نگرانی در مورد جاسوسی در المپیک زمستانی پکن | DW | 15.01.2022

25/10/1400 07:17 ب.ظ

در آستانه آغاز بازی‌های المپیک زمستانی پکن، مقامات ورزش آلمان نگرانی خود از فعالیت احتمالی جاسوسی علیه ملی‌پوشان خود و همچنین درستی نتایج تست‌ کرونای ورزشکاران در چین را ابراز کرده‌اند.

در آستانه آغاز بازی‌های المپیک زمستانی پکن، مقامات ورزش آلمان نگرانی خود از فعالیت احتمالی جاسوسی علیه ملی‌پوشان خود و همچنین درستی نتایج تست‌ کرونای ورزشکاران در چین را ابراز کرده‌اند. در کنار نگرانی‌های فعلی جامعه بین‌المللی پیرامون نقض حقوق بشر و گسترش دوباره شیوع ویروس کرونا در چین، حال موضوع فعالیت‌های احتمالی جاسوسی در حین برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی در کشور میزبان نیز مطرح شده است.

در این زمینه سازمان ورزش و المپیک آلمان (DOSB) به ملی‌پوشان المپیکی این کشور توصیه کرده است که در چین از تلفن‌های همراه خصوصی خود، به دلیل خطر جاسوسی استفاده نکنند. DOSB به جای آن، دستگاه‌های تلفن و کامپیوترهایی را که از دیدگاه امنیتی مطمئن‌تر هستند، در اختیار ورزشکاران آلمان قرار خواهد داد.

بر اساس مقررات میزبان بازی‌های المپیک زمستانی چین، همه ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها موظف‌هستند نرم‌افزار"My2022" را بر روی دستگاه تلفن همراه یا کامپیوتر و تبلت‌های خود نصب کنند. به گفته DOSB، سخت‌افزارهایی که این نهاد ملی ورزش آلمان برای ورزشکاران خود در نظر گرفته است، طوری ساخته و تدوین شده‌اند که مانع"حمله جاسوسی" سایبری و بازیابی اطلاعات شخصی و خصوصی، می‌شوند.

مقامات ورزش کشورهای بریتانیا و هلند نیز به ملی‌پوشان خود که در المپیک زمستانی چین به میدان می‌روند نیز توصیه‌‌های مشابهی کرده‌اند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

اعتصاب شش زندانی در اوین در اعتراض به «قصور آشکار» مسئولان در مرگ بکتاش آبتینشش تن از زندانیان سیاسی محبوس در اوین در اعتراض به قصور مقامات در مرگ بکتاش آبتین، شاعر و فیلمساز زندانی و عدم رسیدگی به مطالبات خود، از روز ۲۲ دی‌ماه دست به اعتصاب کامل زده‌اند. 💥💥💥بحث امشب موتا اختصاص دارد به چرایی شلیک به هواپیمای اوکراینی و همکاری توامان دولت و سپاه روسپیه در این فاجعه. موتا نشان می‌دهد تنها راه پیروزی جنبش براندازی، پاکسازی آن از وجود نحس خائنان، انحراف از شیوه مبارزات احمقانه و جهان‌سومی مسلکونات است.👇

ایرانیان در صدر خریداران مسکن در ترکیه در سال ۲۰۲۱ | DW | 14.01.2022اتباع ایرانی در ترکیه با خرید ۱۰ هزار و ۵۶ واحد مسکونی در صدر خریداران مسکن این کشور در سال ۲۰۲۱ بوده‌اند. پس از آن نیز شهروندان عراقی با ۸ هزار و۶۶۱ و اتباع روسیه با ۵ هزار و ۳۷۹ واحد جای گرفته‌اند. اینا ریدن

کلاس تاریخ در روم باستان و نجوم در نزدیکی سیاره‌ها؛ تحصیل در متاورسشرکت‌کنندگان در کلاس تاریخ با استفاده از تجربه متاورس خواهند توانست به روم باستان یا اتاق بیضی شکل کاخ سفید (دفتر کار رئیس‌جمهوری آمریکا) بروند. آنها همچنین در کلاس نجوم و علوم می‌توانند سیاره‌های مختلف را در متاورس از نزدیک تماشا کنند.

ادعای جاسوسی گروه‌های اسلام ستیز علیه مسلمانان در آمریکا برای اسرائیلشورای روابط آمریکایی-اسلامی (CAIR) اعلام کرد که گروه‌های اسلام ستیز با نفوذ در میان جامعه مسلمان در آمریکا برای دولت اسرائیل جاسوسی می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

شاهزاده اندرو عناوین نظامی خود را به ملکه بریتانیا بازگرداند تا در آمریکا محاکمه شودشاهزاده اندرو، دوک یورک و سومین فرزند ملکه الیزابت دوم که متهم است حدود ۲۱ سال پیش با یک دختر زیر سن قانونی رابطه جنسی داشته، عناوین نظامی خود را از دست داد تا مانند یک شهروند عادی و بدون داشتن مناسبی همچون «والاحضرت» در دادگاه آمریکا محاکمه شود. که چی ؟ واسه کی مهمه ؟

وزیر خارجه چین: آمریکا باید اشتباه خود در خروج از برجام را جبران کندوزیر خارجه چین در دیدار با وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: آمریکا باید اشتباه خود در خروج از برجام را جبران کند. جبران خواهد کرد، یه چندتا سردار مردار دیگه کتلت کنه، جبرانه جبران میشه چی بهتر از خارج شدن از برجام؟ برای چین که خیلی سود داره.

بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ از روز چهارم تا بیستم فوریه (۱۵ بهمن تا اول اسفند) در پکن، پایتخت چین، برگزار می‌شوند.

در کنار نگرانی‌های فعلی جامعه بین‌المللی پیرامون نقض حقوق بشر و گسترش دوباره شیوع ویروس کرونا در چین، حال موضوع فعالیت‌های احتمالی جاسوسی در حین برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی در کشور میزبان نیز مطرح شده است.در این زمینه سازمان ورزش و المپیک آلمان (DOSB) به ملی‌پوشان المپیکی این کشور توصیه کرده است که در چین از تلفن‌های همراه خصوصی خود، به دلیل خطر جاسوسی استفاده نکنند. DOSB به جای آن، دستگاه‌های تلفن و کامپیوترهایی را که از دیدگاه امنیتی مطمئن‌تر هستند، در اختیار ورزشکاران آلمان قرار خواهد داد.

بر اساس مقررات میزبان بازی‌های المپیک زمستانی چین، همه ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها موظف‌هستند نرم‌افزار"My2022" را بر روی دستگاه تلفن همراه یا کامپیوتر و تبلت‌های خود نصب کنند.

به گفته DOSB، سخت‌افزارهایی که این نهاد ملی ورزش آلمان برای ورزشکاران خود در نظر گرفته است، طوری ساخته و تدوین شده‌اند که مانع"حمله جاسوسی" سایبری و بازیابی اطلاعات شخصی و خصوصی، می‌شوند.

مقامات ورزش کشورهای بریتانیا و هلند نیز به ملی‌پوشان خود که در المپیک زمستانی چین به میدان می‌روند نیز توصیه‌‌های مشابهی کرده‌اند.سخنگوی کمیته ملی المپیک بریتانیا در این زمینه می‌گوید: «ما توصیه‌های عملی به ورزشکاران و مربیان داده‌ایم تا آنها خودشان تصمیم بگیرند که آیا از وسایل شخصی خود در هنگام برگزاری بازی‌ها استفاده کنند یا نه. ما تجهیزات دیگری را به طور موقت در اختیار کسانی که نمی‌خواهند دستگاه‌های خود را به چین ببرند گذاشته‌ایم.»

مقامات ورزش آلمان در کنار نگرانی بابت احتمال عملیات جاسوسی، همچنین ابهام خود را در مورد روند راستی‌آزمایی نتیجه آزمایش‌های کرونا که در چین از ورزشکاران گرفته می‌شوند، ابراز کرده‌اند.