نگاهی به اعجاز مهندسی کانالیزاسیون شهری در آلمان | DW | 18.09.2020

28/06/1399 03:55:00 ب.ظ

به‌زودی فصل بارندگی آغاز می‌شود اما از آبگرفتگی معابر در آلمان خبری نیست. در زیر شهرهای این کشور ۵۹۵ هزار کیلومتر کانال‌کشی شده که اعجاز مهندسی به‌شمار می‌رود. ببینید در اعماق آلمان چه‌خبر است. گالری عکس را ببینید:

بزودی فصل بارندگی آغاز می‌شود اما از آبگرفتگی معابر در آلمان خبری نیست. در زیر شهرهای این کشور ۵۹۵ هزار کیلومتر کانال‌کشی شده که اعجاز مهندسی به‌شمار می‌رود. ببینید در اعماق آلمان چه‌خبر است. این کانال‌های مخصوص، آب باران را به مخازن عظیمی که در زیر شهرها ساخته شده‌اند هدایت می‌کنند تا بنا بر نیاز به طبیعت بازگردانده شود یا برای مصارف شهری بسوی تصفیه‌خانه روان گردد.

عکس بازدید شهروندان از یکی از مخازن جمع‌آوری آب باران در شهر مونیخ را نشان می‌دهد.

۲۱۴ هزار و ۲۸۰ کیلومتر کانال، فاضلاب منازل مسکونی را در شهرها جمع‌آوری و به‌سوی تصفیه‌خانه‌ها روان می‌کند. عکس از سیستم کانال شهر مانهایم که از آجر ساخته شده است. در مجموع ۳۲۲ شرکت در عرصه فاضل‌آب و کانال‌سازی در آلمان فعالیت دارند. بسیاری از این شرکت‌ها دارای چندین دهه سابقه و تجربه هستند.

در گذشته برای کنترل وضعیت کانال‌ها باید اشخاصی وارد آن می‌شدند. حالا اما ربات‌هایی که از راه دور کنترل می‌شوند و دارای دوربین هستند با جرثقیل به درون کانال فرستاده می‌شوند و تصاویری واضح و روشن به بیرون مخابره می‌کنند. headtopics.com

کانال‌های آلمان سالانه در مجموع ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب جمع‌آوری می‌کنند. از این مقدار ۵ میلیارد متر مکعب فاضلاب ساختمان‌ها است. این حجم از آب به ۹ هزار و ۱۰۵ تاسیسات تصفیه آب که در سراسر المان پراکنده هستند فرستاده می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

رسوایی در پلیس ایالتی آلمان: کشف گروه‌های چت نژادپرستانه | DW | 17.09.2020۲۹ پلیس زن و مرد در بزرگترین ایالت آلمان به اتهام عضویت در گروه‌های واتس‌اپی با محتوای نژادپرستانه و فاشیستی تحت پیگرد قرار گرفته‌اند. وزیر امور داخلی این ایالت این موضوع را 'رسوایی' دانسته است.

اخراج ۲۹ مامور پلیس آلمان برای پخش محتوای نئونازی در گروه‌های واتساپیمقامات ایالت نوردراین-وستفالن در غرب آلمان می‌گویند ۲۹ مامور پلیس این ناحیه را به دلیل پخش محتوای نژادپرستانه و نئونازی در گروه‌های چت واتس‌اپی از کار اخراج کرده‌اند.

کمبود آب در آلمان؛ انسان مقدم بر چمن است | DW | 17.09.2020تغییرات آب و هوایی چند ساله اخیر تأمین آب در آلمان را نیز با خطر مواجه کرده است. گرمای تابستان ۲۰۲۰ و مشکلات همراه آن درسی است که اگر دیر آموخته شود مشکلی به نام بی‌آبی را محرز می‌کند.

رکوردشکنی آمار روزانه کرونا در آلمان | DW | 17.09.2020به گفته مؤسسه رابرت کخ، در ۲۴ ساعت گذشته دوهزار و ۱۹۴ نفر در آلمان به ویروس_کرونا مبتلا شده‌اند. این آمار از ماه آوریل به این طرف بیش‌ترین شمار ابتلای روزانه به کرونا در آلمان است.

شمار بیماران کرونایی در آلمان از 265 هزار نفر فراتر رفت

فوت ۱۷۶ بیمار کرونایی در شبانه‌روز گذشته/ ۲۸ استان در شرایط قرمز و هشدارشناسایی ۲۸۱۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۸۱۵ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۷۶ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۱۳۱۴۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۵۳۸۴۸ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۳۸۰۸ نفر