نوبت سوم واکسن؛ توافق وزیران بهداشت ایالت‌های آلمان | DW | 05.11.2021

14/08/1400 07:11 ب.ظ

آمارهای ابتلا در آلمان نگران‌کننده شده‌اند و مقامات بهداشتی ایالتی و فدرال، همگی موافق نوبت سوم واکسیناسیون برای کلیه گروه‌های سنی هستند. واکسن تکمیلی موثرترین راه مقابله با موج چهارم کرونا خوانده می‌شود.

آمارهای ابتلا در آلمان نگران‌کننده شده‌اند و مقامات بهداشتی ایالتی و فدرال، همگی موافق نوبت سوم واکسیناسیون برای کلیه گروه‌های سنی هستند. واکسن تکمیلی موثرترین راه مقابله با موج چهارم کرونا خوانده می‌شود. وزیر بهداشت ایالت بایرن در نشست مقامات درمانی ایالت‌ها، واکسن سوم را کارآمدترین وسیله برای مبارزه با موج چهارم کرونا دانست.

طبق تصمیم این مقامات، الزام تست کرونا در خانه‌های سالمندان تمدید می‌شود و عیادت‌کنندگانی که واکسینه شده‌اند نیز موظف خواهند بود برگه تست و یا گواهی واکسیناسیون کامل را ارائه دهند.

آخرین آمار موسسه ویروس شناسی روبرت کخ، بیانگر ۳۷هزار و ۱۲۰ مورد جدید ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت و مرگ ۱۵۴ نفر ظرف همین مدت است. مجموع درگذشتگان از و براثر کرونا در آلمان نیز به ۹۶هزار و ۳۴۶ نفر رسیده است.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا headtopics.com

رائفی‌پور: «حکومت یه بار انتخاب میشه؛ نمی‌خوای گمشو برو بیرون» رائفی‌پور در اینجا از سیستم تک‌حزبی در چین تمجید می‌کند و می‌گوید حاکمیت یگانه راه‌حل توسعه و پیشرفت است همچون چین - که به ادعای رائفی‌پور - تا سال ۲۰۲۰ یک نفر هم در آنجا گرسنه نخواهد بود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

۳۷ هزار مبتلا در یک روز؛ ثبت رکورد جدید کرونا در آلمان | DW | 05.11.2021شمار مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در آلمان به ۳۷ هزار و ۱۲۰ نفر رسید. این رقم بالاترین میزان ابتلای روزانه از آغاز همه‌گیری کرونا در این کشور است. این وضعیت به ویژه برای افرادی که واکسینه نشده‌اند خطرناک است. واکسنهای فای ر و مدرنا و آسترازنکا و جانسون اند جانسون خیلی خوب جواب ندادند

توافق اوپک پلاس با افزایش محدود تولید نفت از ماه دسامبر | DW | 05.11.2021وزرای نفت اوپک پلاس در یک نشست آنلاینی توافق کردند سیاست تعدیل تولید نفت را ادامه دهند و تنها با افزایش ۴۰۰ هزار بشکه از ماه دسامبر موافقت کردند. آمریکا، هند و ژاپن با این تصمیم اوپک پلاس مخالفت کردند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نامزد بهترین مربی سال ۲۰۲۱ شد | DW | 05.11.2021دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از سوی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال به عنوان یکی از نامزدهای بهترین مربی سال فوتبال جهان معرفی شد. امسال ۲۵ سرمربی نامزد عنوان بهترین مربی سال شده‌اند.

عکس روز: فالی بد برای جنگل‌های بارانی؟ | DW | 05.11.2021فالی بد برای جنگل‌های بارانی؟ اندونزی در اجلاس جهانی سازمان ملل برای مقابله با گرمایش زمین به پایان دادن به جنگل‌زدایی تا ۱۰ سال آینده متعهد شد. سیاستمداران بلندپایه این کشور اما بی‌درنگ اقدام به محدود کردن تعهدها کرده‌اند. عکس روز: چه کسی از یه کشور اسلامی انتظار بیشتر از این را داشته ؟ ریدم_تو_اسلام

عربستان ۶۵۰ میلون دلار موشک از آمریکا می‌خرد | DW | 05.11.2021وزارت امور خارجه آمریکا اجازه فروش ۲۸۰ موشک هوا به هوا به عربستان سعودی به ارزش ۶۵۰ میلیون دلار را صادر کرد. وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که در این ارتباط کنگره را نیز مطلع کرده است. به 🥚م حدود چند دهه پیش کنگره امریکا اجازه فروش زوکا به طالبان داد که به توانند هلیکوپترهای روسیه را هدف قرار بدهند. همونقدر که تسلیحات قبلی امنیت و آرامش برای سعودی ها به ارمغان آورد این موارد جدید هم خواهد آورد

الزام واکسیناسیون کرونا در آمریکا و پیام یک نظرسنجی در آلمان | DW | 04.11.2021آمریکا مقررات ناظر بر واکسیناسیون اجباری و الزام تست کرونا را برای میلیون‌ها نفر از شهروندان خود تشدید کرده است. بر اساس نتایج یک نظرسنجی، اکثریت مردم آلمان نیز خواستار اجباری شدن واکسیناسیون در این کشور هستند. تازه باواگکسیناسیون هم ممکنه مبتلا بشن ! بعد میگن امریکا مهد آزادیه! شاشیدم تو سیاست وهرچی خبرگزاریه تخم حروما🍆

سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع فزاینده کرونا در اروپا هشدار داده است. شاخص‌های ابتلا به ویروس در آلمان نیز به مرز نگران کننده‌ای رسیده‌اند. هم‌زمان بحث در باره دوز سوم واکسن و ضرورت آن ادامه دارد.

در تازه‌ترین موضع‌گیری، در کنفرانس مشترک وزیر بهداشت فدرال و وزیران بهداشت همه ۱۶ ایالت آلمان موافقت شد که واکسن سوم برای همه رده‌های سنی در دستور کار قرار گیرد. این در حالی است که کمیسیون دایمی واکسیناسیون، هنوز چنین توصیه‌ای نکرده است.

دوز سوم واکسن کرونا به عناوینی چون"تکمیلی" یا"تقویتی" یا"واکسن یادآور" نیز موسوم است.

وزیر بهداشت ایالت بایرن در نشست مقامات درمانی ایالت‌ها، واکسن سوم را کارآمدترین وسیله برای مبارزه با موج چهارم کرونا دانست. طبق تصمیم این مقامات، الزام تست کرونا در خانه‌های سالمندان تمدید می‌شود و عیادت‌کنندگانی که واکسینه شده‌اند نیز موظف خواهند بود برگه تست و یا گواهی واکسیناسیون کامل را ارائه دهند.

آزمایش کرونا برای افراد حاضر در خانه‌های سالمندان رایگان خواهد بود.

نوبت سوم واکسن برای سالمندان از این نظر اهمیت دارد که نزد افراد مسن، سطح آنتی بادی ناشی از واکسیناشیون طی شش ماه کاهش می‌یابد. کریستیان دروستن، ویروس‌شناس مطرح آلمانی پیش‌تر گفته که اکثر افراد واکسینه شده، دیگر نیازی به واکسیناسیون تقویت‌کننده ندارند.

آخرین آمار موسسه ویروس شناسی روبرت کخ، بیانگر ۳۷هزار و ۱۲۰ مورد جدید ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت و مرگ ۱۵۴ نفر ظرف همین مدت است. مجموع درگذشتگان از و براثر کرونا در آلمان نیز به ۹۶هزار و ۳۴۶ نفر رسیده است.

شاخص هفتگی ابتلا در ‌آلمان نیز صعودی است. این شاخص در روز جمعه پنجم نوامبر ۹/ ۱۶۹، روز پنجشنبه ۵/ ۱۵۴ و روز چهارشنبه ۲/ ۱۳۹ بود.

در عین حال، نرخ بیماران بستری در آلمان هم‌اینک ۷۳/ ۳ است در حالی که بالاترین میزان این نرخ در زمستان گذشته ۵/ ۱۵بود. این عدد بر اساس موارد بستری به ازای هر صد ابتلا محاسبه می‌شود.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

سیاست آینده دولت آلمان برای مقابله با کرونا

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با روسای دولت‌های ایالت‌های مختلف این کشور بر سر نحوه مقابله با کرونا به‌ویژه در پاییز سال جاری جلسه داشته است. مسئولان دولت فدرال و دولت‌های ایالتی آلمان در این همایش نسبت به سیاست مشترک خود در امر مقابله با کرونا به توافق رسیدند.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

سرنوشت تست رایگان کرونا

از روز ۱۱ اکتبر سال جاری، تست رایگان در آلمان برچیده می‌شود. تا کنون دولت آلمان برای فراهم ساختن تست رایگان کرونا سه میلیارد یورو هزینه کرده است. هر شهروند آلمانی تا کنون از امکان استفاده از تست هفتگی رایگان برخوردار بود.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

تست دیگر رایگان نیست

از روز ۱۱ اکتبر هر شهروندی که مایل به انجام آزمایش کرونا باشد، باید هزینه آن را بپردازد. دولت آلمان البته استثناهایی برای این قاعده پیش‌بینی کرده است. از آن جمله گفته شده است که تست رایگان برای زنان باردار، کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال و همچنین کسانی که به علت بیماری امکان واکسیناسیون ندارند، همچنان در دسترس خواهد بود.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

قاعده"سه جی"

آنچه به عنوان"قاعده سه جی" در آلمان شهرت یافته ناظر بر حذف و کاهش محدودیت‌های کرونایی برای سه گروه از شهروندان است: کسانی که به طور کامل واکسینه شده‌اند، کسانی که پس از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ درمان شده‌اند و کسانی که تاییدیه مربوط به تست منفی کرونا در اختیار دارند.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

کودکان و نوجوانان

محدودیت‌های کرونایی و آنچه که به عنوان"سه جی" از آن یاد می‌شود، شامل کودکان نمی‌شود. از کودکان و دانش‌آموزان در آلمان به طور مستمر در ارتباط با احتمال ابتلا به ویروس کرونا تست گرفته می‌شود. در چنین حالتی انجام تست سریع برای حضور در کلاس‌ها عمدتا کفایت می‌کند.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

کجاها تست کرونا الزامی است؟

در بیمارستان‌ها و همچنین در خانه‌های سالمندان مراجعه کنندگان باید تست کرونا بدهند. همچنین مراجعه به مراکز توان‌خواهی و معلولان نیز مستلزم داشتن نتیجه منفی تست کرونا است.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

در کدام مکان‌ها تست کرونا الزامی است؟

برای ورود به داخل کافه‌ها و رستوران‌ها نیز ارائه تست منفی کرونا الزامی خواهد بود. این محدودیت برای دیگر مراکز سرپوشیده و از جمله آرایشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی نیز اجرا می‌شود.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

رستوران‌ها و پارتی‌ها در فضای باز

محدودیت‌های کرونایی در مورد محوطه بیرون رستوران‌ها لغو می‌شود. به‌رغم آن، حفظ فاصله از جمله محدودیت‌هایی است که باید رعایت شود. تصویر رستورانی در برلین را نشان می‌دهد که عملا پروتکل‌های بهداشتی در آن رعایت نشده است.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

لغو قاعده"سه جی"

در آن دسته از ایالت‌هایی که شاخص ابتلا به ویروس کرونا در آن‌ها نازل است، امکان نقض قاعده"سه جی" پیش بینی شده است. به سخن دیگر، هرگاه شاخص ابتلا به ویروس کرونا در یک بازه زمانی هفت روزه کمتر از ۳۵ مورد در یکصدهزار نفر باشد، الزامی برای ارائه تست منفی کرونا وجود نخواهد داشت. این قاعده شامل همه ایالت‌های آلمان نمی‌شود.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

مزایای کسانی که به طور کامل واکسینه شده‌اند

کسانی که به طور کامل هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، نیازی به ارائه تست منفی برای ورود به محوطه‌های سرپوشیده ندارند. حتی به هنگام بازگشت از مناطق پرخطر نیز الزامی به قرنطینه برای این دسته از شهروندان وجود ندارد.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

واکسیناسیون کرونا در آلمان

تا کنون حدود ۴۶ میلیون نفر از کل جمعیت آلمان به طور کامل در برابر همه‌گیری کرونا واکسینه شده‌اند. به این ترتیب، بیش از ۵۵ درصد کل جمعیت این کشور به طور کامل واکسینه شده‌اند.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

آیا الزام پوشش بینی و دهان از بین می‌رود؟

الزام استفاده از ماسک همچنان به قوت خود باقی است. افزون بر آن، شهروندان آلمان باید پروتکل بهداشتی را رعایت کنند. این در حالی است که در برخی از ایالت‌ها و از جمله در ایالت زاکسن، الزام استفاده از ماسک برای ورود به فروشگاه‌ها لغو شده است.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

محدودیت تجمع

شهروندان آلمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند به طور محدود در پارتی‌ها، جشن‌ها و کلوب‌ها حضور یابند. قاعده حضور در میادین ورزشی نیز تعریف شده است. در استادیوم‌های ورزشی بزرگ، در مکان‌هایی که امکان حضور بیش از ۵۰۰۰ تماشاگر باشد، باید قاعده توزیع جایگاه تماشاچیان رعایت شود. به عنوان مثال حداکثر ۲۵ هزار نفر می‌توانند در استادیوم حضور یابند و باید نیمی از صندلی‌ها خالی بمانند.

نگاهی تصویری به تدابیر جدید دولت آلمان برای مقابله با کرونا

كمک‌های مالی کرونایی

بر اساس مصوبه دولت آلمان و ایالت‌های این کشور، کمک‌های مالی کرونایی برای آن دسته از شرکت‌‌ها و کسب‌وکارهایی که در اثر بحران برخاسته از کرونا آسیب دیده‌اند، تا پایان سال جاری تمدید خواهد شد.

در همین زمینه: