نگاهی به مناظره اقتصادی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 102 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 44%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در این مناظره، آنچه بیشتر شنیده شد نقد هرکدام از نامزدها از دیگری و کلی گویی‌ درباره برنامه‌های اقتصادی بود و برخلاف خواست و انتظار مردم ایران، هیچ نامزدی طرحی روشن با جزئیات علمی و منطقی، برای خروج ایران از بحران اقتصادی کنونی ارائه نداد.

اولین مناظره ۷ نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی ایران روز شنبه ۱۵ خرداد با محوریت موضوعات اقتصادی برگزار شد.

به گفته او باید در این راستا برای کاهش مالیات تولیدکنندگان اقدام شود و ۲۵ درصد مالیات برای بخش تولید به ۱۰ درصد کاهش یابد. او در ادامه افزود: «[دیگر نامزدها] اشاره کردند که آقای رئیسی تشریف می‌برند به کارخانه‌ها و در هر سفر حداقل ۴۰ الی ۵۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود؛ بعدش هم یک مصاحبه‌ای در کارخانه‌ای که بانک آن را توقیف کرده بوده و بر اساس حکم دادستانی آزاد شده و ۱۰ الی ۱۵ نفر مشغول بکار می‌شوند انجام می‌شود.

رضایی در بخش دوم سخنانش به نقد سخنان عبدالناصر همتی و نظام بانکی کنونی کشور پرداخت و گفت: «شما منبع برای سلطان سازی در حوزه‌های فولاد و شکر دارید؛ اما منبع برای بهرمندی مستضعفان ندارید؟» او درباره برنامه اقتصادی خود نیز گفت: «در الگویی که من طراحی کرده‌ام، مانع زدایی از تولید، معافیت‌های مالیاتی بر تولید و هدایت نقدینگی به تولید را به عنوان یک اصل گذاشتم و ایجاد کار و گردشگری محیط زیست را شدیداً مورد تاکید قرار دادم. افزایش تولید و درآمد سرانه و جلوگیری از فرار مالیاتی از دیگر بخش‌های برنامه من است.»

او درباره برنامه آینده خود برای اقتصاد کشور گفت: «الان مسئله این است که زانوی دولت بر گردن مردم است و دولت باید زانوی خود را بردارد... ما طراحی کردیم که در چهار سال تورم به زیر ۵ درصد برسد. همچنین طراحی کردیم که مسئله اشتغال و ازدواج جوانان حل شود. ما می‌خواهیم وزارت خانواده ایجاد کنیم. همچنین صندوق اعتبار خانواده را پیش‌بینی کردیم و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای زوج‌های جوان در نظر گرفتیم...

او در نقد سیاستهای ارزی کشور نیز گفت: «این مدل کشورداری درست نیست که برای تعیین نرخ ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی، در دولت پیشنهاد نرخ ۴۸۰۰ و ۳۸۰۰ تومان را بدهند اما بعد بگویند وسط این دو نرخ را می‌گیریم و با فرستادن صلوات نرخ ۴۲۰۰ را تعیین کنند. نمی‌توان کشور را این طور اداره کرد... ارزش پول را نابود کردید. آقای همتی باید پاسخگوی تورم فعلی و افزایش نقدینگی باشید.»

او از برنامه‌هایش برای محرومیت زدایی از جمله اینکه «باید حق مردم در زمینه انرژی را به آنها بدهیم»، در زمینه سبد غذایی «حداقل ۲۵۰۰ کالری در روز باید به مردم برسد» سخن گفت و اعلام کرد که «باید برای همه دستگاه‌ها ماموریت ایجاد اشتغال داشته باشیم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Iran. جمهوری اسلامی ایران کنترل ذهن روی همه مردم ایران انجام میده هیپنوتیزم گذاشتن حرف و عمل در ذهن دیگرانو از هندیا و کتابهای غربیها یاد گرفتند و میتونن کاری کنند که حرفیو که اونها میخوان بزنن یا مثلا مخالفشون بڄه هاشونو بکشند، رسواترشون کنید این سادیسمیای روانیو،

رزمندگان 8سال جنگ معدود افرادشجاع وبا غیرت کشوربودند وشیعه واقعی امام حسین که بادیدن ظلم و فساد بجای خانه نشستن و دعا، به میدان مبارزه رفتند،از فرزندان این عزیزان هم انتظارست که بسان پدران باظلم به مبارزه برخیزند و فریب کلام ولباس ظالمان مفسد رانخورند، یزید هم خود رامتقی میدانست

نگاهی به کجاش؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر دفاع اسرائیل از واشینگتن: به ایران اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای نمی‌دهیمبنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل با همتای آمریکایی خود لوید آستن در مورد چالش‌های مشترک پیش روی واشنگتن و تل آویو، به ویژه پرونده ایران، روز پنجشنبه، در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

قاچاق به عنوان یکی از موانع اصلی تولید باید به حداقل برسدنامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید قاچاق به عنوان یکی از موانع اصلی تولید به حداقل برسد و به صفر برسد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بدن‌های آهنربایی پس از تزریق واکسن کرونا؛ از شایعه تا واقعیترئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید۱۹ در واکنش به ادعای اخیر در فضای مجازی مبنی بر خاصیت آهنربایی به دنبال تزریق واکسن‌های کرونا، با تاکید بر اینکه هیچکدام از واکسن‌های موجود، در ترکیب خود آهن ندارند، گفت: متاسفانه برخی افراد که با نفس واکسیناسیون مخالف هستند دنبال سوژه‌هایی عوام پسند برای القای نظر غیرعلمی خود به مردم هستند. 👌🏻
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تنش در فضای سیاسی ترکیه به دنبال افشاگری یکی از رهبران مافیا - BBC News فارسیصدات پکر، رییس‌ یک گروه تبهکار در ترکیه با طرح اتهامات سنگین علیه برخی مسئولین عالی رتبه کنونی و پیشین کشور، لرزه بر اندام سیاستمداران ترک انداخته است. امان از امارات متحده عربی بیخودی بزرگش نکن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سیاستمدار اسلامگرایی که به تشکیل دولت ائتلافی بعد از نتانیاهو کمک کرد🔺سیاستمدار اسلامگرایی که به تشکیل دولت ائتلافی بعد از نتانیاهو کمک کرد ▪️منصورعباس، سیاستمدار اسلامگرا از اقلیت عرب اسرائیل، است که در پی ائتلاف علیه بنیامین نتانیاهو وارد صحنه سیاسی می‌شود. جالب اینجاست که اسرائیل با این همه احزاب تندرو و یهودی که خواستار حذف فلسطینند سیاستمدار اسلامگرای عرب دارد، ایران احزاب همکیش خود را تحمل نمیکند..
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تصاویری از ساخت بزرگ‌ترین توپ لگویی جهان به مناسبت جام ملت‌های اروپا🎥مراحل ساخت بزرگ‌ترین توپ لگویی جهان به مناسبت جام ملت‌های اروپا بیشتر بخوانید:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »