نگاهی به شش ویژگی جدید آی‌او‌اس ۱۴ گوشی‌های آیفون

16/09/2020 07:51:00 ب.ظ

نگاهی به شش ویژگی جدید آی‌او‌اس ۱۴ گوشی‌های آیفون

اپل, آیفون

نگاهی به شش ویژگی جدید آی‌او‌اس ۱۴ گوشی‌های آیفون

سیستم‌ عامل جدید و به روز رسانی شده شامل ویژگی‌های جدید از جمله توانایی اضافه کردن ویجت‌ها به صفحه اصلی گوشی (هوم) است. همچنین در سیستم‌عامل جدید آیفون ، تمام اپل یکیشن‌ها می‌توانند در قالب بخش جدیدی با نام اپ لایبرری App Library گردآوری شوند و تغییراتی نیز در آی‌مسیج iMessage دیده می‌شود.

به روز رسانی‌های صورت گرفته در بخش اپلیکیشن پیام‌ها بیشتر روی مکالمه‌های گروهی در آی‌مسیج متمرکز است.۲.مکالمه‌ای خاص را بالای پیام‌ها پین (سنجاق) کنیدبجای استفاده از برنامه گوگل ترنسلیت (ترجمه گوگل) در گوشی آیفون خود، آی‌او‌اس ۱۴ دارای یک برنامه ترجمه است که به شما این امکان را می‌دهد که متن را ترجمه کنید و حتی زمانیکه با فردی غیر از زبان مادری خود مکالمه می‌کنید نیز این امکان برای ترجمه همزمان فراهم است. البته این برنامه تمام زبان‌ها را شامل نمی‌شود و در حال حاضر از زبان‌های انگلیسی، چینی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، عربی، پرتغالی و روسیه پشتیبانی می‌‌کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

ثبت 6 هزار و 158 مورد جدید ابتلا به کرونا در فرانسه طی یک روز

حمله موشکی جدید به محدوده منطقه الخضرا در بغدادحمله موشکی جدید به محدوده منطقه الخضرا در بغداد رسانه امنیتی عراق نیز اعلام کرد، این موشک به مجتمع مسکونی در منطقه الخضرا اصابت کرد، این حمله ساعاتی پس از دو حمله به کاروان حامل تجهیزات ائتلاف آمریکایی رخ داد که در حال خروج از دیوانیه و بابل بودند

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 815 نفر رسیدوزارت بهداشت عمومی افغانستان از افزایش آمار مبتلایان کرونا در این کشور به 38 هزار و 815 نفر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 9129 نفر رسید

انفجار بمب در بازاری در ولایت تخار افغانستان 2 کشته به جا گذاشت

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 855 نفر رسیدوزارت بهداشت عمومی افغانستان از افزایش آمار مبتلایان کرونا در این کشور به 38 هزار و 855 نفر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

در این مطلب شش ویژگی جدید سیستم‌عامل جدید آیفون توضیح داده می‌شود.شمار مبتلایان به کرونا در فرانسه با ثبت 6 هزار و 158 مورد جدید طی یک روز گذشته به 387 هزار و 252 نفر افزایش یافت.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شفق نیوز، این حمله موشکی به واسطه موشک کاتیوشا انجام گرفت.وزارت بهداشت عمومی افغانستان از افزایش آمار مبتلایان کرونا در این کشور به 38 هزار و 815 نفر خبر داد.

رونمایی از تازه‌ترین محصولات اپل؛ غول دره سیلیکون سنت‌شکنی کرد ۱. در مکالمه‌های متنی افراد را تگ کنید به روز رسانی‌های صورت گرفته در بخش اپلیکیشن پیام‌ها بیشتر روی مکالمه‌های گروهی در آی‌مسیج متمرکز است.09. در نسخه جدید سیستم‌عامل آیفون، شما می‌توانید اگر در یک مکالمه متنی گروهی هستید، افراد را برای جلب توجه بیشتر تگ و در واقع منشن کنید و یا به طور مستقیم به پیام پاسخ دهید و یا یک زنجیره در مکالمه خود با فرد مورد نظرتان ایجاد کنید. انتهای پیام. به این صورت که تنها با یک حرکت می‌توانید تمام پیام‌های اضافی در مکالمه گروهی را به حالت محو درآورید و پیام‌های خود با یک شخص خاص را تنها مشاهده کنید. براساس این بیانیه، مجموع جان‌باختگان کووید-19 در این کشور نیز با فوت 34 نفر دیگر به 30 هزار و 950 نفر رسیده است. به این طریق تمرکز بهتری نسبت به این مکالمه خواهید داشت. همچنین یک بیمار مبتلا به کرونا در یک روز گذشته فوت کرده و به این ترتیب شمار قربانیان این بیماری به 1 هزار و 426 نفر رسیده است.

تگ یا منشن کردن افراد به مانند سایر پیام‌رسان‌ها از طریق علامت @ به همراه نام او انجام می‌شود. همچنین تاکنون 89 هزار و 507 بیمار کرونایی نیز در فرانسه سلامتی خود را بازیافته‌اند. ۲.مکالمه‌ای خاص را بالای پیام‌ها پین (سنجاق) کنید پین کردن (سنجاق کردن) مکالمه‌ای خاص در بالای پیام‌ها به این معنی است که برای پیدا کردن مخاطب یا مخاطبین مورد علاقه خود دیگر نیاز ندارید در فهرست طولانی مخاطبان و یا مکالمه‌های گروهی پیمایش کنید. بر این اساس، تعداد تماشاگران در رویدادهای بزرگ در منطقه نوول-آکویتن که شهر بوردو نیز جزو آن است٬ به 1000 نفر محدود شده است. ۳. ترجمه به اپلیکیشن‌های آیفون اضافه شد بجای استفاده از برنامه گوگل ترنسلیت (ترجمه گوگل) در گوشی آیفون خود، آی‌او‌اس ۱۴ دارای یک برنامه ترجمه است که به شما این امکان را می‌دهد که متن را ترجمه کنید و حتی زمانیکه با فردی غیر از زبان مادری خود مکالمه می‌کنید نیز این امکان برای ترجمه همزمان فراهم است. همچنین بارها و رستورانهایی که تدابیر کرونایی را رعایت نکنند٬ تعطیل خواهند شد.

البته این برنامه تمام زبان‌ها را شامل نمی‌شود و در حال حاضر از زبان‌های انگلیسی، چینی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، عربی، پرتغالی و روسیه پشتیبانی می‌‌کند. شما پس از باز کردن اپلیکیشن دو گزینه خواهید داشت. در شهر مارسی نیز فروش مشروبات الکلی در اماکن عمومی بعد از ساعت 20:00 قدغن شده است. می‌توانید کلمه یا عبارتی که می‌خواهید ترجمه شود تایپ کنید یا بر روی شکل میکروفن در پایین صفحه ضربه بزنید تا صوت به متن ترجمه شده تبدیل شود. زمانیکه این کار را انجام دادید، اپلیکیشن حرفی را که بیان کردید به زبانی که انتخاب کردید ترجمه می‌کند. در فرانسه اخیرا با شناسایی ده هزار و 561 مورد ابتلا به کرونا در یک روز٬ بیشترین میزان ابتلای روزانه از زمان آغاز شیوع این ویروس ثبت شد. ۴.

صفحه اصلی (هوم) با اپلیکیشن کتابخانه سازمان یافته‌تر می‌شود آیا آرزو کرده بودید که آیفون شما برنامه‌ای کشویی مانند اندروید را داشته باشد؟ در سیستم‌عامل جدید چنین امکانی در اپلیکیشنی با نام کتابخانه App Library فراهم شده است. اپلیکیشن کتابخانه صفحه جدیدی است که درست در سمت راست آخرین صفحه اصلی شما قرار گرفته است. این برنامه به‌طور خودکار تمام برنامه‌های موجود در گوشی تلفن را در پوشه‌هایی مرتب می‌کند. هدف از این ویژگی این است که پیدا کردن همه برنامه‌های نصب شده در آیفون راحت‌تر شود. این امر همزمان با ویژگی دیگر و جدید صفحه اصلی است که این امکان را فراهم می‌کند، برنامه‌هایی را که به ندرت از آن‌ها استفاده می‌کنید، پنهان کنید.

۵. ویجت‌ها، ظاهری جدید و مکانی تازه دارند امکان جدید باز هم پیش از این در اندروید فراهم بود. با سیستم‌عامل جدید می‌توان ویجت‌ها را در صفحه اصلی داشت. ویجت‌ها داده‌های بیشتری را در خود دارند و در ابعاد مختلف قابل دسترس هستند. ویجت‌ها در صفحه اصلی آیفون APPLE امکان دسترسی به ویجت‌ها از طریق تودی ویو Today View وجود دارد اما می‌توان ویجت‌هایی مانند اخبار یا آب و هوا را از این بخش خارج کرد و به صفحه اصلی برد.

به این طریق اپلیکیشن‌ها به‌طور خودکار تغییر مکان می‌دهند تا جا برای ویجت‌های منتقل شده باز شود. همچنین در این بخش با ویژگی دسته‌بندی هوشمند Smart Stack، آیفون شما می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی طبق زمان، مکان و نوع استفاده در لحظه ویجت‌های مورد نیاز را به صفحه اضافه کند تا کار آسانتر شود. ۶.قابلیت تصویر در تصویر اضافه شد چند سالی است که آی‌پد قادر به پخش ویدئو در حالت تصویر در تصویر است و سرانجام امکان استفاده از حالت تصویر در تصویر برای آیفون نیز فراهم شد. در آخرین سیستم‌عامل آیفون می‌توانید ویدئوها را با قابلیت تصویر در تصویر همواره روی صفحه نگه دارید.

بنابراین اگر به بخش‌های دیگر گوشی سر می‌زنید، می‌توانید ویدئوی در حال پخش را نیز در هر بخشی از صفحه که می‌خواهید قرار دهید و تماشا کنید. حتی می‌توانید ویدئو را پنهان کنید و تنها صدای آن را بشنوید. در وبسایت اپل کل تغییرات این سیستم‌ عامل را می‌توانید مشاهده کنید. دستگاهی که می‌توانند از سیستم‌عامل جدید استفاده کنند هم‌رسانی این مطلب: .