نواک جوکوویچ، چرا بسیاری یا عاشق بهترین مرد تنیس جهان هستند یا از او متنفرند؟ - BBC News فارسی

19/10/1400 08:30:00 ب.ظ

نواک جوکوویچ، چرا بسیاری یا عاشق بهترین مرد تنیس جهان هستند یا از او متنفرند؟

ماجرای حضور جوکوویچ در استرالیا با استفاده از معافیت پزشکی و بدون زدن واکسن کرونا آخرین جنجالی است که حول این تنیس‌باز برجسته شکل گرفته است. اما چرا فضای اطراف این ورزشکار بزرگ تا این حد دو قطبی است؟ پایان پادکست آیا شیوه خوشحالی او هم این آتش را بیشتر شعله‌ور می‌کند؟ جوکوویچ معمولا پس از پیروزی در مسابقه رو به چهار سمت زمین دستانش را بالا می‌برد تا تماشاگران تشویقش کنند.

این کار واقعا هنگامی که همان تماشاگران قبلا شما را هو کرده‌اند، درست است؟

سال ۲۰۰۸، اندی رادیک تنیس‌باز بازنشسته آمریکایی به شوخی گفت در میان کسالت‌های بسیار زیادی که جوکوویچ را در اوپن آمریکا آزار می‌داد، بیماری‌هایی مانند آنفلوانزای پرندگان، سارس و سیاه‌زخم نیز وجود داشت. تندخویی‌هایش با داوران و توپ‌ جمع‌کن‌ها هم اغلب در تضاد با رفتار آرام راجر فدرر و رافائل نادال قرار دارد و به همین دلیل بسیاری از منتقدان او را "متکبر" می‌دانند.

خوش‌نیت یا خودخواه؟ آن موقع قوانین مربوط به کرونا در کرواسی آسان‌تر شده بود، اما هنوز واکسن کرونا به بازار نیامده بود. دن ایونز، تنیس‌باز بریتانیایی عمل جوکوویچ را "الگویی نامناسب" و نیک کیریوس، تنیس‌باز استرالیایی آن را "تصمیمی احمقانه" نامیدند. headtopics.com

او پارسال بار دیگر با موجی از انتقادات روبرو شد؛ زمانی که از کرگ تایلی، رئیس اوپن استرالیا خواست قوانین قرنطینه را آسان‌تر کند و به او پیشنهادتی مانند کمتر شدن مدت قرنطینه و انتقال دادن بازیکنان به خانه‌های خصوصی با زمین تنیس، داد.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

وکلای جوکوویچ می‌گویند ابتلا به کووید دلیل معافیت او از زدن واکسن است - BBC News فارسیوکلای نواک جوکوویچ، تنیس‌باز شماره یک جهان در دادگاه گفتند این بازیکن تنیس اهل صربستان به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ از زدن واکسن معاف بوده است.

نواک جوکوویچ منتظر رای دادگاه؛ وکلای تنیسور صرب تست مثبت کرونا رو کردندرناتا ووراکووا، تنیس‌باز زن اهل جمهوری چک که همانند نواک جوکوویچ به دلیل نداشتن مدارک لازم بهداشتی هنگام ورود به فرودگاه ملبورن در قرینطینه قرار گرفته بود خاک استرالیا را ترک کرد.

سه نامزد نهایی بهترین بازیکن زن و مرد سال «فیفا» معرفی شدندفیفا سه نامزد نهایی جایزه بهترین بازیکن سال 2021 را معرفی کرد.فدراسیون فوتبال جهان «فیفا»، عصر جمعه 7 ژانویه، فهرست نهایی نامزدهای کسب عنوان بهترین بازیکن

تامین اجتماعی تاکنون هیچ خط تولیدی را متوقف نکرده است/ با ممنوعیت فروش اموال کارفرمایان بدحساب مخالفیمحسن صادقی گفت: سازمان تامین اجتماعی همواره احیاگر بوده است. اینکه بانک‌ها بابت طلب خود تولید را متوقف می‌کنند به تامین اجتماعی ربطی ندارد. سازمان هیچ گاه در طول تاریخ حیات خود، برای مطالبات ممتازه جایی را پلمپ نکرده است.

آیا عربستان در لبنان به بن‌بست رسیده است؟اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: آیا عربستان در لبنان به بن‌بست رسیده است؟ بعد از سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله، کارتل رسانه‌ای سعودی مقابلش صف‌آرایی کرده و بیش از گذشته (بخوانید وقیح‌تر از گذشته) به او و حزب‌الله تاختند. جیره بگیرای نون به نرخ روز خورِ بی وجود. حاضر نیستم دیگه حتی روی روزنامه زردتون بشاشم. حیف اون روزایی که یه جو تخم لاپاتون بود.

بحران سموم خطرناک؛ اروپا «۳۰ سال» است محصولات کشاورزی ایران را نمی‌خردعضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، «موضوع باقی مانده سموم در محصولات کشاورزی جدید نیست و بسیاری از کشورها از سال‌ها قبل نسبت به محصولات ایرانی سخت‌گیری‌های جدی دارند.» مگه مردم ایران مردن ، همه محصولات را مصرف میکنن.فکر کنم کل دانشمندان دنیا هم موندن ایرانیها با این همه بلایا و سموم و بیماریها و ... چرا هنوز منقرض نشدن.واقعا که باید از مسئولین جمهوری اسلامی باید ممنون باشیم که اینقدر ما ملت را مقاوم کردن. ملت به این گـــــــــــــــــــــه غیرتی هرگز ندیده حکومتی تـــــــــــــــــــوپ تــــــــــــــــانک فشفشه ملت خـــــاموش کــــــــــــــــــــــوسکشه مگه مردم ایران مردن ، همه محصولات را مصرف میکنن.فکر کنم کل دانشمندان دنیا هم موندن ایرانیها با این همه بلایا و سموم و بیماریها و ... چرا هنوز منقرض نشدن.واقعا که باید از مسئولین جمهوری اسلامی باید ممنون باشیم که اینقدر ما ملت را مقاوم کردن.