نوستالژی تلخ و شیرین؛ چهره‌های ایرانی درباره درگذشت مارادونا چه گفتند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

⚽️شمار زیادی از شخصیتهای سرشناس ایرانی در عرصه‌های مختلف ورزش، فرهنگ، سیاست وهنر در رثای مارادونا پیامهایی نوشتند و به خاطرات شیرینی که او خلق کرد اشاره داشتند. پیام یونسی پورyounesipour در گزارش خود نگاهی به این واکنشها و پیامها داشته است👇 آن_سوی_خبر

خبر درگذشت دیه‌گو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتینی، برای ایرانیان نیز خبری تلخ بود. افزون بر بی‌شمار کاربران شبکه‌های اجتماعی که در رثای مارادونا نوشتند، شمار زیادی از شخصیت‌های سرشناس ایرانی در عرصه‌های مختلف ورزش و فرهنگ و سیاست و هنر نیز در رثای این اسطوره پیام‌هایی نوشتند و به خاطرات شیرینی که او خلق کرد اشاره داشتند.شاید باور اینکه مارادونا توانسته بود این چنین عمیق به قلب تمام قشرها و نسل‌های ایرانی رسوخ کند باورکردنی به نظر نمی‌رسید.

از عجیب‌ترین پیام‌های تسلیت، متن توییتری «محمود احمدی‌نژاد» رییس جمهور سابق ایران، بود. او که در صفحه توییترش خود را «فوتبالیست سابق» معرفی کرده در پیامی به زبان انگلیسی: «درگذشت دیه‌گو مارادونا، یک بازیکن بزرگ فوتبال و البته بزرگ‌تر از آن، یک فرد انسان‌دوست که در برابر امپریالیسم ایستاد، بسیار اندوهگینم کرد. به خانواده او و هر کس که او را دوست داشتند تسلیت می گویم.»

«نوید محمدزاده»، ستاره سینما، تلویزیون و تئاتر ایران، متنی طولانی‌تر نوشت و از مارادونا به عنوان «اسطوره زندگی» خود نام برد.خود نوشت: «دیگو! تو بزرگ بودی. بزرگترین. سیستم و آدمهای کوتوله، تحمل دیدن بزرگی تورا نداشتند. پروژه حذف و مرگ تدریجی تو. وقتی شروع شد که دو گل قرن را به انگلیس زدی. یکی با دریبل همه، یکی با دست خدا، پشت ان گل‌ها انتقام بود. نباید انگلیس را حذف می‌کردی. نباید از چه‌گوارا و فیدل حرف می‌زدی. و عشق خود به آنهارا روی تن خود تتو میکردی.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک عکس یک خاطره؛ روایاتی تلخ و شیرین از سفر به سوی اروپا - BBC News فارسیدر روز جهانی مهاجرت از مخاطبانمان که پنج سال پیش با پای پیاده به سمت اروپا راه افتادند خواستیم یک عکس و یک روایت از سفرشان را که همیشه به یادشان خواهد ماند بفرستند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رکورد تلخ کرونا در آلمان و خبر خوب واکسیناسیون از هفته آینده | DW | 16.12.2020۹۵۲ فوت‌شده بر اثر کرونا در آلمان در عرض ۲۴ ساعت؛ رکوردی تازه و تلخ اما با یک نور امید: وزیر بهداشت آلمان اعلام کرده از هفته آینده واکسن کرونا در این کشور توزیع خواهد شد. عجب واکسن در آلمان تولید شده و در چندین کشور به مرحله استفاده هم رسیده ولی هنوز آلمان به دلایلی استفاده نمیکنه، اولا دولت ممکن است بدنبال مردن هر چه بیشتر پیرها باشد و بعلاوه بدنبال کنترل بیشتر بر مردم. البته اشپان وزیر بهداری از ترس وعده واکسناسیون را داده. بعد از اینکه دیروز رئیس اتحادیه بیمارستان های آلمان شروع به جیغ و داد کرد بلافاصله آقای اشپان وزیر بهداری آلمان با ترس مضاعف اعلام قبولی واکسن را در روز دوشنبه اعلام کرد. واکسنی که در آلمان تولید میشه و حتی در عربستان هم جلوتر از آلمان ها زده میشه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رها شمس؛ از کابوس تلخ تصادف تا تعبیر رویای داوری در ایتالیا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شوخی تلخ روحانیت با فدراسیون مصادره شده فوتبال ایرانyounesipour شوخی تلخ روحانیت؟؟؟!!! سال ۵۷ با شوخی کشنده و مرگبار تا حالا... younesipour من میگم مملکت خرتوخره شما بگین نه . . .
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سرانجام تلخ بهنام محجوبی؛ آخرین اخبار و واکنش‌ها دربارۀ وضعیت این زندانی عقیدتیحسین دهقان، مشاور علی خامنه‌ای و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ در ایران، روز چهارشنبه با انتشار یک پیام توییتری نسبت به وضعیت بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی در ایران که اکنون به دلیل وخامت حال در بیمارستان بستری است و با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند، واکنش نشان داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »