نهاد بازداشت کننده تا چه مدت حق تحت نظر نگه داشتن فرد دستگیر شده را دارد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

⚖️ نهاد بازداشت کننده تا چه مدت حق تحت‌نظر نگه داشتن فرد دستگیر شده را دارد؟ پاسخ این پرسش حقوقی را در ایران‌وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی

پاسخ: مطابق ماده ۴۶ «قانون آیین دادرسی کیفری»، در جرایم مشهود، بدون دستور مقام قضایی، نهاد دستگیرکننده حداکثر ۲۴ ساعت می‌تواند شخص بازداشت شده را تحت نظر نگه دارد. در جرایم غیرمشهود ، نهاد دستگیر کننده بدون دستور مقام قضایی نمی‌تواند فرد دستگیر شده را تحت نظر نگاه دارد.

هم‌چنین مطابق ماده ۴۷ این قانون، هرگاه فردی خارج از وقت اداری به علت هریک از عناوین مجرمانه تحت‌ نظر قرار گیرد، باید حداکثر ظرف یک ساعت مراتب به دادستان یا قاضی کشیک اعلام شود. در تبصره ماده ۱۸۹ قانون آیین دادرسی کیفری آمده است: «تحت‌نظر قرار دادن متهم بیش از ۲۴ ساعت بدون آن که تحقیق از او شروع یا تعیین تکلیف شود، بازداشت غیرقانونی محسوب و مرتکب به مجازات قانونی محکوم می‌شود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا هشت نهاد را به دلیل خرید و فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم کرد🔴خبر فوری| آمریکا هشت نهاد را به دلیل خرید و فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم کرد بر اساس این بیانیه، این هشت نهاد که در ایران، چین، و سنگاپور هستند، از طریق شرکت «تریلیانس پتروکمیکال» که در ژانویه ۲۰۲۰ تحریم شده بود، دست به این معاملات زده بودند. امریکا فقط ننه ترامپ تحریم نکرده اونقد تحریم کنین تا بمییرین امریکا غلط کرد! ایران اسلامی تسلیم حماقت حداکثری امریکایی نخواهد شد دونالد ترامپ یک جنایتکار و تروریست اقتصادی است و باید محاکمه شود ایران هرگز با یک آدمکش و تروریست اقتصادی گفتگو نخواهد کرد درآمد حاصل از مجتمع پتروشیمی بندرشاپور روزانه صدها میلیارد تومان است که همواره توسط چهار پایان حاکم در طویله ی طه ران ، دزدیده شده است. در صورت آغاز جنگ، خواهان بمب باران لوله‌های خروجی نفت از کشور خوزستان در بخش های شمالی ، شمال شرقی و شرق می‌باشیم. بستن جاده ها و راههای
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پلیس اسپانیا ۲۱ «جدایی طلب» دیگر را در کاتالونیا بازداشت کردوزارت کشور اسپانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که افراد دستگیر شده همچنین به دلیل اتهام‌هایی چون اختلاس از بودجه عمومی و پولشویی تحت پیگرد قضایی بود‌ه‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سیاست توئیتر در برابر رهبر جمهوری اسلامی در سنای آمریکا مورد انتقاد قرار گرفت🔺سیاست توئیتر در برابر رهبر جمهوری_اسلامی در سنای آمریکا مورد انتقاد قرار گرفت ⚡️سناتور کوری گاردنر از اظهارات مدیر توئیتر در نشست سنا در مورد پیام‌های ضدیهودی در این شبکه اجتماعی پرطرفدار ابراز تعجب کرد. رهخر جمهوری عسلامی توئیتر رو برای مردم فیلتر کرده و حرام میدونه ولی خودش به هر طریقی از اون استفاده میکنه و دولت‌ها رو تهدید به نابودی میکنه باید حساب دیکتاتور‌ جمهوری عسلامی بسته بشه لجن یه عمامه کم داره ریش وپشمم ونگاه ! راستی این مغز گوهی ها چرا قیافشون این شکلیه .؟فک کنم دست آخوند به ننش رسیده. آیا خامنه ای اسپانسر مالی توییتره؟واسه همین جک این همه در برابر نفرت پراکنی نژادی خامنه ای سکوت میکنه؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران ـ رکورد روزانه مرگ در آمار رسمی به ۴۱۵ نفر رسید🔺کرونا در ایران ـ رکورد روزانه مرگ در آمار رسمی به ۴۱۵ نفر رسید ⚡️ وضعیت بحرانی کرونا درحدی نگران کننده است که سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران شمار قربانیان کرونا را بیش از تلفات جنگ با عراق دانسته است بزار بمیرم حد اقل از دست گرانی واخوندا راحت میشیم به درک همش دروغه رژیم منفور اخوندی اسلامی برای گریز از اعتراضات مردمی اینبار برعکس قبل فوتی های کرونا را چندین برابر اعلام می کنند که مردم را از آمدن به خیابان ها بترسانند متاسفانه حتی به بیمارستان ها دستور دادند که باید بیمار ها را بکشند و بگویند از کرونا مردند مرگ بر این رژیم قاتل
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

با شدت گرفتن آتش‌سوزی جنگلی در حومه لس آنجلس، هزاران نفر خانه‌های‌شان را ترک کردندبا شدت گرفتن آتش‌سوزی جنگلی در حومه لس آنجلس، هزاران نفر خانه‌های‌شان را ترک کردند «مرکز ملی هواشناسی» هشدار داد ترکیبی از رطوبت پایین، خشکی گیاهان، و بادهای قوی موجب ایجاد «خطرناک‌ترین شرایط آب و هوایی برای آتش‌سوزی» در سال جاری شده است. امیدواریم ختم بخیر شود و زودتر این اتش سوزی خاموش شود و انسانی دچار حادثه نشود
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: کارزار «فشار حداکثری» پرزیدنت ترامپ اقتصاد ایران را به زانو در آورده استمشاور امنیت ملی کاخ سفید: کارزار «فشار حداکثری» پرزیدنت ترامپ اقتصاد ایران را به زانو در آورده است مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: «تحت رهبری پرزیدنت ترامپ، آمریکا بیش از هر زمانی در ۷۰ سال گذشته در زمینه تحقیقات دفاعی، هزینه کرده است.» تحت رهبری پرزیدنت ترامپ ،، تروریسم حاکم بر ایران میخوابه و اعراب و اسراییل صلح میکنن درود بر ترامپ نخیراقامردم بیچاره رابه زانودراوردین هیچیک از حکومت چیها کک شون هم نگزیدزندگی لاکچری وسفرهای ا آنچنانی مردم رابه نان شب محتاج کردید بی ناموسها حد اقل دارو رو تحریم نکنید با وجود کرونا.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »