نوشین جعفری، عکاس سینما بازداشت شد | DW | 08.08.2019

17/05/1398 12:20:00 ب.ظ

نوشین جعفری عکاس سینما و تئاتر بازداشت شده است. برخی کاربران توییتر می‌گویند گرداندن یک حساب کاربری که در مخالفت با سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی توییت می‌کند، دلیل بازداشت بوده است. گروهی دیگر از پرونده‌سازی خبر می‌دهند.

نوشین جعفری عکاس سینما و تئاتر بازداشت شده است. برخی کاربران توییتر می‌گویند گرداندن یک حساب کاربری که در مخالفت با سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی توییت می‌کند، دلیل بازداشت بوده است. گروهی دیگر از پرونده‌سازی خبر می‌دهند. نوشین جعفری که تمرکز کارش بر عکاسی در حوزه سینما و تئاتر است از سوی شماری از کاربران حامی نظام...

نوشین جعفری که تمرکز کارش بر عکاسی در حوزه سینما و تئاتر است از سوی شماری از کاربران حامی نظام جمهوری اسلامی در توییتر به گرداندن اکانتی در توییتر متهم شده است که در مخالفت با جمهوری اسلامی مطلب می‌نوشته است. این اتهام از سوی برخی کاربران شناخته‌شده توییتر که خانم جعفری را از نزدیک می‌شناسند رد شده است.

بسیاری از کاربران توییتری حامی جمهوری اسلامی که علیه نوشین جعفری نیز توییت منتشر کرده‌اند هویت نامعلومی دارند. کاربران ایرانی به این گروه از حساب‌های کاربری در توییتر،"اکانت ناامن" می‌گویند. کاربران منتقد عموما به اکانت‌هایی"ناامن" می‌گویند که گفته می‌شود به طور سیستماتیک و گروهی برای پیشبرد اهداف سیاسی و ایدئولوژیک جمهوری اسلامی ایجاد شده و در حال تولید محتوا و جهت‌دهی به افکار عمومی در حوزه آن‌لاین هستند. این گروه از اکانت‌ها از سوی کاربران منتقد به عنوان بخشی از"جنگ سایبری" علیه روزنامه‌نگاران و فعالان و به طور عمومی دگراندیشان شناخته می‌شوند.

نوشین جعفری پیش از این در جریان اعتراضات ۱۳۸۸ نیز در منزلش دستگیر شده بود. او آن زمان خبرنگار فرهنگی روزنامه"اعتماد" بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آلمانیا اینجوری نبودنا! تحقیقی چیزی! مردم ایران اعم از آزادی خواه ، سلطنت‌طلب جمهوری‌خواه، مشروطه‌خواه،سکولار و غیره سالهای طولانی از ابتدای شورش ۵۷ دچار دستگیری زندان و خفقان هستند؛ این نه مورد اول بوده نه آخر مرگ_بر_خامنه‌ای_زباله مرگ_بر_حکومت_فاشیست_اسلامی کاربران گرامی، در متن خبر دستگیری خانم جعفری توضیح داده شده است که این 'برخی کاربران توییتر' که در بالا گفته شده، اکانت های ناامن هستند و درباره اکانت ناامن هم توضیح داده شده است. توییت های دوستان و نزدیکان خانم جعفری نیز در رد اتهام مطرح در متن خبر آمده است. با سپاس از توجه شما

اون حساب توییترغلط کردن با تو JamshidBarzegar گاو ....و اتحاديه اروبا كما كان از جمهوري اسهالي حمايت ميكند و اخونديسم را در راه جناياتش عليه ازاديخواهان و حقوق بشر را به جهت منافع اقتصادي ياري ميدهد !!!؟؟🤮🤮🤮🤮 به امید رهایی ایران. ما بگم شما احمق هستین پس هستین جمشید برزگر ریدن قبر پدرت

نوشین جعفری، عکاس، بازداشت شدنوشین جعفری، عکاس سینما و تئاتر از چهار روز پیش در ایران بازداشت شده است. براساس گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی و اظهارنظر نزدیکان جعفری، او از ۴ روز پیش بازداشت شده است. هنوز از نهاد بازداشت‌کننده عجیب نیست اینم یه نوع هدیه حکومتیه،واسه آزادی بایستی ازاین کادوهاگرفت این خانم همون یار_دبستانی توییتر نیست ؟ چند روزه شایع شده این خانم ادمین همون اکانت هست ولی جالبه که اکانت هنوز فعاله YaarDabestaani عکاس یا نویسنده اکانت فحاش YaarDabestaani ?

واقعاً خجالت آوره از شما بعید بود کار خبرگزاری دامن زدن به خبرسازی/ پرونده‌سازی نیست. حرفه‌ای و منصفانه رفتار کنید. خسته نباشید برای اعتبار دادن به یک سری اکانت جعلی و امنیتی. کم‌تر رسانه‌ای چنین هنری دارد این‌ اکانت‌های جعلی وابسته به نهادهای ناقض حقوق بشر را «برخی کاربران توییتر» بخواند. پاک کنید بابا اینو. یه جو شعور داشته باشید.

وقتی همین گزارش زرد و چرند شما رو لای پرونده این خانوم گذاشتن به عنوان مدرک جرم «تهدید علیه امنیت ملی» و «توهین به رهبری» چه حسی خواهید داشت؟ فقط زم نیوز و شما این کسشرو بعنوان خبر کار کردید سر دبیر دویچه وله کیه؟ کدوم احمقی اوکی میده این مزخرفات منتشر بشه؟ دویچه وله افتاده دست ارتش سایبری که گه خوری چند حساب امنیتی رو به عنوان خبر منتشر میکنه؟ معلومه کسی که این خبر رو تنظیم کرده یه مزدور رژیمه.

نامردا واسه جیسون هم پرونده ساخته بودن، اصلا اینا کارشون پرونده سازیه دیگه، ایران اصلا صنعتش پرونده سازی، برخلاف آلمان که پیشرفتس و واسه نابودی آدما بمب شیمیایی میسازه میفروشه و احتیاجی به پرونده سازی نداره

نوشین جعفری، عکاس، بازداشت شدنوشین جعفری، عکاس سینما و تئاتر از چهار روز پیش در ایران بازداشت شده است. براساس گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی و اظهارنظر نزدیکان جعفری، او از ۴ روز پیش بازداشت شده است. هنوز از نهاد بازداشت‌کننده عجیب نیست اینم یه نوع هدیه حکومتیه،واسه آزادی بایستی ازاین کادوهاگرفت این خانم همون یار_دبستانی توییتر نیست ؟ چند روزه شایع شده این خانم ادمین همون اکانت هست ولی جالبه که اکانت هنوز فعاله YaarDabestaani عکاس یا نویسنده اکانت فحاش YaarDabestaani ?

چرا خبرنگارهای شما دزد وقاتل وجانی تشریف دارند به تخمم کاربران فیک و ارزش ها می گن، شماهم دارین حرف اونا را تکرار می‌کنید! خجالت بکشین و با پروژه وحشتناکی که براش رقم زدن ناخواسته همکاری نکنید. این چه کاریه اخه؟ حالا براش پرونده بسازید که اگر دلیل هم نداشتن برا بازداشتش با استناد به شما پرونده بسازن براش! واقعا این شدت از غیرمرفه‌ای بودن نوبره!!!

کاربران توییتر باید به شما استناد کنند بعد شما اینقدر غیر حرفه‌ای؟! مگه مجبورید با این مطالب صفحه رو پر کنید؟!

داستان پر دردسر سفر گردشگر آلمانی به ایران | DW | 08.08.2019دوچرخه‌سوار آلمانی پروژه بلندپروازانه سفر از مسیر ایران به جنوب هند را متوقف کرد. فیلیپ مارک‌گراف مورد حمله هفت نفر در ایران قرار گرفته و به‌شدت مصدوم شده بود. طبق برخی ادعاها، این تمام ماجرای غم‌انگیز فیلیپ نبوده است. ایرانی های اصیل از این جهانگرد تازه از بیماری صعب العلاج رسته از صمیم قلب عذر خواهی می کنند و آمادگی دارند این اقدام وحشتناگ برخی از اراذل و اوباش و گرگ صفتان را بنحو احسن جبران کنند و این دوست جهانگرد مظلوم را در سراسر کشور پهناور ایران با آغوش باز می پذیرند. كاش ميشد يه راهي بگيد تا ما براشون جبران مافات كنيم. صرفا نميخواهيم با عذرخواهي كار تموم بشه. بسياري از ايراني ها دوست دارند براي ايشون كاري كنند واقعا خجالت آورده

هند سه رهبر سیاسی کشمیری را بازداشت کرد | DW | 06.08.2019هند سه سیاستمدار بلندپایه بخش هندی کشمیر را بازداشت کرده است. توقیف سه سیاستمدار در پی آن صورت می‌گیرد که هند حقوق ویژه ایالت جامو و کشمیر را که در قانون اساسی کشور منظور شده بود، لغو شده اعلام کرد.

جنبش مشروطه الگویی متفاوت با پادشاهی پهلوی‌ها و نظام ولایت فقیه | DW | 06.08.2019علی افشاری در این یادداشت در بخش دیدگاه سایت فارسی دویچه‌وله با اتکا به موضع گیری‌‌ها، اسناد و تحولات نهضت صدر مشروطه ویژگی‌های اصلی آن را تشریح کرده و تفاوت‌های بارز آن با نظام‌های سیاسی پادشاهی پهلوی‌ها و جمهوری اسلامی را برشمرده است. بخش بزرگی از جامعه روشنفکر و آگاه ایران بعد از فروپاشیه حکومت خودخوانده علی خامنه ای مدل حاکمیت پادشاهی_مشروطست ؛ که در این مدل پارلمان مردمی وقانونمند و فرا جناحی داشته باشد بی سوادتروپهلوی ستیزتر ازاین آدم نبود برای «یادداشت» نوشتن از مشروطه ؟!البته از رسانه چپ حامی اصلاحطلبان رژیم بیش از این انتظاری نیست.

برنی سندرز برای آمریکا چه خیالی بافته است؟ | DW | 06.08.2019پرداخت پول به کسانی که هیچ کار مفیدی نمی‌کنند آیا اساساً صحیح است؟ آیا به نظر شما جامعه‌ای که در آن انگیزه اصلی برای کار کردن از بین برود از هم فرو خواهد پاشید؟ در بخش دیدگاه بهروز شاکری فرد سعی کرده به این پرسش‌ها پاسخ دهد. اونایی که فکر می کنن با هوش مصنوعی تغییرات عمده ایجاد میشه سخت در اشتباهن. هوش مصنوعی کارهایی که امروز شاید فقط نیم درصد از افراد انجام میدن می تونن انجام بدن که تاثیری در وضعیت نداره پرداخت پول اصولا کار اشتباهی. چون باعث تورم در خوراک مسکن و سایر خدمات میشه. نمونه واضح ونزوئلا بنظر من این یک ایده خوب برای شرایط موجود اقتصاد جهانیه که میتونه مدلی خوب برای اقتصادهای نفتی و پر جمعیت مثل ایران و نیجریه باشه