نگرانی کمبود پزشک بیجاست/خانواده‌ها در رشته‌های پزشکی سرمایه گذاری نکنند

08/05/1398 08:47:00 ق.ظ

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت: *خانواده‌ها در رشته‌های پزشکی سرمایه گذاری نکنند *در پزشکی عمومی چشم انداز اصلا مناسبی تا چند سال آینده نخواهیم داشت *اگر فردی در پزشک عمومی تحصیل کند وضعیت شغلی مناسبی در آینده نخواهد داشت *نگرانی کمبود پزشک بیجاست

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه نگرانی کمبود پزشک بیجاست، گفت: با توجه به آمار ۱۲۰ هزار نفری پزشک در کشور و همچنین ۵۵ هزار دانشجوی رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه‌ها ما در آینده نزدیک با نیروی مازاد پزشکی مواجه خواهیم شد. بنابراین مردم اگر فکر می‌کنند برای تحصیل فرزندان خود در رشته‌ پزشکی سرمایه گذاری کنند به این امید که فرزندان آنها در آینده تضمین شغلی داشته باشند کاملا در اشتباه هستند. فارغ‌التحصیلی بیش از ۱۸۰ هزاردانشجو در رشته‌های پزشکی وی در ادامه با تاکید بر اینکه تا کنون بیش از...

فارغ‌التحصیلی بیش از ۱۸۰ هزاردانشجو در رشته‌های پزشکی وی در ادامه با تاکید بر اینکه تا کنون بیش از ۱۸۰ هزار نفر در رشته‌های پزشک عمومی و تخصصی از دانشگاه‌ها فارغ التحصیل شده‌اند، گفت: حدود ۱۲۰ هزار نفر از این افراد در پزشکی عمومی و مابقی نیز در دوره‌های تخصصی تحصیل کرده‌اند.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت همچنین یادآور شد: در حال حاضر روند ما در پذیرش و تربیت نیروی انسانی در رشته‌های علوم پزشکی بر اساس نتایج علمی مطالعات نیروی انسانی که به صورت جداگانه در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، مرکز مطالعات توسعه و حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت صورت گرفته است،‌اتفاق می افتد، بنابراین ما با کمبود نیروی انسانی در رشته‌های پزشکی مواجه نیستیم البته ممکن است در توزیع این نیروها در مناطق مختلف مشکلاتی را داشته باشیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بعله ؛ دوستان هم و غم رو بذارن روی علوم حوزوی 😆

مخالفت نظام پزشکی با طرح دوفوریتی مجلس برای افزایش ظرفیت‌های دانشجویی پزشکیمخالفت نظام پزشکی با طرح دوفوریتی مجلس برای افزایش ظرفیت‌های دانشجویی پزشکی رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به رییس مجلس، با طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت‌های دانشجویی پزشکی مخالفت کرد.

روحانی در دیدار با بن‌علوی: حضور نیروهای خارجی عامل اصلی تنش در منطقه استحسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران امروز یکشنبه طی دیدار با یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان در تهران تأکید کرد: حضور نیروهای خارجی نه تنها کمکی به امنیت منطقه نمی‌کند، بلکه عامل اصلی تنش خواهد بود.

'مرگ بیش از ۵۰ نفر' در جریان شورش در زندانی در برزیلبه گفته مقام های برزیلی دست کم ۵۲ نفر در جریان یک شورش زندانیان که شاهد نبرد پنج ساعته گروه های تبهکار رقیب بود کشته شده اند. به گزارش ها رسانه های محلی اعضای یک گروه از یک بخش زندان آلتامیرا در ایالت پارا به بخش دیگری حمله کردند. آخ اگر ایران یه زندانی عطسه میکرد شما خودتونو شرحه شرحه میکردید، اما خب چون ایران نیست باید دوز خبرو خیلی بیارید پایین

تعداد معاملات مسکن تهران در تیر ماه حدود ۶۵ درصد نسبت به پارسال کاهش یافتبانک مرکزی ایران در گزارشی از کاهش تعداد معاملات مسکن در تیرماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال قبل (تیر ماه ۱۳۹۷) خبر داده است. بر این اساس در تیر ماه امسال ۴۷۹۰ آپارتمان در شهر تهران معامله شده است که این رقم نسبت به تیر ماه گذشته ۶۴.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد. در گزارش اخیر بانک مرکزی همچنین به افزایش قابل توجه قیمت مسکن در پایتخت اشاره شده است.

سالانه حدود ۷۰۰ پزشک از کشور می‌روند/ کمبود پزشک نداریمرییس کل سازمان نظام پزشکی در واکنش به مباحث مطرح درباره افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در مجلس، به ارایه آمار و ارقامی درباره بیکاری و مهاجرت پزشکان پرداخت و بر لزوم اصلاح فرآیند توزیع نیروهای پزشکی و منابع مرتبط با آن تاکید کرد.

رییس انجمن پزشکان عمومی: مشکل‌مان کمبود پزشک نیست، سیاستگذاری نادرست استرییس انجمن پزشکان عمومی ایران: هزاران پزشک عمومی و متخصص ایرانی در کشورهایی مثل کانادا و آلمان در صف ورود به بازار کار قرار دارند هزینه تمام‌شده برای تربیت هر پزشک عمومی بین ۶۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان است مشکل‌مان کمبود پزشک نیست، سیاستگذاری نادرست است درست است برنامه ریزان کشوردانش کشورداری راندارندوخودمانع تلاش وزندگی مردمند.دانشگاه که متخصص تربیت کرده بایدازطرف دولت دربخش دی ربط مشغول به کاردرهرزمینه ای به زمان شوندوضمن تامین زندگی فردموجب تسهیل درزندگی عموم مردم کشورشودکه ان دانش ومهارت محصول مالیات مردم است لکن دولت باضعف لکن دولت باضعف دانش خودمانع اشتعال افرادشده درحالیکه جامعه به همه انهانیازداردتاتعادل درببراوردنیازمردم وکشورایجادشودوازوطایف دولت است که مستمرانرابه زمان درهمه بخشها،ازجمله پزشکی اقدام کندوبه متخصصین نیزلقب نادانی ندهدکه خوددانش کشورداری رانداردکه بایدبه ان دنش پیداکندتاموجب است تاموجب استمرارزیان به مردم وکشورنشود.