نهادهای امنیتی اروپا: ایران به دنبال بمب اتم و سلاح‌های کشتار جمعی است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 51%

نهادهای امنیتی اروپا: ایران به دنبال بمب اتم و سلاح‌های کشتار جمعی است العربيه_فارسى

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش «فاکس نیوز»، سرویس امنیتی سوئد در گزارش اطلاعاتی خود برای سال 2020، فاش کرد که ایران به دنبال فناوری سوئدی برای برنامه تولید سلاح‌های هسته‌ای خود است. بر اساس این سند، «ایران همچنین اقدام به جاسوسی صنعتی می‌کند، که عمدتا صنعت فناوری پیشرفته سوئد و محصولات سوئدی را هدف قرار می‌دهد که می‌توانند در برنامه تولید سلاح‌های هسته‌ای مورد استفاده قرار گیرند. ایران سرمایه‌گذاری سنگینی در این زمینه کرده، و مقداری از این سرمایه در سوئد صرف می‌شود.

در ماه آوریل، دفتر حفاظت از قانون اساسی باواریا، که آژانس اطلاعات داخلی این ایالت در جنوب آلمان است، در گزارش خود برای سال 2020 نوشت: «کشورهایی که به دنبال دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای هستند مانند ایران، کره شمالی، سوریه و پاکستان تلاش می‌کنند زرادخانه سلاح‌های متعارف خود را از طریق تولید یا نوسازی مداوم سلاح‌های کشتار جمعی گسترش دهند.»

آژانس اطلاعاتی آلمان خاطرنشان کرد که «به منظور دستیابی به دانش و تجهیزات لازم (برای تولید سلاح‌های هسته‌ای و کشتار جمعی)، این کشورها تلاش می‌کنند با شرکت‌های متمرکز بر فن‌آوری پیشرفته در کشورهایی مانند آلمان روابط تجاری برقرار کنند.»سخنگوی تد کروز، سناتور اهل تگزاس، در این باره به «فاکس نیوز» گفت: «رژیم ایران هرگز تلاش‌های خود برای دستیابی به سلاح‌های کشتار جمعی که قصد دارد آنها را علیه آمریکا و متحدان ما استفاده کند را متوقف نکرده است.

او افزود: «سناتور کروز سال‌ها برای جلوگیری از وقوع این مساله مبارزه کرده است و ایشان همچنان تأکید می‌کند که هرگونه معامله‌ای با ایران که در قالب معاهده به تصویب سنا نرسیده باشد را دولت‌های آینده می‌توانند کان لم یکن تلقی کنند.» یافته‌های جدید آژانس‌های امنیتی اروپا احتمالاً بحث در این باره که آیا صلاح است ایالات متحده به توافق هسته‌ای «پر ایراد» 2015 با ایران موسوم به برجام بازگردد را تشدید می‌کند. منتقدان برجام مدت‌هاست استدلال می‌کنند که توافق اتمی حتی اگر به طور کامل اجرا شود تنها برای مدتی محدود جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را خواهد گرفت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پس فکر می کردید در اون تاسیسات می خوان چیپس تولید کنند؟!

المنافقین فی درک اسفل جهنم خالدین فیها ابدا

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش امنیتی آلمان: تلاش ایران برای دستیابی به فناوری سلاح‌های مرگبار | DW | 08.05.2021گزارش امنیتی منتشر شده توسط ایالت شلسویگ-هولشتاین آلمان حکایت از تلاش ایران برای کسب فناوری سلاح‌های کشتار جمعی دارد. گفته می‌شود که ایران با استفاده از ابزارهای غیرقانونی فعالیت‌های خود را مخفیانه دنبال کرده است. موشک اتم سلاح کشتار جمعی نه امنیت میاره نه برای حاکمیت هرکشوری دیکتاتوری بقا ايا حاضر هستيد به نقش كشور آلمان در فروش مواد اوليه شيميايي به رژيم صدام حسين براى ساخت سلاحهاى شيميايي كه بر عليه مردمان مرز نشين كرد و نيروهاى ايرانى بكار برد باشيد؟؟ شما در جنايات جنگى رژيم صدام همپيمان او بوديد. ملت ما فراموش نخواهد كرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مقام پنتاگون: سلاح‌های کشف شده در دریای عرب متعلق به ایران است | DW | 09.05.2021یک مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد محموله سلاح‌های کشف شده در یک کشتی 'از مبدا ایران و برای تجهیز حوثی‌های یمن' بوده است. حوثی سلاح خب بعدش هر جا قاچاق اسلحه در خاور میانه هست، رد پای جمهوری آخوندی در آن مشهود است سلاح های کا امریکایی ها در منطقه توزیع میکنند چی؟ خیلی تضمینی امنیت را تامین میکنه یا به کشتار مردم و علیه حقوق بشر استفاده میشه؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دیدگاه | یادداشت آمریکایی زندانی سابق در ایران: نباید هیچ باجی به ایران پرداخته شوددیدگاه | یادداشت آمریکایی زندانی سابق در ایران: نباید هیچ باجی به ایران پرداخته شود از متن: من یکی از کسانی بودم که پس از مبادله زندانیان در سال ۲۰۱۶، گروگان گرفته شد زندان و حسرت عاقبت جاسوسی برای آمریکا در یک ده به گروگانگیر باج نمیدهند، چگونه امریکا که ابر قدرت دنیاست به یه مشت بیسواد متحجر باج میدهد؟ والا این چینیه از امریکاییها بهتر میفهمه فرهنگ اسیا رو بلده! نباید محل سگ به ج اسلامی گذاشت! ببینید با دادگاه و این اداهای چندش اور با خانم زاغری چکار میکنند؟ یکسال دیگر زندان چون در یک تظا هرات در لندن شرکت کردی!! بالاترین فشار رو به این بزهکاران که خود را نظام می نامند بیاورید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جن ساکی: تحریم‌های ایران تنها زمانی برداشته می‌شود که ایران به تعهدات هسته‌ای عمل کندجن ساکی: تحریم‌های ایران تنها زمانی برداشته می‌شود که ایران به تعهدات هسته‌ای عمل کند سخنگوی کاخ سفید با مثبت دانستن ادامه گفت‌و‌گوهای احیای برجام در وین، تاکید کرد که مذاکرات پیشرفت‌های خوبی داشته است بیشتر بخوانید: این تصویر یادتون میاد؟! چی میگه این میمون؟!😅 بله ها من موافق هستم
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عضو کمیته ملی سدهای بزرگ ایران: ایران به ورشکستگی آبی رسیده است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »