نگاهی به تحولات سیاسی آمریکا در سال ۲۰۲۱ میلادی

08/10/1400 07:13:00 ب.ظ

نگاهی به تحولات سیاسی آمریکا در سال ۲۰۲۱ میلادی؛ آغاز و پایانی بحرانی برای جو بایدن این گزارش را بخوانید:

سال ۲۰۲۱ میلادی، اولین سال ریاست جمهوری جو بایدن در ایالات متحده بود و بر خلاف تصور برخی که انتظار داشتند با پایان زمامداری ترامپ، آمریکا و جهان روی آرامش نسبی به خود ببیند، دوازده ماه گذشته آبستن تحولات و بحران‌های بسیاری بود. ادای سوگند و آغاز رسمی ریاست جمهوری حدود دو هفته پس از این حادثه یعنی در ۲۰ ژانویه؛ زمانی که هنوز...

ادای سوگند و آغاز رسمی ریاست جمهوری حدود دو هفته پس از این حادثه یعنی در ۲۰ ژانویه؛ زمانی که هنوز کشور در شوک حمله به کاپیتول بود، جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده سوگند یاد کرد و کامالا هریس نیز رسما به عنوان اولین زنی که به مقام معاونت رئیس جمهور می‌رسد، کار خود را آغاز کرد.

جو بایدن در مراسم ادای سوگند که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا همچنین نگرانی‌ها از وقوع یک حمله دیگر بصورت محدود برگزار شد، خواستار اتحاد همه آمریکایی‌ها شد و گفت: «این یک لحظه تاریخی برای ماست و باید راه وحدت را دنبال کنیم و به عنوان یک آمریکای واحد با بحران‌ها و چالش‌ها روبرو شویم.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

عراق موجودیت خود را از ایران دارد

محمد صدر: با بالا گرفتن جنگ های داخلی عراق در سالهای پس از سقوط صدام، این کشور با اعلام موجودیت گروهی با نام «داعش» در خاک خود مواجه شد که به نام برپایی تعالیم و قوانین اسلامی، ظالمانه ترین رفتار را در برخورد با مردم عراق به ویژه زنان این کشور دنبال می کردند(البته شاخه سوری این گروه، سال‌ها قبل فعالیت خود را در سوریه آغاز کرده بود) اینکه در نهایت چگونه ماهیت این گروه به نابودی انجامید و برخورد دولت عراق با ناجیان این کشور در سال‌های پس از سقوط داعش چه بود. گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حمله به کنگره و خروج از کابل؛ دو رویداد سال ۲۰۲۱ که به وجهه آمریکا ضربه زدیکی از این رویدادها در ظاهر به سیاست داخلی آمریکا و دیگری به سیاست خارجی این کشور مرتبط است اما هر دو آنها در نهایت همچون دو روی یک سکه وجهه ایالات متحده در جهان را خدشه‌دار کرد. فقط همین دومورد؟

اجاره مسکن در تهران در آذرماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد رشد کردبانک مرکزی ایران با انتشار گزارشی جدید از وضعیت مسکن کشور می‌گوید شاخص اجاره مسکن اجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری (استان تهران) در آذرماه سال ۱۴۰۰ به ترتیب ۵۱.۲ درصد و ۵۴.۲... لگدمال شدن عمامه تو قم واقعاً لذت بخشه. خوب دولت میگه تهران رو تخلیه کنید این بهترین روشه باید 400 درصد افزایش پیدا کنه

وزارت خارجه آمریکا: اولویت ما ازسرگیری سازنده گفت‌وگوها برای بازگشت سریع و متقابل به برجام است▪️همزمان با ادامه گفت‌وگوهای احیای توافق_هسته‌ای ایران موسوم به برجام در وین یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید که اولویت آمریکا ازسرگیری سازنده گفت‌وگوها برای بازگشت سریع به توافق هسته‌ای است.

به استقبال سال نوی میلادی با بدنی سالم | DW | 29.12.2021در تازه‌های پزشکی هفته می‌خوانید: سال نو با رژیم غذایی و برنامه ورزشی تازه، بیماری‌هایی که در زبان شما نهفته‌اند، ۵ عدد مرتبط با سلامت قلب و ارتباط مدیتیشن با تقویت سیستم ایمنی بدن.

دستکم 1450 کودک افغان بدون همراهی خانواده به آمریکا منتقل شده‌انددر میان شهروندان افغانستان که به آمریکا منتقل شده‌اند، دستکم 1450 کودک بدون همراهی خانواده‌هایشان هستند. - خبرگزاری آناتولی

آیا دوران آتش‌بازی سال نو در آلمان به سرآمده است؟ | DW | 28.12.2021امسال هم در آلمان به خاطر کرونا خرید و فروش وسایل آتش‌بازی برای جشن‌های سال نو ممنوع خواهد بود. صاحبان این صنایع ادامه فعالیت خود را تیره و تار می‌بینند. بخش‌هایی از جامعه اما از این ممنوعیت استقبال کرده‌اند.