آتش‌سوزی, استرالیا, انقراض, صدای آمریکا

آتش‌سوزی, استرالیا

نگرانی دانشمندان: آتش‌سوزی جنگلی استرالیا بسیاری از گونه‌های جانوری کمیاب را در آستانه انقراض قرار داده است

در آتش‌سوزی بی سابقه استرالیا، که تا کنون ۱۰۴ هزار کیلومتر مربع از جنگل‌ها و پارک‌های جنگلی در جنوب شرقی این کشور را ازبین برده است، برآورد می‌شود که بیش از یک میلیارد قطعه جانور وحشی کشته شده اند.

18/01/2020 11:10:00 ب.ظ

🔺نگرانی دانشمندان: آتش‌سوزی جنگلی استرالیا بسیاری از گونه‌های جانوری کمیاب را در آستانه انقراض قرار داده است ⚡️در آتش‌سوزی بی سابقه استرالیا برآورد می‌شود که بیش از یک میلیارد قطعه جانور وحشی کشته شده اند.

در آتش‌سوزی بی سابقه استرالیا ، که تا کنون ۱۰۴ هزار کیلومتر مربع از جنگل‌ها و پارک‌های جنگلی در جنوب شرقی این کشور را ازبین برده است، برآورد می‌شود که بیش از یک میلیارد قطعه جانور وحشی کشته شده اند.

واکنش کاربران به سخنرانی خامنه‌ای در نماز جمعه: سخنان کلیشه‌‌ای همیشگی را تکرار کردسخنرانی آیت الله خامنه‌ای در نماز جمعه تهران واکنش های متفاوتی برانگیخت و برخی از کاربران شبکه های اجتماعی سخنان او را تکرار سخنان کلیشه ای گذشته دانستند.رهبر جمهوری اسلامی در حالی در پی حوادث اخیر و سقوط هواپیمای مسافربری پس از هشت سال نماز جمعه تهران را برگزار کرد که انتظار می رفت در شرایط دشوار جمهوری اسلامی از موضعی متفاوت سخن بگوید، اما کاربران شبکه های اجتماعی معتقدند که سخنان او فرقی با گذشته نداشت.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021

در هفته های گذشته علاوه بر حمله موشکی سپاه به پایگاه هوایی در عراق، سرنگون شدن هواپیمای مسافربری با شلیک موشک سپاه و کشته شدن ده‌ها نفر در مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی در کرمان، کشورهای اروپایی عضو برجام اعلام کردند که مکانیسم ماشه را در مقابله با نقض برجام توسط ایران به اجرا خواهند گذاشت. علاوه بر این، کمتر از دو ماه پس از سرکوب اعتراضات آبان، اعتراف سپاه بر سرنگون کردن هواپیمای مسافربری باعث بالا گرفتن اعتراضات به حکومت در شهرهای مختلف ایران شد.

شراگیم زند در پی سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۷ دی در توئیتر نوشت: «برخی گمان کردند شاید با توجه به شرایط و تحولات اخیر و فضای خشم عمومی در جامعه، خامنه ای بخواهد حرف جدید و مهمی بزند. اما خطبه‌ها همان شعارها، کلی گویی‌ها، و رجزخوانی‌های کلیشه‌ای همیشگی بود.» headtopics.com

برخی از روزنامه نگاران و کاربران توئیتر به این نکته پرداختند که سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی به منظور حفظ یکپارچگی مقامات و ارکان حکومت ایراد شد و مخاطبان او مقام‌های جمهوری اسلامی و طرفدارانش بودند.فرج سرکوهی در توئیتر خود نوشت: «خامنه‌ای شاعری بد و خطیب خوبی بود؛ اما نمی‌داند که حدود سی سال تکرار حرف‌های مکرر و تکرار ساختاری واحد با زبانی تکراری خطبه‌های او را بی اثر کرده اند آمده بود چون می‌دانست در صف هواداران نظام نیز شکاف رخ داده‌است.»

مهدی مهدوی آزاد، روزنامه نگار، هم به حوادث تلخ دو ماه گذشته در ایران و این که رهبر جمهوری اسلامی هیچ توضیحی درباره این حوادث نداد و در مقابل تلویحا به تعریف از خود پرداخت، اشاره کرد.این روزنامه نگار نوشت: «تیتر آن روزنامه بنیادگرا بعد از مرگ شصت نفر در تشییع جنازه قاسم سلیمانی در کرمان یادتان هست؟: کرمان به قربانت! پیام خطبه های نمازجمعه امروز آیت الله خامنه ای هم این بود: ایران به قربانم!»

به عقیده یکی دیگر از کاربران توئیتر، مشکلات مردم ایران در سخنرانی آیت الله خامنه ای جایی نداشت.رضا حقیقت نژاد نیز در توئیتر نوشت که حضور خامنه ای در نماز جمعه بیشتر برای قوت قلب به خود او بود تا پس از شنیدن شعار علیه خود با دیدن جمعیت روحیه بگیرد.کاربر دیگری با عنوان شلدون نوشت: «رهبر ج.ا میگه دوام آوردن ما فقط بخاطر "حمایت دست خداست". حالا از اینکه با سرکوب وکشتار دوام آوردن، بگذریم. موضوع اینجاست که این حکومت خودش هم میدونه پایگاه و لیاقتی برای حکومت بر این کشور نداره. بخاطر همینه که دوام آوردنش برای خودش هم عجیبه و اون رو "معجزه" میدونه. همینقدر بدبخت!»

کاربر دیگری هم در توئیتر خود نوشت که رهبر جمهوری اسلامی در واقع در سخنرانی خود اعلام کرد که کشته شدن مردم در حوادث اخیر ایران به اندازه پاره کردن عکس قاسم سلیمانی اهمیت ندارد و مردم نیز جز اعتراض خیابانی برای تغییر حکومت راه دیگری ندارند.کاربر دیگری به نام نارسیس به عربی سخن گفتن خامنه ای در بخشی از سخنرانی اشاره کرد و نوشت: «ترامپ فارسی توییت می‌کنه بعد عاقا عربی خطبه می‌خونه.» headtopics.com

طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021 فرمانده سپاه اولین دوز واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim اعتراضات ضدحکومتی در شب قهرمانی پرسپولیس؛ از شعار علیه مقامات جمهوری اسلامی تا «رضا شاه روحت شاد»

ساسان نیز در توئیتر خود از کسانی که انتظار شنیدن سخنرانی متفاوت از آیت الله خامنه‌ای را داشتند انتقاد کرد و نوشت: «برای آنها كه انتظار داشتند، دیكتاتور خبر استعفا، مذاكره‌ یا سازش را اعلام كند:آنها بر سر مواضع غیر انسانی خود ایستاده‌اند؛ این شمایید كه هر بار به بهانه‌ایی به مواضع انسانی تان پشت می كنید.»

ادامه مطلب: VOA Farsi »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

😭 طبیعت داره حذفشون می‌کنه حالا به هر علتی چرا باید دنبال این کسشعرا باشیم مثل اینکه توئیت بزنیم دایناسور منقرض شده همه بگن واییییی): طبیعت این چیزا سرش نمیشه کانگرو ها و کوالا ها عشقن باید بگید چندین عشق کشته شدند نه قطعه زبان فارسی خیلی عجیب وقتی شتر را نفر و حیوانات وحشی را قطعه می‌شمارند پنج هزار شتر را در استرالیا قتل عام کردند، پنج هزارتای دیگه هم قرار انجام بشه یعنی مجموعا دهزا شتر، دلیل هم کمبود آب و مصرف زیاد نوشیدن آب توسط شتر هاست، من میخوام ببینم اونهایی که برا کشتن چند سگ در تهران ( که البته غلط بوده) کجا هستند، این شبکه های فارسی زبان ضد ایران کجایند.

به درک ما فقط 37000 تامون ( ایرانی ها ) تو ی ماه تو ی تابستون کشته شدن ، 1500 تامون هم تو دو روز ، 167 تا هم تو 30 ثانیه ، تازه زلزله بم و بویین زهرا و 800 هزار نفرِ جنگ و هزارتا مصیبت دیگه در طول این 40 سال بماند ، دو جوجه مسلمان هم بخاطر آتش زدن عمدی در بازداشتند. 😔امیدوارم خیلی خیلی زود این آتش خاموش شه

از کارکنان یک شرکت ساختمانی ترکیه در موگادیشو بر اثر انفجار خودروی بمب‌گذاری شده زخمی شده‌انداز کارکنان یک شرکت ساختمانی ترکیه در موگادیشو بر اثر انفجار خودروی بمب‌گذاری شده زخمی شده‌اند چند نفر؟

رشد دلال‌پروری در گردشگری سلامت/پزشکانی که برای درمان خارجی‌ها به خارج از کشور می‌روندمعاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به نقاط ضعف کشور در حوزه گردشگری سلامت، گفت: گاهی برخی از پزشکان به‌صورت انفرادی به خارج از کشور می‌روند و مریض می‌بینند این درحالیست که ما باید بیمار را به داخل کشورمان بیاوریم و به او خدمات دهیم. مگر بیمار توریسته احمق که باهاش پول دربیاری، پس انسانیتت کجا رفته

نمایندگی سازمان ملل از برخی تلاش‌ها برای اخلال در روند تولید نفت لیبی ابراز نگرانی کرد🔺نمایندگی سازمان_ملل از برخی تلاش‌ها برای اخلال در روند تولید نفت لیبی ابراز نگرانی کرد ⚡️نمایندگی سازمان ملل در لیبی ضمن ابراز نگرانی تلاش‌ها برای اخلال در تولید نفت این کشور و با تاکید بر پیامدهای این اقدام، خواستار خویشتن‌داری همه طرف‌های درگیر شد. افرین باین ملل تعجب نکن تعریفتو کردم با همین بیانها پیش رو باشه بقیشو امریکا حل می کنه

انصراف یوجینیو باربا از حضور در جشنواره تئاتر فجریوجینیو باربا و گروه تئاتر اودین به سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نمی‌آیند.

خبرنگار بازداشت شده آناتولی در قاهره پس از آزادی به ترکیه بازگشتحلمی بالجی، خبرنگار آناتولی که هنگام یورش پلیس مصر به دفتر خبرگزاری آناتولی در قاهره بازداشت شده بود، پس از آزادی به ترکیه بازگشت. - خبرگزاری آناتولی

پیام وزیر خارجه ایالات متحده بعد از جراحی آیت الله سیستانی در عراق🔺پیام وزیر خارجه ایالات_متحده بعد از جراحی آیت الله سیستانی در عراق ⚡️وزیر خارجه آمریکا بعد از جراحی آیت ‌الله سیستانی در یک پیام توئیتری گفت که «دعای من و میلیون ها عراقی که آیت الله سیستانی برایشان منبع روشنگری و الهام است، همراه ایشان است.» 🙄😯🤨🤔 He isn't a hero. He needs to be prosecuted . Under Barr. Don't be fooled too easy by debts. اینا وقتی واسه کسی آرزوی سلامتی کنن باید به فکر فرورفت 🤔