نگرانی مقامات امنیتی آلمان از سوءاستفاده گروه‌های افراطی از بحران کرونا | DW | 17.05.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

برخی از شهروندان آلمان مخالف محدودیت‌های وضع شده برای مهار کرونا هستند. تجمعات اعتراضی آنها به فرصتی برای راست‌گرایان افراطی تبدیل شده است. مقامات امنیتی آلمان نگران سوءاستفاده گروه‌های افراطی از این اعتراضات مدنی هستند.

مقامات امنیتی آلمان می‌گویند راستگرایان افراطی از گردهم‌‌آیی‌های مردمی در اعتراض به محدودیت‌های وضع‌شده برای مهار پاندمی کرونا سوءاستفاده می‌کنند. توماس هالدنوانگ، رئیس سازمان"حفاظت از قانون اساسی آلمان" به رسانه‌ها گفته است: «ما شاهد حضور بیشتر و بیشتر گروه‌های افراطی، به ویژه راست‌های افراطی در این گردهم‌آیی‌های اعتراضی هستیم».

به گفته توماس هالدنوانگ، رئیس سازمان حفاظت از قانون اساسی آلمان "راستگرایان افراطی در پی جذب طبقه متوسط هستند و از خواست آنها حمایت می‌کنند". او ابراز نگرانی کرد که گروه‌های افراطی "هدایت این گردهم‌آیی‌ها را بر عهده گیرند و سوار موجی شوند که توسط شهروندان وفادار به قانون اساسی به راه افتاده است". سخنگوی اداره پلیس جنایی فدرال آلمان می‌گوید هرچند هنوز اطلاعاتی در مورد"نفوذ هماهنگ‌شده راست‌های افراطی" در گردهم‌آیی‌های اعتراضی کنونی وجود ندارد، اما باید توجه کرد که آنها سعی می‌کنند"از وضعیت موجود برای اهداف تبلیغاتی خود" بهره‌برداری کنند. آنها از هواداران خود خواسته‌اند به اعتراضات بپیوندند.

او و شمار دیگری از سیاستمداران آلمان ضمن تأکید بر حق آزادی بیان از شهروندان مخالف محدودیت‌های وضع‌شده خواسته‌اند با توجه به آمار و مدارک موجود خطر پاندمی کرونا را جدی بگیرند. رولف موتسِنیش، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات در پارلمان آلمان نیز شهروندان را فراخواند که از افراط‌گرایان و نظریه‌پردازان تئوری‌های توطئه فاصله گیرند.آلمان تا کنون مدیریت موفقی در مهار بحران کرونا داشته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بالاخره المانی ها هم می فهمند بهره برداری گروه های تند رو ومخالف چه اسیبی به اقتصاد و جان مردم می زند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا؛ بازی‌های لیگ فوتبال آلمان پس از تاخیری دو ماهه از امروز شروع می‌شودبوندسلیگا، لیگ فوتبال آلمان، اولین لیگ معتبر اروپایی است که رقابت‌های فصل را پس از تاخیری که به دلیل شیوع ویروس کرونا ایجاد شده بود، از امروز در پشت درهای بسته از سر می‌گیرد. به هیچ تماشاگری اجازه ورود به ورزشگاه داده نمی‌شود، اما بازی‌ها برای صدها میلیون هوادار فوتبال در سراسر جهان پخش می‌شود. لیگ فوتبال آلمان از ۱۳ ماه مارس (دو ماه پیش) در حالی تعلیق شد که اکثر تیم ها هنوز ۹ بازی دیگر باید انجام می‌دادند. فوتبال زنان چه موقع شروع میشه؟!....
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ملخ‌ها نیمی از محصولات کشاورزان کراچی پاکستان را از بین بردندکشاورزان منطقه بلوچستان پاکستان در تلاشند تا با استفاده از سموم دفع آفات با ملخ‌هایی مبارزه کنند که به گفته آنها ماحصل تلاش یک ساله آنها را از بین برده‌اند. حمله این ملخ‌ها در سه دهه اخیر بی‌سابقه بوده است. متاسفم ولنبلونکم بشیء من الخوف والجوع ونقص من الاموال والانفس والثمرات وبشر الصابرین
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو: 70 هزار نفر از هموطنان‌مان را از 114 کشور منتقل کردیمچاووش‌اوغلو: 70 هزار نفر از هموطنان‌مان را از 114 کشور منتقل کردیم - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ از بررسی طرحی برای تامین بخشی از بودجه سازمان جهانی بهداشت خبر داد🔺پرزیدنت ترامپ از بررسی طرحی برای تامین بخشی از بودجه سازمان جهانی بهداشت خبر داد ⚡️رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از احتمال تامین بخشی از بودجه سازمان_جهانی_بهداشت خبر داد و عنوان کرد که هنوز تصمیم نهایی در این‌باره گرفته نشده است. آمریکا یه احمق سر کار داره که بیشتر به آمریکا ضربه زده
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آلمان: کرونا پیامدهای وخیمی برای حقوق بشر دارد | DW | 15.05.2020هایکو ماس وزیر خارجه آلمان از محدودیت‌هایی که به بهانه بحران کرونا برای حقوق بشر درکشورهای مختلف جهان ایجاد شده ابراز نگرانی کرد. او گفت ما به‌طرز نگران‌کننده‌ای شاهد آن هستیم که بحران کرونا اقتدارگرایی را تقویت می‌کند. ماس گوه خورده بامرکل بیشرف اقتدار ! شوخی میکنید درست کدوم اقتدار اروپا مُرد چیزی به اسم اقتدار اروپا و امریکا وجود تداره فاتحه اروپا خونده شده!! صبر کنید و در انتظار باشد آینده شما تباه شده!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

برنامه‌ریزی تظاهرات در شهرهای آلمان علیه محدودیت‌های کرونایی | DW | 16.05.2020انتظار می‌رود که مخالفان در این آخر هفته (شنبه و یکشنبه) هم در شهرهای بزرگ و کوچک به خیابان بروند. به همین دلیل پلیس پیشاپیش دست به اقدامات گوناگونی برای جلوگیری از بروز خشونت و همچنین رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با کرونا زده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »