نورد استریم ٢؛ اتحادیه اروپا، آلمان و روسیه تحریم آمریکا را محکوم کردند

01/10/1398 02:31 ب.ظ

اتحادیه اروپا و روسیه تحریم آمریکا علیه شرکت‌هایی را که خط لوله گاز نورد استریم ٢ را می‌سازند محکوم کردند و آن را ' دخالت در حاکمیت ملی و منطقه ای' خواندند. آمریکا این تحریم را از نظر امنیتی 'به نفع اروپا' می‌داند. این خط لوله قرار است گاز را مستقیم از روسیه به آلمان برساند.

اتحادیه اروپا و روسیه تحریم آمریکا علیه شرکت‌هایی را که خط لوله گاز نورد استریم ٢ را می‌سازند محکوم کردند و آن را ' دخالت در حاکمیت ملی و منطقه ای' خواندند. آمریکا این تحریم را از نظر امنیتی 'به نفع اروپا' می‌داند. این خط لوله قرار است گاز را مستقیم از روسیه به آلمان برساند. جمعه گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پس از تصویب یک بودجه دفاعی عظیم، قانون تحریم شرکت‌هایی را امضا کرد که خط لوله انتقال گاز روسیه به آلمان را می‌سازند.

در این قانون آمده که روسیه از این پروژه برای"زورگویی" و به عنوان"اهرم سیاسی" استفاده می‌کند و می‌تواند آن را علیه آلمان به کار بگیرد و رابطه آمریکا با آلمان و دیگر متحدان اروپایی‌اش را تضعیف کند. آقای ترامپ گفت این خط لوله آلمان را"گروگان" روسیه می کند.

او شصت روز به دولت مهلت داد افراد و شرکت‌هایی را که برای پروژه نورد استریم ٢ کار می‌کنند مشخص کند. به این شرکت‌ها و افراد سی روز فرصت داده می‌شود فعالیت خود را در این ساخت این خط لوله متوقف کنند. ویزای آمریکای این افراد ممکن است باطل یا اموالشان در آمریکا مسدود شود. هم مجلس نمایندگان هم سنای آمریکا با اکثریت قاطع به این قانون رای داده‌اند.Image caption

شرکت آل‌سیز فعالیت خود را در پروژه نورداستریم متوقف کرده است خط لوله ١٢٢٥ کیلومتری و یازده میلیارد دلاری موسوم به نورد استریم ٢ ، با عبور از زیر دریای بالتیک گاز را مستقیم از روسیه به آلمان می‌رساند و متعلق به شرکت عظیم دولتی گازپروم روسیه است. قرار بود این خط لوله در چند ماه آینده تکمیل شود اما اکنون زمان اتمام پروژه معلوم نیست.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ترامپ شرکت نفت گازپروم روسیه را تحریم کرددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با امضای حکمی هر موسسه یا شرکتی که به گازپروم روسیه در توسعه خطوط گاز آن به اروپا کمک کند را تحریم کرد. از نظر واشنگتن خطوط گازی که نرد استریم (شریان شمالی) شهرت یافته موجب افزایش نفوذ روسیه بر اروپا خواهد شد.

دولت آلمان تحریم آمریکا علیه نورد استریم ۲ را محکوم کرد | DW | 21.12.2019دولت آلمان بعد از امضا قانون تحریم علیه نورد‌استریم ۲ توسط ترامپ ترامپ بلافاصله واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد. دولت آلمان می‌گوید تحریم نورد استریم ۲ دخالت در امور داخلی این کشور است. این چطور خبری هست؟! اولش باید بگید که این که گفتی چی هست دقیقا؟! خط لوله زیر آبی هست؟ به آخوندها مربوط میشه؟! چرا دولت_المان چند چهره کار میکند؟ از یک طرف ادعا میکند که دولت روسیه را بخاطر تجاوزاتش تحریم کرده است، از طرف دیگر با روسیه قراداد گازی میلیاردی برقرار میکند. همین سیاست را با آخوندهای_قاتل، فاسد و تروریست_پرور هم پی گرفته و باز پی میگیرد. پس دولت آلمان هم شریک_جرم است.

گاز روسیه، مایه ناخوشنودی آلمان از آمریکا‏آلمان به اقدامات آمریکا علیه تکمیل یک طرح گازرسانی روسیه به اروپا واکنش خشمگینانه نشان داده است. ‏

واکنش تند آمریکا به وتوی قطعنامه شورای امنیت درباره کمک‌رسانی به سوریه توسط چین و روسیهوزیر امور خارجه آمریکا اقدام روسیه و چین برای وتوی تمدید قطعنامه شورای امنیت برای ارسال کمک‌های فرامرزی به سوریه را «شرم‌آور» دانست. - خبرگزاری آناتولی

روسیه و چین تمدید قطعنامه شورای امنیت برای ارسال کمک‌های فرامرزی به سوریه را وتو کردند- خبرگزاری آناتولی

آنکارا بندهای ضد ترکیه‌ای لایحه بودجه دفاعی آمریکا را محکوم کرد

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودحق نشر عکساتحادیه اروپا و روسیه تحریم آمریکا علیه شرکت‌هایی را که خط لوله گاز نورد استریم ٢ را می‌سازند محکوم کردند و آن را"دخالت در حاکمیت ملی و منطقه‌ای" خواندند. آمریکا این تحریم را از نظر امنیتی"به نفع اروپا" می‌داند. این خط لوله قرار است گاز را مستقیم از روسیه به آلمان برساند.

جمعه گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پس از تصویب یک بودجه دفاعی عظیم، قانون تحریم شرکت‌هایی را امضا کرد که خط لوله انتقال گاز روسیه به آلمان را می‌سازند. در این قانون آمده که روسیه از این پروژه برای"زورگویی" و به عنوان"اهرم سیاسی" استفاده می‌کند و می‌تواند آن را علیه آلمان به کار بگیرد و رابطه آمریکا با آلمان و دیگر متحدان اروپایی‌اش را تضعیف کند. آقای ترامپ گفت این خط لوله آلمان را"گروگان" روسیه می کند.

او شصت روز به دولت مهلت داد افراد و شرکت‌هایی را که برای پروژه نورد استریم ٢ کار می‌کنند مشخص کند. به این شرکت‌ها و افراد سی روز فرصت داده می‌شود فعالیت خود را در این ساخت این خط لوله متوقف کنند. ویزای آمریکای این افراد ممکن است باطل یا اموالشان در آمریکا مسدود شود. هم مجلس نمایندگان هم سنای آمریکا با اکثریت قاطع به این قانون رای داده‌اند.Image caption

شرکت آل‌سیز فعالیت خود را در پروژه نورداستریم متوقف کرده است

خط لوله ١٢٢٥ کیلومتری و یازده میلیارد دلاری موسوم به نورد استریم ٢ ، با عبور از زیر دریای بالتیک گاز را مستقیم از روسیه به آلمان می‌رساند و متعلق به شرکت عظیم دولتی گازپروم روسیه است. قرار بود این خط لوله در چند ماه آینده تکمیل شود اما اکنون زمان اتمام پروژه معلوم نیست.

سازندگان این خط لوله گفته‌اند برای به حداقل رساندن زیان تحریم آمریکا سرعت ساخت را افزایش می‌دهند. آنها در بیانیه‌ای گفتند:"برای امنیت اروپا اتمام این پروژه حیاتی است" و هدف این است که"در اسرع وقت" به پایان برسد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان تصمیم دولت آمریکا را محکوم کرد و از آمریکا خواست در سیاست‌های انرژی اروپا دخالت نکند. یکی از سخنگویان دولت آلمان گفت این اقدام کسب و کار در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی تحت تاثیر قرار می‌دهد و آن را"دخالت در امور داخلی خود می‌بیند."

الاف شولتز وزیر دارایی آلمان هم تحریم آمریکا را"دخالت شدید در امور داخلی آلمان و اروپا" خواند.

یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا هم تحریم"شرکت‌های اروپایی که فعالیت مشروع می‌کنند" را محکوم کرد.