نهاد زنان سازمان ملل خواستار «محیطی امن و بدون خشونت» برای زنان معترض در ایران شد

06/07/1401 01:05:00 ب.ظ

در پی ابراز نگرانی شدید کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از سرکوب معترضان در ایران، سخنگوی دبیرکل این سازمان و همچنین نهاد سازمان ملل در حوزه زنان خواستار رعایت حقوق معترضان شدند.

اجتماعی, بایگانی

در پی ابراز نگرانی شدید کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از سرکوب معترضان در ایران، سخنگوی دبیرکل این سازمان و همچنین نهاد سازمان ملل در حوزه زنان خواستار رعایت حقوق معترضان شدند.

در پی ابراز نگرانی شدید کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از سرکوب معترضان در ایران، سخنگوی دبیرکل این سازمان و همچنین نهاد سازمان ملل در حوزه زنان خواستار رعایت حقوق معترضان شدند.

نسخه چاپیدر پی ابراز نگرانی شدید کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از سرکوب معترضان در ایران، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل و همچنین نهاد ویژه سازمان ملل در حوزه زنان خواستار رعایت حقوق معترضان شدند.زنان سازمان ملل که در زمینه برابری جنسیتی و قدرت بخشیدن به زنان فعالیت می‌کند با انتشار بیانیه‌ای نوشت این نهاد «در کنار زنان ایران در مطالبات برحق‌شان برای اعتراض به بی‌عدالتی و برای آزادی در زمینه داشتن اختیار بدن‌شان از جمله انتخاب نوع پوشش خود می‌ایستد.»

این نهاد سازمان ملل همچنین از زنان ایرانی در زمینه حقوق اولیه انسانی‌شان در چارچوب منشور سازمان ملل متحد حمایت کرده است.در بیانیه زنان سازمان ملل، از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته شد که از زنان ایرانی در بیان حقوق کامل انسانی‌شان حمایت کنند و محیطی امن و بدون ترس از خشونت، پیگرد قانونی یا آزار و اذیت را برای آنان فراهم کنند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

طائب: پرونده فساد 92 هزار میلیاردی فولاد مبارکه خلاف واقع بود- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

این حقوق بشرم فقط حرف مفت گه زیادی بلده بخوره حقوق بشر اگر واقعا نگران بود، به یه جنایت کار و دار و دسته حمال و عوضی و بی ناموسش ویزا نمی‌داد که پاشن برن آمریکا !!!!

کانادا «گشت ارشاد» و دهها فرد و نهاد ایرانی را تحریم می‌کندکشور کانادا در حمایت از تظاهرات سراسری مردم ایران و اعتراضات به خشونت علیه زنان که جرقه آن در واکنش به قتل مهسا امینی تحت شکنجه گشت ارشاد، آغاز شده است، مسخره ها تحریم گشت ارشاد چه کوفتیه یعنی اجازه نمیده گشت ارشاد بیاد کانادا ارشاد کنه کانادایی های بی حجاب رو ترودو پاره نشه اینقدر خشن گام خوبیست که کانادا برداشته . امید سایر کشور ها نیز پیروی کنند. گشت ارشاد بد تر از امربالمعروف طالبان است.

دهمین شب تظاهرات سراسری؛ ادامه اعتراضات و حمایت فزاینده بین‌المللیبه‌رغم ادامه سرکوب شدید و کشتار معترضان در ایران، شهروندان خشمگین و معترض برای دهمین شب متوالی در شهرهای مختلف این کشور به خیابان‌ها آمده و با سر دادن

واکنش سازمان ملل به «خشونت نیروهای امنیتی علیه معترضان» در ایرانسخنگوی کمیساریای عالی حقوق‌بشر سازمان ملل متحد به «خشونت نیروهای امنیتی علیه اعتراضات مردم» در ایران واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی

خداحافظی راضیه جانباز از تیم ملی هندبال، در اعتراض به سرکوب‌ها«راضیه جانباز» بازیکن تیم هندبال ایران: «من به احترام روح بلند خواهرم مهسا_امینی و تمام دختران سرزمینم که کسی صدایشان را نشنید به پا می‌خیزم، اکنون هم صدا و هم قدم شدن با مردم از هر تکلیفی واجب تر است، من از تیم ملی هندبال خداحافظی ‌می‌کنم.» TeamMelliIran ننگتون باشه تیم میلی فوتبال مهسا_امینی OpIran

امیرعبداللهیان: پیشرفت‌های زیادی در مذاکرات انجام شده/ معتقدیم توافق دست یافتنی استامیرعبداللهیان در دیدار با دبیرکل سازمان ملل: *پیشرفت‌های زیادی در مذاکرات انجام شده *معتقدیم توافق دست یافتنی است *گوترش: ما همواره از بازگشت همه طرف‌ها به توافق حمایت کرده‌ایم و امیدوارم بزودی شاهد تحقق آن باشیم آیا باقری سیکتیر شده تا مذاکرات به نتیجه برسد؟ گوه به ریش خامنه‌ای و هوادراش گوه به ریش خامنه‌ای و هوادراش گوه به ریش خامنه‌ای و هوادراش گوه به ریش خامنه‌ای و هوادراش گوه به ریش خامنه‌ای و هوادراش

استرالیا سرکوب خشونت‌بار معترضان در ایران را محکوم کرد؛ «در کنار زنان ایران می‌ایستیم»دولت استرالیا روز سه‌شنبه پنجم مهر بکارگیری شدید و نامتناسب زور علیه معترضان در ایران به دنبال مرگ دردناک مهسا امینی را محکوم کرد. در بیانیه این دولت آمده که ما مراتب نگرانی... مهسا_امینی ژینا جان تو نمی میری نام تو رمز می شود همه حرف می زنن... نه داخلی نه خارجی فقط با اتحاد و همبستگی میتونیم مبارزه کنیم مهسا_امینی اتحادما

share نسخه چاپی در پی ابراز نگرانی شدید کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از سرکوب معترضان در ایران، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل و همچنین نهاد ویژه سازمان ملل در حوزه زنان خواستار رعایت حقوق معترضان شدند.اعلام کرد چندین فرد و نهاد امنیتی ایران را تحریم می‌کند.September 26, 2022 او گفت که «حمایت از مردم ایران یعنی اعمال فشارهای حداکثری بر جمهوری اسلامی است و دولت بایدن می‌بایست از مدت‌ها قبل از امتیازدهی به رژیم ایران دست می‌کشید.سخنگوی کمیساریای عالی حقوق‌بشر سازمان ملل متحد به «خشونت نیروهای امنیتی علیه اعتراضات مردم» در ایران واکنش نشان داد.

زنان سازمان ملل که در زمینه برابری جنسیتی و قدرت بخشیدن به زنان فعالیت می‌کند با انتشار بیانیه‌ای نوشت این نهاد «در کنار زنان ایران در مطالبات برحق‌شان برای اعتراض به بی‌عدالتی و برای آزادی در زمینه داشتن اختیار بدن‌شان از جمله انتخاب نوع پوشش خود می‌ایستد.» این نهاد سازمان ملل همچنین از زنان ایرانی در زمینه حقوق اولیه انسانی‌شان در چارچوب منشور سازمان ملل متحد حمایت کرده است. Advertisement ترودو اعلام کرد دولت کانادا در کنار زنان ایرانی و تمام افرادی که از زنان حمایت می‌کنند، می‌ایستد. در بیانیه زنان سازمان ملل، از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته شد که از زنان ایرانی در بیان حقوق کامل انسانی‌شان حمایت کنند و محیطی امن و بدون ترس از خشونت، پیگرد قانونی یا آزار و اذیت را برای آنان فراهم کنند. حمایت سلبریتی‌ها از معترضان ایرانی در ادامه حمایت‌های جهانی از معترضان ایرانی «جاستین بیبر»، خواننده مشهور کانادایی، «اوا مندز»، بازیگر و مدل مشهور آمریکایی، «جسیکا چستن»، بازیگر هالییود، «شارون استون»، ستاره آمریکایی نیز به این کارزار حمایت پیوسته و خشونت و استبداد رژیم علیه معترضان را محکوم کرده‌اند. این نهاد ضمن تسلیت به خانواده مهسا امینی، با اشاره به بیانیه اخیر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، خواستار تحقیق مستقل، فوری و بی‌طرفانه در مورد مرگ خانم امینی و علنی کردن یافته‌های این تحقیقات و همچنین محاکمه همه عاملان مرگ او شد. ترودو با اشاره به نقض گسترده و مکرر حقوق‌بشر در ایران، گفت که کانادایی‌ها از هیچ اقدامی برای پاسخگو کردن رژیم ایران و حمایت از خانواده‌های جان باختگان و بازداشتی‌ها، فروگذار نخواهند کرد. همزمان سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نیز با اشاره به دیدار اخیر آنتونیو گوترش با ابراهیم رئیسی در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، اعلام کرد که گوترش در این دیدار بر لزوم احترام به حقوق بشر از جمله آزادی بیان و اجتماعات مسالمت‌آمیز تاکید کرد. سازمان‌های مردم‌نهاد نیز گزارش می‌کنند که تعداد واقعی جان‌باختگان بیشتر از آنچه نهادهای دولتی اعلام می‌کنند، است».

جاوید رحمان: سازمان ملل باید قطعنامه‌ای علیه حجاب اجباری در ایران تصویب کند سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نوشت: «ما به طور فزاینده نگران گزارش‌های افزایش تلفات، از جمله زنان و کودکان، مربوط به اعتراض‌ها [در ایران] هستیم. او همچنین تحریم‌های کانادا را همسو با اقدامات سخت‌گیرانه دیگر حکومت‌ها علیه رژیم ایران و در ادامه آن توصیف کرد. «کریم باقری»، از ستاره‌های فوتبال ایران نیز در پستی در اینستاگرام حمایت از علی کریمی و توهین‌هایی نیروهای طرفدار رژیم ایران، از جمله «حسن عباسی» نوشته است: «علی کریمی نه خائن است نه وطن فروش، بلکه یک میهن‌پرست با شرف است.» او نیز ضمن هشدار به نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی برای پرهیز از تشدید تنش و استفاده از زور علیه معترضان، خواستار تحقیقات سریع، بی‌طرفانه و موثر درباره مرگ مهسا امینی شد. پیشتر ابراهیم رئیسی در نیویورک مدعی شده بود که یک تحقیق در این زمینه در جریان است، اما فعالان مدنی و سازمان‌های حقوق بشری، با توجه به موارد مشابه پیشین، این ادعای جمهوری اسلامی را زیر سوال می‌برند. در همین راستا دولت آلمان دوشنبه در تازه‌ترین واکنش‌های خود، سفیر ایران در برلین را در اعتراض به خشونت علیه زنان و سرکوب معترضان ایرانی، فراخواند. روز سه‌شنبه راوینا شامداسانی، سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد که در ژنو مستقر است، اعلام کرد در روزهای اخیر هزاران نفر از مردم در سراسر ایران به اعتراضات ضد حکومتی پیوسته‌اند، اما نیروهای امنیتی در مواردی از گلوله‌های جنگی علیه معترضان استفاده کرده‌اند. شماها برای این مردم چه کرده‌اید، جز حرف بیهوده؟» حسن عباسی پیش‌تر علی کریمی را بابت حمایت او از مردم معترض،« خائن» خوانده بود. رسانه‌های حکومت جمهوری اسلامی روز دوم مهرماه تعداد کشته‌شدگان را ۴۱ نفر اعلام کردند، ولی نهادهای مدنی و گروه‌های حقوق بشری می‌گویند که شمار قربانیان بسیار بیشتر است، تعدادی از آن‌ها زن و کودک هستند و صدها نفر نیز مجروح شده‌اند. پیش‌تر وزارت خزانه‌داری آمریکا از به روز رسانی لیست تحریم‌های اعمال شده بر صادرات خدمات و تجهیزات مربوط به اینترنت در ایران خبر داده بود تا امکان ارائه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را برای ایرانیان فراهم کند.

بلافاصله پس از مرگ مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، جاوید رحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل اعلام کرد شورای حقوق بشر این سازمان باید با تصویب قطعنامه‌ای حجاب اجباری در ایران را محکوم کند. سازمان عفو بین‌الملل نیز با انتشار بیانیه‌ای نوشته که «مقابله با سرکوب مرگبار اعتراضات به جان‌ باختن مهسا امینی، نیازمند اقدام فوری جهانی است». گزارش‌های بسیاری از قطع اینترنت و فیلتر شدن بیشتر از داخل ایران مخابره شده است. رادیو فردا رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. . مردم ایران در اعتراض به قتل مهسا امینی، زن جوان کُرد که در بازداشت گشت ارشاد شکنجه و کشته شده بود از ده روز پیش، به خیابان‌ها آمدند ولی به سرعت اعتراضات آن‌ها به خشونت علیه زنان گسترده و تظاهرات سراسری ضد‌حکومتی برای سرنگونی رژیم ایران، تبدیل شد.