نوواک جوکوویچ برای نهمین بار قهرمان اوپن استرالیا شد

04/12/1399 12:20:00 ق.ظ

جوکوویچ با این پیروزی شمار قهرمانی‌های خود در گرانداسلم‌های تنیس را به ۱۸ رساند.

جوکوویچ با این پیروزی شمار قهرمانی‌های خود در گرانداسلم‌های تنیس را به ۱۸ رساند. نوواک جوکوویچ، مرد اول تنیس جهان با پیروزی در فینال رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا، برای نهمین بار قهرمان این گرانداسلم شد و رکوردی تاریخی را در میدان ملبورن به‌ نام خود ثبت کرد.

جوکوویچ در دیدار فینال در سه ست پیاپی و با نتایج ۷-۵، ۶-۲ و ۶-۲ دنیل مدودف روس را درهم کوبید و هجدهمین قهرمانی گرانداسلم خود را جشن گرفت.

تنیس؛ نواک جوکوویچ به نیمه نهایی اوپن استرالیا راه یافت قهرمانی جوکوویچ درحالی به دست‌ آمد که به نظر می‌رسد وی به دلیل مصدومیت در دور سوم، نخستین گراند اسلم فصل را رها خواهد کرد. در سوی دیگر میدان اما دنیل مدودف، عملکردی دور از انتظار داشت و با این شکست، به نوار ۲۰ پیروزی پیاپی خود پایان داد. مدودف از تماشاگران این فینال برای آنکه نتوانسته بازی جذابی برای آن‌ها ترتیب دهد، عذرخواهی کرد.

جوکوویچ ۳۳ ساله با این قهرمانی، حالا تنها به دو قهرمانی دیگر در گراند‌اسلم‌های پیش رویش نیاز دارد تا به رکورد راجر فدرر و رافائل نادال برسد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

نواک جوکوویچ برای نهمین بار قهرمان استرالیا اوپن شدنواک جوکوویچ برای نهمین بار قهرمان استرالیا اوپن شد

پادشاهی دنباله‌دار جوکوویچ در استرالیا؛ ۹ بار فاتح اوپن ملبورن! - BBC News فارسینواک جوکوویچ تنیس باز ۳۳ ساله اهل صربستان بار دیگر قهرمان تنیس اوپن استرالیا شد.

نواک جوکوویچ برای نهمین بار قهرمان اوپن استرالیا شد - BBC News فارسینواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان برای نهمین بار قهرمان اوپن استرالیا شد. دارنده هجده گرنداسلم حالا به هدفی بزرگ‌تر می‌اندیشد: تبدیل شدن به بزرگ‌ترین بازیکن تاریخ با عبور از راجر فدرر و رافائل نادال. گزارش علی آخوندان را بخوانید: bbcpersian کروناست و هزار مصیبت. فکر کنم اگر در زمینی با تماشاچی بود ، نتیجه غیر از این بود.

یک زن سرپرست تیم ملی تنیس مردان شد«مهدیه کریمی» سرپرست تیم ملی تنیس مردان شد «مهدیه کریمی» بعنوان سرپرست تیم ملی تنیس مردان ایران انتخاب شد؛ این برای نخستین بار است که یک زن به این سمت انتخاب می‌شود آفرین 👏👏 حرفی برای گفتن ندارم!!! يجورى تيتر زديد مثل اينكه بيچاره جذام داره 😂😷