نگرانی صلیب سرخ از بمباران یک زندان در یمن

01/09/2019 01:53:00 ب.ظ

صلیب_سرخ, یمن

نگرانی صلیب_سرخ از بمباران یک زندان در یمن

???? ???????,Makhmud Mazbutov   |Yemenیمن/محمد السامعی /خبرگزاری آناتولیفابریزیو کاربنی، مدیر بخش خاورمیانه کمیته بین المللی صلیب سرخ در حساب توئیتر خود نوشت: «حمله به زندان استان ذمار یمن نگران کننده است. ما از این بازداشتگاه بطور منظم بازدید می‌کردیم. یک تیم پزشکی برای ارائه کمک های اولیه به محل حادثه اعزام کردیم».

محمد عبدالسلام، سخنگوی شبه نظامیان حوثی در حساب توئیتر خود اعلام کرد جنگنده‌های ائتلاف عربی در نخستین روز سال نو هجری یک زندان در استان ذمار را بمباران کرده اند.وی افزود: بر اساس گزارش‌های اولیه در این حملات 50 نفر کشته و 100 نفر دیگر مجروح شده اند.شاهدان عینی پیشتر اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف عربی شب گذشته یک زندان وابسته به حوثی ها در شمال استان ذمار یمن که طرفداران دولت مشروع این کشور در آن زندانی هستند را بمباران کرده اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ابراز نگرانی برادران علایی از مجاز اعلام شدن مصرف داروی ایدز پس از انقضا در ایرانوزارت_بهداشت ایران، مصرف یک داروی خاص بیماری ایدز را یک تا سه سال پس از زمان انقضای دارو، مجاز اعلام کرد؛ درحالی که شرکت تولیدکننده، تاریخ مصرف دارو را درصورت فراهم بودن مکان و دمای مناسب، حداکثر دوسال بعد از تاریخ تولید ذکر کرده است. بیشتر بخوانید:

نگرانی سازمان اطلاعات آمریکا از انتشار یک تصویر ماهواره‌ای خیالی و بی‌اساس در توئیتر ترامپانتشار تصویری توهمی از سایت عملیات پرتاب ماهواره ایرانی توسط رئیس‌جمهوری آمریکا نگرانی‌های اطلاعات این کشور را نسبت به افشای اسرار عملیات کنترل و اطلاعات آمریکا برانگیخته است.

نگرانی سازمان اطلاعات آمریکا از انتشار یک تصویر ماهواره‌ای خیالی و بی‌اساس در توئیتر ترامپانتشار تصویری توهمی از سایت عملیات پرتاب ماهواره ایرانی توسط رئیس‌جمهوری آمریکا نگرانی‌های اطلاعات این کشور را نسبت به افشای اسرار عملیات کنترل و اطلاعات آمریکا برانگیخته است.

حوثی‌ها: 50 نفر در حمله جنگنده‌های ائتلاف عربی به یمن کشته شدند

محمدعلی نجفی دوباره راهی زندانی شدیک مقام دستگاه قضایی ایران از بازگشت محمدعلی_نجفی، شهردار پیشین تهران که در پرونده قتل همسرش میترا_استاد مجرم شناخته شده بود، به زندان خبر داد.

حوثی‌ها: در حمله ائتلاف به رهبری عربستان به زندان ذمار ۶۰ نفر کشته شدندشاهدان عینی در ذمار از شش حمله هوایی به ساختمان زندان این شهر سخن گفته اند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ از بمباران یک زندان وابسته به حوثی‌ها در استان ذمار یمن توسط جنگنده‌های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی ابراز نگرانی کرد.ه‌اند بخشنامه مربوط به اجازه استفاده از داروی خاص مبتلایان به بیماری ایدز، حتی پس از تاریخ انقضای دارو را لغو کند.به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، اقدام روز گذشته -جمعه- «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا برای انتشار تصویری از سایت عملیات پرتاب ماهواره ایرانی، نگرانی‌های اطلاعات را نسبت به افشای عملیات کنترل و اطلاعات آمریکا و نیز افشای اسرار آن به دنبال داشته است.به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، اقدام روز گذشته -جمعه- «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا برای انتشار تصویری از سایت عملیات پرتاب ماهواره ایرانی، نگرانی‌های اطلاعات را نسبت به افشای عملیات کنترل و اطلاعات آمریکا و نیز افشای اسرار آن به دنبال داشته است.

???? ???????,Makhmud Mazbutov   | Yemen یمن/محمد السامعی /خبرگزاری آناتولی فابریزیو کاربنی، مدیر بخش خاورمیانه کمیته بین المللی صلیب سرخ در حساب توئیتر خود نوشت: «حمله به زندان استان ذمار یمن نگران کننده است. ما از این بازداشتگاه بطور منظم بازدید می‌کردیم. در این نامه آمده است که بخشنامه وزارت بهداشت و زیرمجموعه‌های آن، به مراکز ارائه‌دهنده خدمات درمانی به مبتلایان به بیماری ایدز در تاریخ‌های ۱۴ و ۱۵ مردادماه امسال ابلاغ شده است. یک تیم پزشکی برای ارائه کمک های اولیه به محل حادثه اعزام کردیم».. محمد عبدالسلام، سخنگوی شبه نظامیان حوثی در حساب توئیتر خود اعلام کرد جنگنده‌های ائتلاف عربی در نخستین روز سال نو هجری یک زندان در استان ذمار را بمباران کرده اند.» برادران علایی در این نامه ضمن این توضیح که شرکت تولید‌کننده دارو، تاریخ مصرف آن را «حداکثر دو سال بعد از تاریخ تولید» و آن هم در صورت فراهم بودن «دما و مکان مناسب» ذکر کرده، پرسیده‌اند: «سوال ما این است که چگونه ممکن است زمان انقضای دارو تنها با ارسال یک نامه توسط همکاران جنابعالی و بدون ذکر کوچک‌ترین نگرانی افزایش یابد؟» برادران علایی این اقدام وزارت بهداشت را «پایمال کردن حق سلامتی و حق حیات مبتلایان به آسیب‌پذیری» قلمداد کرده و از وزیر بهداشت ایران خواستند «در اسرع وقت، دستورالعمل اعلام‌شده را لغو کند». وی افزود: بر اساس گزارش‌های اولیه در این حملات 50 نفر کشته و 100 نفر دیگر مجروح شده اند.  ترامپ گفت: «ما یک عکس داشتیم، من آن را منتشر کردم و این حق مطلق ماست».

شاهدان عینی پیشتر اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف عربی شب گذشته یک زندان وابسته به حوثی ها در شمال استان ذمار یمن که طرفداران دولت مشروع این کشور در آن زندانی هستند را بمباران کرده اند. رونوشت این نامه به نهادهای مختلفی از جمله نمایندگی سازمان بهداشت جهانی در ایران، جامعه بین‌المللی ایدز، دفتر توسعه سازمان ملل و شرکت سازنده دارو ارسال شده است.  وی در ادعاهایی مضحک گفت: «ایرانی‌ها می‌خواستند موشک بزرگی را شلیک کنند اما امور به خوبی پیش نرفت، ما هیچ ارتباطی با این موضوع نداریم». همچنین گزارش شده که اجساد شمار زیادی از قربانیان این حمله هوایی همچنان بر روی زمین است، و نگهبانان مجروح این زندان توسط شبه نظامیان حوثی به بیمارستان منتقل شده‌اند. گفتنی است در ماه مه سال 2015 نیز جنگنده ائتلاف عربی یک زندان حوثی که در آن طرفداران دولت مشروع نگداری می شدند را بمباران کرده بودند که در آن 25 نفر از جمله دو روزنامه نگار کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شده بودند. مطابق آمار رسمی، از آغاز ثبت مبتلایان به ایدز در ایران، تاکنون ۳۹هزار و ۵۴۹ نفر بیمار مبتلا به ایدز در کشور شناسایی شده که مرگ ۱۸هزار و ۱۱۹ نفر آنها ثبت شده است. .  ادنگتن گفت: «در حالی که ترامپ از قدرت رفع محرمانه بودن هر سند فدرالی برخوردار است، توئیتر ابزار قانونی برای آن نیست».