نویسنده‌ای که خطوط قرمز نظام را رعایت نکند، جایزه نمی‌گیرد

01/08/1399 10:07 ب.ظ

دبیر جایزه_ادبی_جلال_آل‌احمد با اشاره به این که برای انتخاب آثار نگاه سیاسی وجود ندارد، گفته است اگر نویسنده‌‌ای از خط قرمز نظام گذشته باشد، ممکن است تصمیم دیگری برایش گرفته شود. اطلاع_رسانی بیشتر بخوانید👇

، «ابراهیم حسن‌بیگی»، دبیر علمی جایزه ادبی جلال آل احمد روز چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹، با عنوان این موضوع که خیریتی در جایزه دادن به عده‌ای اپوزیسیون و مخالف وجود ندارد، گفته است: «ما به ادبیات بها می‌دهیم.

در داوری‌های خود به دیدگاه سیاسی نویسنده بها نمی‌دهیم؛ مگر این که از خط قرمز نظام گذشته باشد. اگر فردی خط قرمز را رد کند، ممکن است تصمیم دیگری برایش بگیرشیم. اما صرفا تأکید می‌کنم در داوری، به ادبیات اثر و بعد به نویسنده اثر دقت می‌کنیم.»

«بهروز راضی جلالی»، دبیر اجرایی جایزه جلال نیز در پاسخ به سوالی در خصوص تأثیرگذار نبودن این جایزه در فضای ادبی و بازار فروش کتاب در ایران گفته است: «تأثیر یک رویداد ادبی، یک موضوع لحظه‌ای و آنی نیست بلکه تدریجی است. روند تدریجی هم به شیوه‌ای که فعلا جوایز ادبی برگزار می‌شوند، بستگی دارد.»

ادامه مطلب:
iranwire »

نگاه سیاسی وجود ندارد اما اگر خط قرمز نظام را رد کنه ، تصمیم دیگری می گیریم . این یه جوکه ؟!

رئيس جمهور ایران: روزهایی داشتیم که روسیه و چین هم نتوانستند از ما حمایت کنندرئيس جمهور ایران: روزهایی داشتیم که روسیه و چین هم نتوانستند از ما حمایت کنند این انتظار داشته روسهای عهد شکن و چینیهای کمونیست ازش حمایت کنن چین و روسیه چگونه دست صدام و قذافی را رها کردن حالا نوبت شما حرامزاده های تکفیری و ملعون رسیده است

خطیب زاده: تنها بر اساس نیاز دفاعی و از هر منبعی که بخواهیم سلاح تهیه می‌کنیمخطیب زاده: تنها بر اساس نیاز دفاعی و از هر منبعی که بخواهیم سلاح تهیه می‌کنیم، واضح است که هر تلاش آمریکا برای اقدامات یک جانبه اش، قوانین بین المللی را نقض می کند و محکوم به شکست است دو تا انسولین هم بذار کنارش بیار

نوآوری برای پزشکان در دوران کرونا؛ ماسک‌هایی که فشار خون می‌گیرند و ترجمه می‌کننددنیای فناوری همیشه سرشار از نوآوری‌ است. شیوع کرونا نه تنها از سرعت ساخت چیزهایی که به بشر کمک می‌کنند جلوگیری نکرد بلکه آن‌ را به جهت‌های دیگری هم سوق داد. ساخت ماسکی که ترجمه می‌کند، فشار خون می‌گیرد یا هوا را تصفیه می‌کند از این جمله است. در این مطلب با برخی فناوری‌های جدید در این زمینه آشنا شوید

ادعای داروی درمان کرونایی که در همدان تولید شد ولی مستندات آن ارائه نشدادعای داروی درمان کرونایی که در همدان تولید شد ولی مستندات آن ارائه نشد اخیرا در خبرها ادعای تولید دارویی برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا از سوی یکی از محققان همدانی منتشر شده، ولی تاکنون مستندات علمی این دارو مبتنی بر تایید آن اعلام نشده است. مستنداتش یعنی دقیقا چی؟

آیا می‌توانم در ازای پولی که به همسرم قرض دادم سهمی از خانه داشته باشم؟

مایک پمپئو: تحریم‌های اخیر اخطاری به همه کسانی است که با کشتیرانی ایران وارد معامله شوندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. پمپ گه بزودی این 'نیش' بسته خواهد شد!

دبیر جایزه ادبی «جلال آل احمد» با اشاره به این که برای انتخاب آثار نگاه سیاسی وجود ندارد، گفته است اگر نویسنده‌‌ای از خط قرمز نظام گذشته باشد، ممکن است تصمیم دیگری برایش گرفته شود! فارس

، «ابراهیم حسن‌بیگی»، دبیر علمی جایزه ادبی جلال آل احمد روز چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹، با عنوان این موضوع که خیریتی در جایزه دادن به عده‌ای اپوزیسیون و مخالف وجود ندارد، گفته است: «ما به ادبیات بها می‌دهیم. در داوری‌های خود به دیدگاه سیاسی نویسنده بها نمی‌دهیم؛ مگر این که از خط قرمز نظام گذشته باشد. اگر فردی خط قرمز را رد کند، ممکن است تصمیم دیگری برایش بگیرشیم. اما صرفا تأکید می‌کنم در داوری، به ادبیات اثر و بعد به نویسنده اثر دقت می‌کنیم.»

«بهروز راضی جلالی»، دبیر اجرایی جایزه جلال نیز در پاسخ به سوالی در خصوص تأثیرگذار نبودن این جایزه در فضای ادبی و بازار فروش کتاب در ایران گفته است: «تأثیر یک رویداد ادبی، یک موضوع لحظه‌ای و آنی نیست بلکه تدریجی است. روند تدریجی هم به شیوه‌ای که فعلا جوایز ادبی برگزار می‌شوند، بستگی دارد.»

امسال سیزدهمین دوره از این جایزه برگزار خواهد شد. براساس اطلاعات منتشر شده، در دوره‌های ابتدایی برای برندگان این جایزه بالغ بر ۱۱۰ سکه طلا در نظر گرفته شده بود که به مرور به دستور «شورای عالی انقلاب فرهنگی»، از تعداد آن کاسته شد. در برخی مقاطع نیز به نویسندگان برگزیده کارت هدیه اهدا شده است.