نهاد آمریکایی فهرست عوارض جانبی واکسن‌های کرونا را به روز کرد؛ سه عارضه رایج دیگر افزوده شد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

نهاد آمریکایی فهرست عوارض جانبی واکسن‌های کرونا را به روز کرد؛ سه عارضه رایج دیگر افزوده شد همه واکسن ها با خطر عوارض جانبی همراه هستند، ولی به خاطر جدید بودن واکسن‌های کووید۱۹، هنوز عوارض جانبی آنها در حال شناخته شدن است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری توصیه می‌کند که در صورت درد و ناراحتی پس از دریافت واکسن کووید۱۹- البته با مشورت پزشک خود - مصرف داروهای مسکن مثل استامینوفن، آیبوپروفن، آسپرین و یا آنتی‌هیستامین (داروی ضد آلرژی و التهاب) شاید کمک کنند. اگر به خاطر مصرف داروهای دیگر و یا به خاطر برخی از بیماری‌ها اجازه مصرف برخی از مسکن‌‌ها یا آنتی‌هیستامین‌ها را ندارید، حتما با پزشک خانوادگی خود مشورت کنید.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، مصرف داروهای بالا پیش از واکسیناسیون را برای پیشگیری از بروز عوارض جانبی توصیه نمی کند.کمپرس کردن جای آمپول با آب سرد با یک دستمال یا حوله کوچک تمیزنوشیدن آب فراواندر بیشتر موارد، درد یا تب بعد از واکسیناسیون برای چند روز طبیعی است و نشان می‌دهد که بدن شما در حال ساختن مصونیت در مقابل ویروس است.

به گفته سرویس سلامت همگانی آمریکا (NHS) عوارض واکسن‌های کووید۱۹ اصولاً «خفیف» است و نباید بیشتر از یک هفته ادامه پیدا کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اتحادیه اروپا چهار مقام و یک نهاد چینی را تحریم کردیک دیپلمات اروپایی به خبرگزاری رویترز گفته است، وزاری خارجه اتحادیه اروپا درباره ممنوعیت سفر و مسدود کردن دارایی‌های این چهار فرد و یک نهاد چینی به توافق رسیده‌اند؛ که قرار است اسامی آنها به زودی منتشر شود. ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی:
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نماینده سابق: نهاد وابسته به رهبری مسبب اعتراضات آبان 98 بودغلامرضا تاجگردون، نماینده سابق مجلس ایران، یک نهاد زیر نظر رهبری جمهوری اسلامی را متهم کرد که در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سقوط 300 پله‌ای ترامپ در فهرست میلیاردرهای جهان- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimسقوط ۳۰۰ پله‌ای ترامپ در فهرست میلیاردرهای جهان رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در این فهرست با ۲.۴ میلیارد دلار ثروت و دارایی در رتبه ۱۲۹۹ قرار گرفته است ارزش خالص ثروت و دارایی ترامپ در ژانویه ۲۰۱۷ یعنی زمانی که به قدرت رسید به ۳.۵ میلیارد دلار رسیده بود اگر رییس جمهور ایران میبود الان ده برابر شده بود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا ۳۰ نهاد و فرد روسی را تحریم می‌کندتحریم‌های جدید واشنگتن علیه مسکو به دلیل آنچه که آمریکا آن را مداخلات روسیه در انتخابات و حملات سایبری به این کشور می‌داند، وضع می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کریمی قدوسی: نهاد ریاست جمهوری «محل نفوذ جاسوسان» استجواد کریمی‌قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران، با انتقاد شدید از نهاد ریاست جمهوری این کشور، آن را «محل نفوذ جاسوسان» دانست و خواهرزاده حسن روحانی را و شما ساکنین طویله ی بهارستان هم عاجز و ناتوان از برخورد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »