نويسنده‌ای با چند نام | DW | 07.09.2019

16/06/1398 11:11:00 ق.ظ

۵۷ سال پيش در چنين روزی كارِن بليكسِن درگذشت. در ۲۹ سالگی همراه همسرش كشتزاری در جنوب نايروبی خريد و نارسايی‌ها و ناهنجاری‌های زندگی در آنجا را در رمان 'آنسوی آفريقا' تشريح كرد. اين رمان در سال ۱۹۸۵ به صورت فيلم درآمد و با استقبال بی‌سابقه‌ای روبرو شد.

۷ سپتامبر ۱۹۶۲؛ ۵۷ سال پيش در چنين روزی كارِن بليكسِن در محله رونگستِدلوند در حومه كپنهاگ پايتخت دانمارک درگذشت. ۱۸ ساله بود كه پس از آموزش چند زبان بيگانه، رشته نقاشی را در آكادمی سلطنتی دانمارک آغاز كرد و"پس از چهار سال كه اين رشته را به پايان رساند بيشتر به نويسندگی رو كرد و نخستين جُنگ داستان‌های كوتاهش را با نام مستعار"اوسزِئولا" منتشر ساخت و از آن پس...

۱۸ ساله بود كه پس از آموزش چند زبان بيگانه، رشته نقاشی را در آكادمی سلطنتی دانمارک آغاز كرد و"پس از چهار سال كه اين رشته را به پايان رساند بيشتر به نويسندگی رو كرد و نخستين جُنگ داستان‌های كوتاهش را با نام مستعار"اوسزِئولا" منتشر ساخت و از آن پس تقريبا هر اثرش را با نام هنری ديگری انتشار می‌داد.

۲۴ ساله بود كه دل به يك اشرافی سوئدی بست ولی سه سال پس از آن با برادر دلدارش برور بليكسِن پيوند همسری بست و تصميم گرفت از"فضای تنگ خانواده" به آفريقا بگريزد و زندگی را با كشاورزی و دامپروری بگذراند. ۲۹ ساله بود كه به همراه همسرش كشتزاری در جنوب نايروبی پايتخت كنيا خريد و در آنجا به كاشت و برداشت قهوه مشغول شد و نارسايی‌ها و ناهنجاری‌های زندگی در آنجا را در رمان"آنسوی آفريقا" كه ماندگارترين اثرش به شمار می‌آيد، تشريح كرد. اين رمان در سال ۱۹۸۵ به صورت فيلم اکران شد و با استقبال بی‌سابقه‌ای روبرو شد.

او همزمان در آفريقا تصويرهای ماندگاری از بوميان آنجا می‌كشيد كه هم اكنون در موزه"كارن بليكسن" در زادگاهش نگهداری می‌شوند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

ولیعهد ابوظبی: سعودی و امارات در رویارویی با چالش‌ها در یک سنگر قرار دارندشیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح دولت امارات متحده عربی

تصادف قطار با کامیون در ژاپنبر اثر برخورد قطار با یک کامیون در شهر یوکوهامای ژاپن دست‌کم 30 نفر مصدوم شدند. - خبرگزاری آناتولی

نتانیاهو از جانسون خواست در کنار اسرائیل با ایران مقابله کند | DW | 05.09.2019بنیامین نتانیاهو در دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا ایران را چالش اصلی دانست و از او خواست که در مقابله با جمهوری اسلامی با اسرائیل همراهی کند. به گفته او اکنون نه زمان مذاکره، بلکه فشار بر ایران است.

ترامپ در گفت‌وگوی تلفنی با مکرون: تحریم‌های ایران فعلا رفع نمی‌شودجاد دیر، دستیار ویژه ریاست‌جمهوری آمریکا، در توییتی اعلام کرد دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، در گفت‌وگوی تلفنی با همتای فرانسوی‌اش، امانوئل مکرون، گفته است که فعلا قصد لغو تحریم‌های ایران را ندارد.

رابرت موگابه؛ از مبارزه با استعمار تا سرنگونی در قامت دیکتاتورموگابه قهرمان مبارزه طولانی علیه استعمار و آپارتاید بود. وی در جوانی به مدت ده سال به دلایل سیاسی در حبس بود و به محض آزادی به مبارزه مسلحانه پیوست، به‌رغم کارنامه او در مبارزه علیه استعمار اکنون از او به عنوان دیکتاتور یاد می‌کنند. موگابه که بود؟

گفت وگوی ترامپ و مکرون در رابطه با ایرانترامپ در تماس با مکرون: تحریم ایران در حال حاضر لغو نمی‌شود در بیانیه کاخ سفید آمده است که ترامپ و مکرون در این گفت‌وگوی تلفنی برای مهار آنچه 'رفتارهای تهدید آمیز ایران برای کشتیرانی و تجارت در خلیج فارس' توصیف کرده‌اند اتفاق نظر دارند.