نگاهی به ۹۹ بحران جمهوری اسلامی؛ آمریکا و تحریم‌ها در صدر

04/11/1400 11:39:00 ق.ظ

تنظیم مناسبات با آمریکا، تحریم‌ها و پرونده هسته‌ای سه بحران بزرگ جمهوری اسلامی براساس یافته‌ها هستند که به مجموعه عوامل تاثیرگذار تبدیل شده و موجب بروز بحران‌های عمیق دیگری در جامعه ایران شده است. اطلاع_رسانی beehnam

«شبکه مسائل راهبردی ایران و نقش عوامل ساختاری در شکل‌گیری آنها» تمرکز این پژوهش، شناخت مساله‌های راهبردی جمهوری اسلامی و جایگاه هر کدام از آن‌ها در شبکه تاثیرگذاری و تاثیرپذیری و در نهایت عوامل موثر در شکل‌گیری این بحران‌ها است.

تنظیم مناسبات با آمریکا، تحریم‌ها و پرونده هسته‌ای سه بحران بزرگ جمهوری اسلامی براساس یافته‌های این تحقیق هستند که به مجموعه عوامل تاثیرگذار تبدیل شده و موجب بروز بحران‌های عمیق دیگری در جامعه ایران شده است.

مساله‌های تاثیرگذار در بحران‌ها کدامند؟ این مساله‌ها به طور کامل توسط سیستم قابل کنترل نیستند و بیشتر به عنوان عوامل مستقل از سیستم عمل می‌کنند. مساله‌های تقویت‌کننده بحران‌ها کدامند؟ «تنظیم مناسبات با آمریکا»، « تحریم‌های بین‌المللی و یک‌جانبه آمریکا»، «پرونده هسته‌ای»، «عدم اجماع در سیاست خارجی»، «امنیتی‌سازی نظام در عرصه بین‌المللی»، «ضعف نظام حکمرانی»، «مدیریت سیاست منطقه‌ای» و «شکاف دولت-ملت» از مهم‌ترین مسائل و بحران‌ها در این حوزه است. headtopics.com

این مسائل از متغیرهای تعیین‌کننده تاثیر پذیرفته و به همان سرعت و میزان بر روی متغیرهای وابسته تاثیرگذارند. از این جهت، مساله‌های موجود در این بخش را متغیرهای رله‌کننده هم می‌گویند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

بلینکن: نقش روسیه در مذاکرات اتمی ایران ربطی به بحران اوکراین ندارد | DW | 23.01.2022وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که نقش روسیه در مذاکرات هسته‌ای با ایران در وین 'کوچکترین ربطی' با بحران اوکراین ندارد. وزیران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و آمریکا در رابطه با بحران اوکراین جلسه مشورتی برگزار می‌کنند. اگر اینطور نباشد غیرقابل بررسیست.ایران موضع خود را دارد اصلا همچو چیزی محاله که بی‌ربط باشند کم تجربه ای ....

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی بیشترین مبتلایان به امیکرون در نیمه غربی کشوربنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران در روز شنبه آمار جان‌باختگان کرونا در یک شبانه‌روز گذشته افزایش و شمار مبتلایان جدید در این بازه زمانی کاهش یافته است.

بریتانیا: روسیه در پی به قدرت رساندن مهره خود در اوکراین است«یوگنی مورایف، نماینده سابق مجلس اوکراین به عنوان نامزد بالقوه برای رهبری این کشور دیده شده است»، اما او تنها نیست زیرا سرویس‌های اطلاعاتی روسیه «با بسیاری از سیاستمداران پیشین اوکراین در پیوند هستند». اوکراین جز خاک روسیه است وباید به روسیه ملحق شود.

بازداشت یک نفر در اردستان به اتهام توهین به مجسمه خمینی

بحران انرژی در ایران؛ دولت دوباره برق برخی شرکت‌های فولادی را قطع کردهمزمان با اوج‌گیری کسری گاز خصوصا در مناطق شمالی ایران، سازمان برق منطقه‌ای تهران در نامه‌ای «فوری» به تعدادی از شرکت‌های فولادی اعلام کرده است که برق آن‌ها را از روز شنبه، دوم...

بریتانیا روسیه را به تلاش برای انتصاب یک رهبر دست‌نشانده در اوکراین متهم کردبریتانیا روز دوشنبه دوم بهمن کرملین را به تلاش برای انتصاب یک رهبر دست‌نشانده روسیه در اوکراین متهم کرد. روسیه اما این اتهام را رد کرده است. اوه! حالا که ترامپ رفته، برکسیتی‌‌ها ناچار شده‌اند مسولیت کودتای «سوم اسفند» اوکراین را بپذیرند!