نگار نصیری، شهروند بهایی به اداره اطلاعات تبریز احضار شد

02/11/1400 05:01 ب.ظ

رسانه‌های حقوق بشری ایران از احضار نگار نصیری، شهروند بهایی، خبر داده‌اند.احضار این شهروند بهایی توسط نیروهای امنیتی حکومت ایران در حالی صورت گرفته که هفته گذشته نیز، همسر او به نام سینا شهری، بازداشت شده است. اخبار_ایران اقلیت‌های_مذهبی

احضار این شهروند بهایی توسط نیروهای امنیتی حکومت ایران در حالی صورت گرفته که هفته گذشته نیز، همسر او به نام سینا شهری، بازداشت شده است.

بر اساس گزارش سازمان حقوق بشر در ایران، ماموران امنیتی پس از تفتیش منزل این دو شهروند بهایی، برخی لوازم شخصی از قبیل گوشی تلفن همراه و همچنین کتاب‌های مرتبط با آیین بهایی را ضبط کرده‌اند.

سینا شهری، پنجمین شهروند بهائی است که در طی یک هفته گذشته در ایران بازداشت شده است. «علی احمدی»، «صبا سفیدی»، «سمیرا ابراهیمی» و «ناتولی درخشان»،سایر بازداشت‌­شدگان هستند که در قائم شهر، تهران و ساری بازداشت شده‌­اند. به جز سمیرا ابراهیمی، سایر نفرات هم­چنان در بازداشت به سر می‌برند.

بهاییان ایران از بسیاری از حقوق شهروندی مانند حق تحصیل در دانشگاه، حق اشتغال و حتی حق دفن آزادانه و با احترام اجساد درگذشتگان خود محروم هستند و منازل آن‌ها به طور متناوب هدف حمله عمال حکومت ایران قرار می‌گیرد. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

سخنگوی جامعه بهاییان می‌گوید جشنواره ضدبهایی در کرج نفرت‌پراکنی حکومتی بودسازمان تبلیغات استان البرز و دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، دو نهاد حکومتی فعال در حوزه تبلیغات مذهبی اقدام به برگزاری یک جشنواره سه روزه تبلیغاتی علیه شهروندان بهایی کرده‌اند.... تاریخ نشون داد یهودی و مسیحی و مسلمان و شیعه و بودایی و... همه دین‌ها تا روزی که قدرت ندارن مظلوم‌نمایی می‌کنن و روزی که به قدرت برسند دیگه خدا رو بنده نیستن بهایی‌ها هم لنگه همونان شاید هم بدتر دروغسازی هدفمند

زهره کودایی بهترین بازیکن دیدار ایران و هند شدزهره کودایی، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال زنان ایران به عنوان بهترین بازیکن دیدار ایران و هند انتخاب شد.

کارزار اعتصاب غذا در مقابل محل مذاکرات وین در اعتراض به گروگانگیری‌های ایرانعده‌ای از شهروندان ایرانی در کنار بری روزن، دیپلمات سابق آمریکایی که در هنگام اشغال سفارت آمریکا در تهران به گروگان گرفته شده بود و همچنین نزار زکا، شهروند مردم ایران از این کارزار رنج میبرند. کاش بر ای حقوق بشر آمریکایی هم اعتصاب میکردید. عربستان و امارات با کمک اطلاعاتی آمریکا و انگلیس زنان و بچه های یمنی رو می‌کشند ولی مدافعان به اصطلاح حق ق بشری همگی خفه شدند

پاپ سابق به کوتاهی در برخورد با آزار جنسی کودکان متهم شدانتقادهای مطرح شده علیه پاپ سابق به دوران فعالیت او در آلمان بین سال‌های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۲ میلادی بر می‌گردد. کاردینال یوزف راتسینگر که بعدها به عنوان پاپ بندیکت شانزدهم شناخته شد در آن دوران اسقف اعظم مونیخ و فرایزینگ بود. طبق روال باید قدیس می‌شد، هر چقدر هم کثافت کاری کرده باشه

سفیر امارات در واشینگتن: حمله به ابوظبی با موشک کروز، بالستیک و پهپاد انجام شدیوسف العتیبه، سفیر امارات متحده عربی در آمریکا، پنج‌شنبه، 20 ژانویه اعلام کرد که در حمله روز دوشنبه به تاسیسات غیرنظامی ابوظبی از موشک‌های کروز و بالستیک

وزیر دفاع اسرائیل به کرونا مبتلا شدرسانه‌های اسرائیل اعلام کردند که وزیر دفاع این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده است. - خبرگزاری آناتولی

استان‌وایر- رسانه‌های حقوق بشری ایران از احضار نگار نصیری، شهروند بهایی به ستاد خبری اداره اطلاعات تبریز موسوم به «اتاق ۳۷»، خبر داده‌اند.

احضار این شهروند بهایی توسط نیروهای امنیتی حکومت ایران در حالی صورت گرفته که هفته گذشته نیز، همسر او به نام سینا شهری، بازداشت شده است.

بر اساس گزارش سازمان حقوق بشر در ایران، ماموران امنیتی پس از تفتیش منزل این دو شهروند بهایی، برخی لوازم شخصی از قبیل گوشی تلفن همراه و همچنین کتاب‌های مرتبط با آیین بهایی را ضبط کرده‌اند.

سینا شهری، پنجمین شهروند بهائی است که در طی یک هفته گذشته در ایران بازداشت شده است.

«علی احمدی»، «صبا سفیدی»، «سمیرا ابراهیمی» و «ناتولی درخشان»،سایر بازداشت‌­شدگان هستند که در قائم شهر، تهران و ساری بازداشت شده‌­اند. به جز سمیرا ابراهیمی، سایر نفرات هم­چنان در بازداشت به سر می‌برند.

بهاییان ایران از بسیاری از حقوق شهروندی مانند حق تحصیل در دانشگاه، حق اشتغال و حتی حق دفن آزادانه و با احترام اجساد درگذشتگان خود محروم هستند و منازل آن‌ها به طور متناوب هدف حمله عمال حکومت ایران قرار می‌گیرد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: