نوسان قیمت‌ها؛ از برنج ۴۷هزار تومانی تا کمیابی اسکلت مرغ | DW | 05.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اقلام خوراکی اساسی در ایران در افزایش بها با یکدیگر کورس گذاشته‌اند. پس از نان و روغن و شکر، برنج هم گران شد و هم کمیاب.

اقلام خوراکی اساسی در ایران در افزایش بها با یکدیگر کورس گذاشته‌اند. پس از نان و روغن و شکر، برنج هم گران شد و هم کمیاب.

افزایش ۱۰ تا ۲۰درصدی بهای شیر و لبنیات ظرف دو ماه نیز باعث حذف این اقلام از سبد مصرفی خانوارهای ایرانی شده است. دامداران و شرکت‌های لبنی مسئله را به کمبود و گرانی علوفه و نهاده‌های دامی و رشد هزینه‌های تمام شده شیر خام نسبت می‌دهند. در تهران و ساوه قیمت هر کیلو گوجه فرنگی به ۱۰ تا ۱۱هزار و پانصد تومان رسیده و سیب‌زمینی از سه هزار و ۸۰۰ تومان به ۸ هزار و هشتثصد تومان.

حمیده امینی‌فرد، روزنامه‌نگار در توییتر نوشته است: «می‌خواين معنی خط فقر مطلق رو بهتر درك كنين؟ دم غروب برين ميادين ميوه و تره بار تا ببينين ادمای آبرودار برای برداشتن ميوه های خراب و گنديده چطور دعوا می‌كنن و از سر و كول هم بالا میرن. زن غرفه‌دار می‌گفت انقدر كه مشتری برای ميوه‌های گنديده داريم برای ميوه‌های سالم نداريم.»برنج ایرانی در اردیبهشت سال گذشته، کیلویی ۲۵هزار تومان بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همچین خبر میزاری که آدم فک میکنه اونجا گل و بلبله

خبرگزاری دوزاری! اقلام خوراکی در آلمان چرا متوسط ۳۰ درصد گرون شده؟؟

خاک بر سرت خامنه ای

مگه آخوندهای کراواتی نمی گفتند اگه بایدن بیاد اقلام خوراکی در ایران ارزان میشه؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اسکوچیچ: از نتیجه راضی‌ام، از گلی که خوردیم ناراضی/ از پس آب و هوا برآمدیماسکوچیچ: *از نتیجه راضی‌ام، از گلی که خوردیم ناراضی *از پس آب و هوا برآمدیم *تمرکز ما روی بازی با بحرین است *بازی‌ها را با هم یکی نمی‌کنیم *انتظار داشتم که شرایط مسابقه برای همه تیم‌ها یکسان باشد انتظار نداشته باش. ما چوب ندانم کاری حکومت رو میخوریم که باعث تحریم شده. از اونجایی که با همه دشمنیم همه هم با ما دشمنن.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سیاستمدار اسلامگرایی که به تشکیل دولت ائتلافی بعد از نتانیاهو کمک کرد🔺سیاستمدار اسلامگرایی که به تشکیل دولت ائتلافی بعد از نتانیاهو کمک کرد ▪️منصورعباس، سیاستمدار اسلامگرا از اقلیت عرب اسرائیل، است که در پی ائتلاف علیه بنیامین نتانیاهو وارد صحنه سیاسی می‌شود. جالب اینجاست که اسرائیل با این همه احزاب تندرو و یهودی که خواستار حذف فلسطینند سیاستمدار اسلامگرای عرب دارد، ایران احزاب همکیش خود را تحمل نمیکند..
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پوتین: آمریکا مطمئن از خود راهی را می‌رود که اتحاد جماهیر شوروی رفت«ما هیچ مشکلی با آمریکا نداریم. این آمریکاست که با ما مشکل دارد» ینی داره به گا میره؟🤔 چه statement کلفتی! و تو راهی رو داری میری که دیکتاتورها رفتن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بدن‌های آهنربایی پس از تزریق واکسن کرونا؛ از شایعه تا واقعیترئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید۱۹ در واکنش به ادعای اخیر در فضای مجازی مبنی بر خاصیت آهنربایی به دنبال تزریق واکسن‌های کرونا، با تاکید بر اینکه هیچکدام از واکسن‌های موجود، در ترکیب خود آهن ندارند، گفت: متاسفانه برخی افراد که با نفس واکسیناسیون مخالف هستند دنبال سوژه‌هایی عوام پسند برای القای نظر غیرعلمی خود به مردم هستند. 👌🏻
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چطور از فردی که هویت جنسی خود را برای شما آشکار می‌کند حمایت کنید - BBC News فارسیاعلام عمومی هویت جنسی می‌تواند تجربه‌ای پر استرس باشد که همراه با احساس بی‌پناهی و نگرانی در این مورد است که دوستان و خانواده چه واکنشی نشان خواهند داد. StopHazaraGenocide 😂برین هویت همسر همتی رو در بیارین دمت گرم😂اخه خیلی وقته ذهنم درگیره چه جنسیتی داره😂همسرش حمایت؟ بهتره آدرس تيمارستان رو بهشون بدیم
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمده‌ام تا مردم را از حصر یک جریان سیاسی خارج کنمکاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سخنانی پیش از شروع اولین مناظره انتخاباتی گفت: بحران اقتصادی و مشکلات اقتصادی کشور راه حل دارد و آمده ام بگویم حصر ایران را باید پایان دهیم و اقتصاد ایران را از حصر سیاست خارج کنیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »