نگاه رئیس‌جمهور افغانستان به آینده کشورش چگونه است؟

04/03/1400 01:41 ب.ظ

اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: نگاه رئیس‌جمهور افغانستان به آینده کشورش چگونه است؟ این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان اعلام کرد: «احتمال وقوع جنگ داخلی وجود دارد و ما به کمک پاکستان دل بسته‌ایم.» او بر این باور است که رفتار آمریکا بر پایه منافع ملی ایالات متحده بوده و افغانستان نباید از این کار ناراحت باشد. به گزارش اعتمادآنلاین، اشرف غنی در این گفت‌وگو که هفته گذشته منتشر شد حاضر نشد عدم مشارکت دولتش در مذاکرات ایالات متحده و طالبان را خیانت واشینگتن به کابل بخواند و گفت: «آنها در راستای منافع خود عمل کردند و من به تصمیمات‌شان احترام می‌گذارم.

»

او گفت که دولتش قادر است تا ابد در مقابل حملات طالبان مقاومت کند، و در عین حال احتمال وقوع جنگ داخلی را وارد دانست و ادامه داد: «اما باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی به کار بندیم.»

اشرف غنی در پاسخ پرسش دیگری در مورد اعتقادش به روند صلح گفت: «ابتدا این صلح باید در سطح منطقه شکل گیرد، در عین حال مساله به شکل قابل توجهی به تعامل پاکستان مرتبط است. ایالات متحده در حال حاضر نقش ثانویه دارد و میزان دوستی یا خصومت پاکستان در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.» headtopics.com

رئیس‌جمهور افغانستان توضیح داد: «پاکستان محل حمایت مستمر لجستیکی از طالبان است، روابط بسیار مستحکمی بین گروه طالبان و پاکستان وجود دارد و همه چیز از پول گرفته تا آموزش طالبان در پاکستان انجام می‌‌شود.»

ادامه مطلب:
EtemadOnline »