انرژی‌های پایدار تا سال ۲۰۳۰ دست‌ یافتندنتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که چندین کشور اروپایی یک دهه زودتر به برخی از اهداف الزام‌آور این اتحادیه برای توسعه بیشتر استفاده از انرژی‌های پایدار دست یافته‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »