نکات عمده جنجال تحقیقات برای استیضاح ترامپ

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺نکات عمده جنجال تحقیقات برای استیضاح ترامپ ⚡️نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، با اعلام آغاز «تحقیقات رسمی استیضاح» درباره پرزیدنت ترامپ، تقابل طولانی بین قانونگذاران حزب دموکرات و کاخ سفید درباره تخلفات ادعایی رئیس جمهور را شدت بخشید.

صدای آمریکا - نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، سه شنبه با اعلام آغاز «تحقیقات رسمی استیضاح» درباره پرزیدنت دونالد ترامپ، تقابل طولانی بین قانونگذاران حزب دموکرات و کاخ سفید درباره تخلفات ادعایی رئیس جمهور را شدت بخشید. این تصمیم پس از آن اعلام شد که بنا بر گزارش ها، ترامپ در یک مکالمه تلفنی در ۲۵ ژوئیه با رئیس جمهوری اوکراین از او خواسته بود درباره جو بایدن، کاندیدای دموکرات پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، و هانتر، پسرش، تحقیق کند.

این چندمین قصد کنگره برای استیضاح در تاریخ ایالات متحده است: اندرو جانسون و بیل کلینتون، روسای جمهوری پیشین آمریکا، استیضاح شده و در برابر دادگاه در سنا قرار گرفتند، اما در نهایت تبرئه شدند. ریچارد نیکسون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، پیش از انجام استیضاح در مجلس نمایندگان استعفاء داد.آن چه خانم پلوسی انجام داد، هنوز چند گام تا اقدام رسمی علیه پرزیدنت ترامپ فاصله دارد.

بندهای استیضاح چیست و چگونه مجلس نمایندگان آمریکا می تواند آن ها را علیه یک رئیس جمهوری به کار بگیرد؟ بندهای استیضاح مجموعه‌ای از اتهامات رسمی است که مجلس نمایندگان علیه یک رئیس جمهوری ایراد می کند. در مورد استیضاح بیل کلینتون در سال ۱۹۹۸، مجلس نمایندگان چهار بند استیضاح را در نظر داشت، اما در نهایت دو بند را تصویب و او را به ادای اظهارات دروغ به هیات منصفه عالی و مانع تراشی در اجرای عدالت متهم کرد.روند تحقیق، با مقاومت های دولت، احتمالا چند ماه طول خواهد کشید.

برای بسیاری از دموکرات ها، موضوع پایبندی به اصول و سوگندی که به قانون اساسی ایالات متحده برای حفاظت از جمهوری یاد کرده اند، در میان است.تنها ۶ درصد رای دهندگان جمهوریخواه از استیضاح حمایت می کنند و اکثر سناتورهای جمهوریخواه در جبهه رئیس جمهوری هستند. چشم انداز یک استیضاح ناموفق ممکن است به ضرر دموکرات ها تمام شود و موضع ترامپ در ادعای بیگناهیش را تقویت کرده و شانس او در انتخابات ۲۰۲۰ را بالا ببرد. کلینتون پس از عبور از استیضاح سال ۱۹۹۸ شاهد پیروزی حزب خود در انتخابات میان دوره ای بعد بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تحقیقات مقدماتی استیضاح: وزیر امور خارجه آمریکا به مجلس احضار شدسه کمیته مجلس نمایندگان که تحقیقات مقدماتی برای تصمیم‌گیری درباره استیضاح رییس جمهوری آمریکا را انجام می‌دهند اولین احضاریه رسمی خود را صادر کرده‌اند و از مایک پومپئو وزیر امور خارجه این کشور خواسته اند فهرست بلندی از مدارک و اسناد را به این نهاد ارائه کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

معلوم نیست رئیس‌جمهور آمریکا از ایران چه می‌خواهد/ ترامپ برای متهم کردن کسی به مدرک نیاز ندارد/ کار اروپا برای راضی کردن ترامپ سخت استاستاد علوم سیاسی دانشگاه کالیفرنیا ترامپ را غیرقابل پیش‌بینی دانست و گفت: ترامپ تنها به پیروزی در انتخابات فکر می‌کند بنابراین فعلا هیچ چیزی حتی حمله به آرامکو هم نمی‌تواند او را درگیر جنگ کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ: به درخواست ایران برای رفع تحریم‌ها نه گفتمرئیس جمهور آمریکا اظهار داشت که به درخواست ایران برای رفع کامل تحریم ها در صورت آغاز مذاکرات نه گفته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا ۲۰۰ نظامی و تعدادی موشک پاتریوت به عربستان می‌فرستدآمریکا جمعه گذشته نیز از موافقت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با اعزام نیروهای نظامی به منطقه خلیج فارس برای تقویت نیروهای دفاع هوایی و موشکی عربستان سعودی خبر داده بود. جزئیات بیشتر⬇️
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ: نه با ایرانی‌ها دیدار می‌کنم و نه تحریم‌ها را کاهش می‌دهمدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا با تاکید بر اینکه آمریکا به تحریم‌های وضع‌شده علیه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پادشاهی سعودی برای اولین بار ویزای توریستی اعطا می‌کندپادشاهی سعودی روز جمعه 27 سپتامبر برای نخستین بار در تاریخ خود اعطای ویزای توریستی را برای گردشگران
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »