نوبخت: بخش عمده‌ای از مشکلات آب و برق شمال تا پنجشنبه شب حل می‌شود

13/02/2020 08:40:00 ق.ظ

برف | مشکلات مناطق برفگیر تا امشب رفع خواهد شد

برف | مشکلات مناطق برفگیر تا امشب رفع خواهد شد

رشت- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با هماهنگی ها و اقدامات پیش‌بینی شده، انتظار می‌رود بخش بسیاری از مشکل برق، آب و راه‌ها ظرف ۲۴ ساعت آینده (پنجشنبه شب) برطرف شود.

وی تصریح کرد: اعلام بموقع همه دستگاه‌های ذیربط از جمله سازمان هواشناسی و اداره کل بحران قبل از  وقوع بحران، قابل تقدیر است.معاون رئیس جمهوری با اشاره به آمادگی های لازم درباره بارش برف، تصریح کرد: مسائل در سه حوزه قابل دسته بندی است؛ نخست در حوزه راه، در حالی که خودروهای ورودی رو به  افزایش بوده و  پیش بینی هواشناسی  و هشدارها نیز حاکی از پرهیز از تردد های غیر ضروری بود، اما تردد در روز ۲۱ بهمن ماه افزایش یافت.

نوبخت با تأکید بر ضرورت توجه مردم به هشدارهای هواشناسی، راهداری و پلیس راه، گفت: بر اساس گزارش پلیس راه، ۷۰ درصد خودروهایی که گرفتار برف شده بودند، زنجیر چرخ نداشتند.وی تصریح کرد: کندی تردد این خودروها باعث شد که تجهیزات برفروبی نتواند به نحو مناسبی در مسیر عمل کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

رئیس سازمان برنامه بودجه آب و برق ، برف زدگان را وصل میکند ، وزیر ارتباطات در باره‌ای پزشکی‌ و کرونا فتوا میدهد ، وزیر راه درباره اقتصاد

از سرگیری پروازهای پایتخت پس از برفسخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در پی بارش برف و تاخیر پروازهای بامداد امروز با مبدأ و مقصد تهران، از ساعت ۹ صبح امروز پروازها دوباره از سر گرفته شد.

دیده‌بان حقوق بشر: از سرنوشت بیش از ۸ هزار زندانی داعش اطلاع نداریمسازمان دیده‌بان حقوق بشر از مقامات کردهای سوریه و دولت این کشور خواسته است تا «مرکزی ارتباطی یا سازمانی مدنی» برای جمع آوری اطلاعات در مورد مفقوشدگان در زمان حکومت داعش ایجاد کنند. این چه دیده بانی که از سرنوشت این افراد اطلاح ندارد دیدسوت کوره یا خودشان را به کوری زدند باید این هشت هزار تروریست اشد مجازات می شدند چه جنایت نیست که نکرده باشند. هشت هزار جسد،،،آواره اند،،،در انتظارند تا در صف کشتگان برای دین اسلام قرار گیرند،،،،در کنار میلیونها نفر از هزارو چند صدسال پیش تا کنون،،،،صف ناتمام...تا ابد ناتمام.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| شاخص‌هایی از نابرابری‌های جنسیتی در ایرانچه خبر از ۲۲ بهمن سال ۹۸😆 اون پسرا از نظر من خیلی گوهن که تنها میرن تو ورزشگاه وقتی زنا نمیتونن بیان- اگه اینا نمیرفتن استادیوم خالی میموند و چاره ای نداشتن که زنا رو هم راه بدن- ناراحت نشيد ها قصدم بي احترامي نيست اما اون كارشناس .... خورده از واقعيت هاي كشور ايران خبر نداره،، تو ايران تو تمام شغل و رتبه (تو خيلي هاشون) زن ها پا ب پاي مردان هستن، شايد يك نابرابري هاي باشه ، اما اين رتبه يك دروغ بزرگ ه

تحقق بیش از ۹۵ درصد از اهداف طرح‌ریزی‌شده برای پرتاب 'ظفر ۱'سازمان فضایی ایران در اطلاعیه‌ای ضمن تشریح فرآیند پرتاب ماهواره 'ظفر ۱' اعلام کرد: با توجه به تحقیقاتی بودن فرآیند پرتاب و تحقق بیش از ۹۵ درصد از اهداف طرح‌ریزی شده، لذا فرآیند پرتاب موفق بوده است. اااای جوننممممم:))))))))))))))))))))))) به نيت ١٢ امام تا ١٢ ميشمردن الان ١٠٠٪ اش تكميل ميشد ۹۵ درصد؟؟!!! حکایت اون شناگرَست که تو مسابقه،نفر آخر میشه،مربی‌ش تو مصاحبه میگه بیشتر از توقع‌ها ظاهر شد! خبرنگار میگه اسگل انتظار داشتید غرق بشه؟ شمام فکر کنم انتظار داشتید رو لانچر منفجر بشه! عین فیلم کمدی‌ها انگار همتون از تیمارستان صاف رفتید تو نظام مقدس مسئولیت گرفتید ظفر

ترکیه: 51 تن از عناصر رژیم اسد از پای درآمدوزارت دفاع ترکیه: 51 تن از عناصر رژیم اسد از پای درآمده، 2 تانک، یک ضدهوایی و یک انبار مهمات آنها منهدم و یک دستگاه تانک نیز به غنیمت گرفته شده است.

مستند فرزند انقلاب، داستان زندگی و مرگ صادق قطب‌زاده ـ بخش سومبخش سوم: برانداز مستند فرزند انقلاب، داستان زندگی و مرگ صادق قطب‌ زاده است. در این مستند با افرای که صادق قطب‌زاده را از نزدیک می‌شناختند یا با او برخورد داش... Is this his handwriting (name)? If so, that's an awfully bad English writing for a U.S based student. 🧐 چرا پخش زنده شبكه شما ديگه تو توييتر در دسترس نيست!؟ farentaghizadeh انصافا خیلی مستند قوی بود وای به خصوص انتهای قسمت یک که داشت از پلکان پایین میومد میکس اون آهنگ و سکوتش فوقالعاده بود و خیلی تلخ خیلی تلخ

محمدباقر نوبخت چهارشنبه شب در حاشیه جلسه  ستاد بحران گیلان در جمع خبرنگاران در رشت افزود: در جلسه ستاد بحران، هواشناسی توضیحاتی را راجع به پیشگیری در روزهای گذشته داشت؛ با اندکی عملکرد بیش از آنچه پیش بینی می شد روبرو بودیم اما از اینکه بموقع به دستگاههای ذیربط هشدار داده بود، جای تقدیر دارد.به گزارش ایسنا، در پی بارش برف در تهران، پنج پرواز داخلی مقصد تهران به دلیل وضعیت نامساعد جوی بامداد و صبح روز سه‌شنبه در فرودگاه اصفهان به زمین نشسته است.Aa سازمان دیده بان حقوق بشر روز سه شنبه از دولت سوریه و کردهای این کشور خواست تا در مورد سرنوشت افرادی که در زمان کنترل داعش بر مناطق مختلف این کشور ناپدید شده اند تحقیق کنند.به اشتراک گذاشته شده شاخص‌هایی از نابرابری‌های جنسیتی در ایران یک جامعه شناس و استاد دانشگاه گفت: رتبه ایران در شاخص نابرابری جنسیتی در کل جهان، خوب نیست، رتبه ایران در شاخص شکاف جنسیتی در سال ۲۰۰۶ معدل ۱۰۸ بوده و در سال ۲۰۱۷ به ۱۴۰ رسیده‌است.

وی تصریح کرد: اعلام بموقع همه دستگاه‌های ذیربط از جمله سازمان هواشناسی و اداره کل بحران قبل از  وقوع بحران، قابل تقدیر است. معاون رئیس جمهوری با اشاره به آمادگی های لازم درباره بارش برف، تصریح کرد: مسائل در سه حوزه قابل دسته بندی است؛ نخست در حوزه راه، در حالی که خودروهای ورودی رو به  افزایش بوده و  پیش بینی هواشناسی  و هشدارها نیز حاکی از پرهیز از تردد های غیر ضروری بود، اما تردد در روز ۲۱ بهمن ماه افزایش یافت. وی افزود: پس از حل این مشکل و بهبود شرایط جوی، پروازهای تهران از ساعت ۹ صبح امروز به تدریج از سر گرفته شد. نوبخت با تأکید بر ضرورت توجه مردم به هشدارهای هواشناسی، راهداری و پلیس راه، گفت: بر اساس گزارش پلیس راه، ۷۰ درصد خودروهایی که گرفتار برف شده بودند، زنجیر چرخ نداشتند. سازمان دیده بان حقوق بشر به طور مشخص از جان کنتلی، خبرنگار و عکاس بریتانیایی و پائولو دالیویو، کشیش ایتالیایی به عنوان افرادی نام برده است که از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست. وی تصریح کرد: کندی تردد این خودروها باعث شد که تجهیزات برفروبی نتواند به نحو مناسبی در مسیر عمل کند. انتهای پیام. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در زمان حاضر راههای اصلی ما باز اما بدون مشکل نیست؛ برخی خودروها در مسیر دچار حادثه می شوند و راه را بند می آورند؛ ماشین هایی که در پشت آنها قرار می گیرند نیز  دچار مشکل شده، مسیر را مسدود کرده باعث عدم تردد آنها می شود. یعنی ما با نوعی محدودیت‌های ساختاری در نظام حقوقی رو به رو هستیم که خود آنها احساس نابرابری جنسیتی را در جامعه تقویت می‌کنند.

وی اضافه کرد: امیدواریم با دستوراتی که وزیر  راه و شهرسازی به مجموعه تحت نظارت داده و تجهیزاتی که از استان های همجوار برای گیلان آمده، بتوانیم تردد را سهل‌تر کنیم و هرچه سریعتر وارد راههای فرعی شویم. این سازمان همچنین از مقامات دولت سوریه نیز به دلیل عدم اطلاع رسانی در مورد ناپدیدشدگان انتقاد کرده است. نوبخت با اشاره به اینکه  وزیر و راه و شهرسازی دستور داد که راهها با اولویت باز شود، گفت: مسیرهای مرغداری برای جلوگیری از مشکلات آتی در اولویت بازگشایی راهها قرار گرفت؛ ضمن آنکه برای فردا بیشترین قسمت از راههای فرعی نیز بازگشایی خواهد شد. معاون رئیس جمهوری، مشکل دیگر را  راجع به برق و پارگی سیم ها و خارج شدن از مدار ۱۴ پست عنوان و تصریح کرد: هر یک از این پست ها چندین هزار خانوار را تحت پوشش قرار می دادند؛ به طوری که برق ۲۵۰ هزار خانوار قطع شده بود. وی افزود: بر اساس گزارش توانیر، انتظار می رود تا فردا شب (پنجشنبه شب) بخش بزرگی از  قطعی های برق برطرف شود؛ به طوری که اکنون حدود ۸۰ هزار مشترکی که برق آنها قطع شده، به  زیر ۱۰ هزار برسانند. خانواده یک عضو داعش علیه فرانسه به دادگاه حقوق بشر اروپا شکایت کرد سازمان دیده بان حقوق بشر از مقامات کردهای سوریه و دولت این کشور خواسته است تا «مرکزی ارتباطی یا سازمانی مدنی» برای جمع آوری اطلاعات در مورد مفقوشدگان در زمان حکومت داعش ایجاد کنند. نوبخت اظهار کرد: باتوجه به اینکه پنج هزار مشترک شهری  و ۴۰۰  روستا نیز درگیر مشکل آب شرب هستند، مشکلات آنها نیز به برق مرتبط می شود که باید برق آنها وصل شود تا بتوانند آب شرب را برای مردم پمپاژ کنند و بتوان موضوع آب را حل کرد.

نوبخت، به اهمیت بازگشایی معابر درون شهری گیلان و شهر رشت نیز اشاره و بیان کرد: قرار شد روز پنجشنبه راهای فرعی و  محلات را بازگشایی کنند. وی در ادامه، از تشکیل جلسه ستاد بحران ساعت ۷ صبح فردا برای ارائه گزارش عملکرد دستگاهها از روند انجام تصمیماتی که در این جلسه بحران مقرر شده، خبر داد. هم‌رسانی این مطلب:. بارش برف که از شامگاه یکشنبه در مناطق مختلف استان گیلان آغاز شده بود و تا عصر سه شنبه ادامه یافت، موجب قطعی آب و برق جمعیت زیادی در شهرستان های مختلف و مسدود شدن بخش زیادی از جاده های روستایی و نیز آزادراه رشت- قزوین و برخی دیگر از محورهای اصلی جاده ای و بروز مشکلات عدیده برای مردم  شد. .