نوید افکاری؛ گزارش تناقض‌های یک پرونده - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نوید افکاری؛ گزارش تناقض‌های یک پرونده

پ- اقرار سعید.ا متهم دیگر پرونده که پس اقرار علیه نوید، از او رفع اتهام می‌شود، مبنای دیگری برای اثبات جرم برادران افکاری بوده است، اما سعید چندی پیش، به طور قانونی اعلام کرد که اظهاراتش علیه آن دو، تحت فشار ضابطان پرونده اخذ شده و آن‌ را رسما پس گرفت. او حتی اعلام کرد که اولین بار با وحید افکاری در دادگاه ملاقات کرده است.

۱- امضاکنندگان صورت‌جلسه گواهی داده‌اند که نوید افکاری ساعت ۲۲:۱۵ با برادرش صحبت کرده است. اما شواهد موجود است که تماس نوید ساعت ۱۱:۲۳ دقیقه صورت گرفته است. چطور امضاکنندگان اتفاق یک ساعت بعد را گواهی کرده‌اند؟۲- چطور موضوعی در چنین ابعاد ملی و بین‌المللی روی کاغذی سفید و بدون سربرگ تنظیم شده است؟ آن‌هم بدون دستور قاضی اجرای احکام که مسئول اصلی اجرای حکم است!۳- در این صورت‌جلسه نام و امضای چهار نفر بدون هیچ سمتی، ذکر شده است. در چنین ساعتی از جمعه.

۶- با فرض محال که تماس نوید، آخرین تماس و ملاقاتش بوده، تماس دیگر برادران افکاری در ساعت ۱۰ تا ۱۰:۳۰ شب برچه اساسی صورت گرفته است؟ در‌حالی‌که وحید نیز در تماس با خانواده به انتقال سه برادر تاکید داشته است.۷- با همان فرض محال که اجرای حکم به نوید افکاری ابلاغ شده بود، آیا ساعت ۱۱:۲۳ شب، زمان مناسبی برای ملاقات آخر است؟ اصلا چنین امکانی در آن ساعت شب وجود دارد؟

۸- به نظر می‌رسد ساعت قید شده در صورت‌جلسه مربوط به زمان تماس وحید و حبیب است و نوید یک ساعت بعد با خانواده‌اش تماس گرفته است.۹-با توجه به دست‌خط منتشرشده؛ به نظر می‌رسد کسی که متن صورتجلسه را نوشته همان کسی است که نام و امضای نوید افکاری را انجام داده است. حال باید دید که صورتجلسه را نوید افکاری نوشته یا این که نویسنده صورتجلسه به جای نوید امضا کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از فروزان عبدی تا نوید افکاری؛ ورزشکارانی که اعدام شدند - BBC News فارسیاعدام نوید افکاری کشتی‌گیری که در پی اعتراضات ماه آبان به همراه دو برادرش دستگیر شده بود، موجی از بهت و خشم همگانی ایجاد کرد. اما این اولین اعدام سیاسی ورزشکاران در ایران نبود. ورزشکاران دیگری هم در دهه شصت و به ویژه در تابستان ۱۳۶۷ اعدام شدند که خبر اعدامشان در سایه بی‌خبری و سکوت افکار عمومی آن دوران قرار گرفت و بسیاری از آنان در گورهای دسته‌جمعی دفن شدند. استراماچونی_را_برگردانید
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

دادگستری استان فارس: خطای فاحش در پرونده نوید افکاری تقریبا محال استدادگستری استان فارس: خطای فاحش در پرونده نوید افکاری تقریبا محال است ادله قضات برای رای در این پرونده متعدد بود؛ از اقرارهای صریح تا بررسی‌های فنی مخابراتی و شواهد شهود حکم صادر شده بدلیل تنوع ادله، زیر سوال نمی‌رود آزار جسمی توسط پزشکی قانونی تایید نشد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دادگستری استان فارس 'خطای فاحش' در پرونده نوید افکاری را رد کرددادگستری استان فارس ایران بروز 'خطای فاحش' در تمامی مراحل از بازجویی تا صدور حکم در پرونده نوید افکاری را 'امری نزدیک به محال' دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ورزشکاران افغانستانی اعدام نوید افکاری را نقض حقوق بشر و جنایت خواندند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یادداشت مایکل روبین: خامنه‌ای با کشتن نوید افکاری «حکم اعدام جمهوری اسلامی» را امضا کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایرادات حقوقی بیانیه یک دستگاه قضایی؛ روایت بابک پاک‌نیا از شبهات پرونده نویده افکاری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »