نویسنده کتاب «هنر تحریم‌ها»، معاون نماینده ویژه امریکا در امور ایران شد

13/12/1399 12:09 ق.ظ

بایدن، ریچارد نفیو، نویسنده کتاب «هنر تحریم‌ها» را به عنوان معاون رابرت مالی، نماینده ویژه امریکا در امور ایران، منصوب کرد. ریچارد نفیو به عنوان کارشناس ارشد تحریم در تیم مذاکره‌کننده اوباما در توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی حضور داشت. اخبار_ایران

ریچارد نفیو که پژوهش‌گر ارشد مرکز سیاست‌گذاری انرژی جهانی است، به عنوان کارشناس ارشد تحریم در تیم مذاکره‌کننده دولت «باراک اوباما» در توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی حضور داشت.

کتاب هنر تحریم‌های نفیو به فارسی ترجمه شده است و برخی مقام‌های جمهوری اسلامی از او با عنوان «معمار تحریم‌های ایران» یاد می‌کنند.

خبر انتصاب ریچارد نفیو به عنوان معاون رابرت مالی با واکنش منفی «احمد نادری»، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی روبه‌رو شده است. این نماینده مجلس در پیامی توییتری نوشته که سیاست دولت بایدن در قبال ایران می‌تواند با سیاست جمهوری‌خواهان هم‌سو باشد.

پیش از این برخی مقامات جمهوری اسلامی از انتصاب رابرت مالی به عنوان نماینده ویژه امریکا در امور ایران استقبال کرده بودند. «حسام‌الدین آشنا»، مشاور «حسن روحانی»، رییس جمهوری ایران روز جمعه سوم بهمن ۱۳۹۹با انتشار توییتی در صفحه شخصی خود نوشته بود: «انتخاب رابرت مالی حامل پیامی روشن در مورد یک رویکرد کارآمد برای حل سریع و موثر مناقشه است.» headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

هابرماس جایزه کتاب ۲۲۵ هزار یورویی شیخ زاید را نمی‌پذیرد | DW | 02.05.2021فیلسوف نامدار آلمانی که قرار بود برای دریافت جایزه_شیخ_زاید در نمایشگاه_کتاب_ابوظبی حضور یابد از این کار انصراف داد. هابرماس می‌گوید ارتباط تنگاتنگ بنیاد اهدا‌کننده این جایزه و حکومت امارات برای او روشن نبوده است. حمایت کنید نه_به_امتحانات_حضوری به اين آدم ميگن انسان واقعي با پرنسيپ، حالا اگه ايراني بود با كله و چهاردست و پا و خيز خيزان ميرفت جايزه اشو بگيره و 'من' شاید *ما' جای ایشون بودیم خودمون برای همچین رابطه نامعلومی توجیه علمی، عقلی، شرعی یا حتی فلسفی میکردیم تا حتما اون جایزه بگیریم... فیلسوف خودتی و بس...

اتهام آزار جنسی باعث جلوگیری از انتشار یک کتاب شد | DW | 23.04.2021پس از اتهامات مربوط به آزار و اذیت جنسی علیه نگارنده زندگی‌نامه فیلیپ راث، نویسنده شهیر آمریکایی، ناشر تصمیم به لغو انتشار این بیوگرافی گرفت. بلیک بیلی، بیوگرافیست راث، اتهام‌ها را همواره رد کرده است.

یادگاری در جعبه کفش مادربزرگ؛ خاطرات شاهد نسل‌کشی ارامنه در فرانسه کتاب شدکتابخانه ملی فرانسه روز پنج‌شنبه از کتابچه «تنها زمین به داد ما خواهد رسید»، نوشته یک شاهد عینی نسل‌کشی ارامنه در سال ۱۹۱۵ رونمایی می‌کند.

نامه محمد شریفی‌مقدم از زندان خطاب به ناشران: برایمان کتاب بفرستید

کشف کتاب مقدس ۱۹۰۰ ساله در اسرائیل | DW | 16.03.2021کاوشگران اسرائیلی قطعه‌هایی از کتاب مقدس را در حوالی دریای مرده کشف کردند. علاوه بر این، اسکلت مومیایی‌شده شش هزار ساله یک کودک و کهن‌ترین سبد جهان پیدا شده است. مومیایی های کودکان مظلوم فلسطینی رو چی بلدن پیدا کنن و گورشونو از سرزمین فلسطین گم کنن؟ جسد موسی نبود در این بین؟ نهیدید با دروغ هاتان‌🤣🤣