نوازنده نابینا به کمک سگ راهنمای خود جهان را دوباره کشف می‌کند

13/09/1400 01:30 ب.ظ

آشنایی با سگ راهنمای نابینایان به نام «بولوت» و گذراندن آموزش‌های فشرده، امکان شناخت و کشف دوباره جهان را برای آهنگساز ساکن استانبول فراهم کرد. - خبرگزاری آناتولی

آشنایی با سگ راهنمای نابینایان به نام «بولوت» و گذراندن آموزش‌های فشرده، امکان شناخت و کشف دوباره جهان را برای آهنگساز ساکن استانبول فراهم کرد. - خبرگزاری آناتولی کمال گوری بیداغی، آهنگساز 32 ساله با اختلال بینایی و ساکن استانبول که برای شرکت‌های تولیدی، کانال‌های تلویزیونی و آژانس‌های تبلیغاتی خارج از کشور و عمدتا در ایالات متحده موسیقی تولید می‌کند، با کمک سگ راهنمای خود به نام «بولوت»، و پس از...

کمال گوری بیداغی، آهنگساز 32 ساله با اختلال بینایی و ساکن استانبول که برای شرکت‌های تولیدی، کانال‌های تلویزیونی و آژانس‌های تبلیغاتی خارج از کشور و عمدتا در ایالات متحده موسیقی تولید می‌کند، با کمک سگ راهنمای خود به نام «بولوت»، و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی فشرده و مشترک، به کشف دوباره دنیا پرداخته است.

وی از سن 6 سالگی آموزش موسیقی دیده و تحصیلات آکادمیک خود را در زمینه موسیقی کلاسیک غربی ادامه داد. کمال عضو بنیاد هنرمندان توانا که از آهنگسازان معلول در سراسر جهان حمایت می‌کند و همچنین برنده جایزه بزرگ و عضو هیئت داوران اولین مسابقه‌ای بود که در آن آثار آهنگسازان نابینا به رقابت پرداختند.

او همچنین سمینارهایی را برای متخصصان معلولی که در ایالات متحده تحصیلات کارشناسی ارشد را دریافت می کنند، برگزار و برای برخی از شرکت های هالیوود نیز کار می‌کند. کمال در گفتگو با خبرگزاری آناتولی در زمینه آشنایی‌ با سگ راهنمایش «بولوت» گفت که پس از طی مراحل سخت آموزشی وی را وارد زندگی خود کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۱ به روایت تصویر | DW | 02.12.2021هفته‌نامه اکونومیست وضعیت هزینه زندگی در ۱۷۳ شهر جهان را بررسی کرده است. براساس این گزارش تل‌آویو گران‌ترین شهر جهان شده است. تهران با جهش ۵۰ پله‌ای از برلین سبقت گرفته است. تو بدبختی و تفاوت طبقاتی تهران همیشه جهش داره ۴مین شهر آلوده ۵۰ پله در گرانی و... ساکرامنتو مرکز ایالت کالیفرنیاست، نه لس آنجلس 🤦🏻‍♂️

اعتراض چین به لغو میزبانی تور تنیس زنان جهان | DW | 02.12.2021اتحادیه تنیس زنان جهان WTA به علت نگرانی از وضعیت و امنیت پنگ شوآی، تنیس‌باز چینی، تمام تورنمنت‌های بعدی با میزبانی کشور چین را لغو کرد. دولت چین این تصمیم WTA را مورد انتقاد قرار داده است. بهتر این موضوع اصلأ اهمیتی نداره جان انسان‌ها بسیار مهم‌تر هست

چهل و هشتمین جلسه دادگاه حمید نوری؛ متهم به قاضی گفت او را «مظلوم گیر آورده‌اند»چهل و هشتمین جلسه دادگاه حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌ زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت در تابستان ۱۳۶۷، که ششمین جلسه دفاعیات او بود روز پنجشنبه یازدهم آذر۱۴۰۰ در استکهلم سوئد برگزار شد. در دقایق ابتدایی جلسه، قاضی دادگاه اعلام کرد که از مدارک جدید وکیل کنت لوئیس که روز پیش به دادگاه... حمید نوری،که حیف آن فامیلی نوری برای تو پقیوز نامرد بی همه چیز که در دادگاه گفتی”من اینجا می خندم اما در سلول خودم دعا می کنم و با خدا حرف می زنم و شب تا صبح گریه می کنم،اینها من را مظلوم گیر آورده اند»آخه بیشرف آیا آنهمه جوان بیگناهی که شبها تا صبح شکنجه می‌شدند را به یاد داری؟ ننگ آور است ک قاضی ب این تروریست جنایتکار بیش از اَندازه بَها داده است. حَبس اَبَد برای این جنایتکار باید لَحاظ شود تا حَساب کار دست سَران رژیم جنایتکار سرکوبگر بیاید. FatemehF45 در تاریخ بشریت هیچ نبوده تا به این حد وقاحت رذالت و دروغی که در رژیم ولایت فقیه بود با این دادگاه بهتر میشه فهمید مجاهدین_خلق در مقابل چه ارتجاعی۴دهه ایستادند واز مواضع ونام مجاهد_خلق کوتاه نیامدند دادخواهی ایران

رئیس جمهور دستور رسیدگی به وضعیت بیماران اس ام ای (SMA) را دادرییس‌جمهوری با حضور در جمع نمایندگان خانواده‌های بیماران اس ام ای (SMA)، مشکلات و نگرانی‌های آنان را مورد بررسی قرار داد. اقتصاد_دستوری نرخ_گذاری_دستوری وعده_دروغ نه_به_نوسانگیری_الگوریتمی امنیت_سرمایه_گذاری استیضاح_خاندوزی رئیسی_بورس_رو_دریاب بورس_دغدغه_مردم خاندوزی_عامل_پولسوزی

وزیر خارجه روسیه اوکراین را به واکنش نظامی تهدید کرد | DW | 02.12.2021تنش بین اوکراین و روسیه بالا گرفته و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تهدید به واکنش نظامی کرده است. مقامات روسیه می‌گویند بحث بازگرداندن کریمه به اوکراین نیز 'تهدیدی مستقیم' برای کرملین محسوب می‌شود.

کناره‌گیری به دنبال رابطه «دوپهلو» با یک زن؛ پاپ استعفای اسقف اعظم پاریس را پذیرفتاسقف اعظم پاریس برقراری «رابطه عاشقانه» یا «رابطه جنسی» با این زن را تکذیب کرده اما پذیرفته که رفتارهایش در قبال او «دوپهلو» بوده است.

آشنایی با سگ راهنمای نابینایان به نام «بولوت» و گذراندن آموزش‌های فشرده، امکان شناخت و کشف دوباره جهان را برای آهنگساز ساکن استانبول فراهم کرد.استانبول/خبرگزاری آناتولی

کمال گوری بیداغی، آهنگساز 32 ساله با اختلال بینایی و ساکن استانبول که برای شرکت‌های تولیدی، کانال‌های تلویزیونی و آژانس‌های تبلیغاتی خارج از کشور و عمدتا در ایالات متحده موسیقی تولید می‌کند، با کمک سگ راهنمای خود به نام «بولوت»، و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی فشرده و مشترک، به کشف دوباره دنیا پرداخته است.

وی از سن 6 سالگی آموزش موسیقی دیده و تحصیلات آکادمیک خود را در زمینه موسیقی کلاسیک غربی ادامه داد.

کمال عضو بنیاد هنرمندان توانا که از آهنگسازان معلول در سراسر جهان حمایت می‌کند و همچنین برنده جایزه بزرگ و عضو هیئت داوران اولین مسابقه‌ای بود که در آن آثار آهنگسازان نابینا به رقابت پرداختند.

او همچنین سمینارهایی را برای متخصصان معلولی که در ایالات متحده تحصیلات کارشناسی ارشد را دریافت می کنند، برگزار و برای برخی از شرکت های هالیوود نیز کار می‌کند.

کمال در گفتگو با خبرگزاری آناتولی در زمینه آشنایی‌ با سگ راهنمایش «بولوت» گفت که پس از طی مراحل سخت آموزشی وی را وارد زندگی خود کرده است.

وی با بیان اینکه مفهوم سگ راهنما را به واسطه کارتون هایی که در کودکی تماشا کرده، یاد گرفته است، گفت: این یک تأثیر ماندگار بر من گذاشت که یک سگ، حیوان خانگی که من خیلی دوستش دارم، می‌تواند نقش مهمی در زندگی من داشته باشد و درهای تمام دنیا را به روی من باز کند.

کمال با بیان اینکه وقتی یکی از دوستانش در مورد انجمن سگ های راهنما در سال 2018 به او گفت بسیار شگفت زده شد، ادامه داد: در سال 2019 با انجمن در منطقه ساری‌یر استانبول تماس گرفتم. ملاقات یک سگ راهنما با یک فرد کم بینا فرآیندی است که باید طی شود. هر دو باید مطابقت داشته و روند را با موفقیت به پایان می‌رساندیم.

وی گفت: زمانی که بولوت من را مدیریت می‌کرد، هیجان‌زده بودم. این تجربه جالب و خوبی برای من بود. با راهنمای عزیزم بدون حمایت همراه به فروشگاه ها سر زدیم.

او با بیان اینکه رویکرد مردم نسبت به آنها بسیار مثبت است، گفت: از زمانی که با بولوت شروع به زندگی و کشف دوباره جهان کردم، همدلی و همدردی مردم را نسبت به بولوت، خودم احساس و تجربه کردم.

کمال با تاکید بر اینکه سگ راهنما برای افراد کم بینا می تواند بیشتر از آنچه تصور شود تفاوت ایجاد کند، گفت: البته، مانند هر معلول، افراد نابینا نیز راه های خلاقانه ای برای زنده ماندن و کشف جهان دارند. وجود یک سگ راهنما کمک بسیار بزرگی است. هیچ شانس و شادی بالاتر از داشتن چنین دوستی، چنین عضوی از خانواده نیست.