سیستان و بلوچستان, حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی

سیستان و بلوچستان, حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی

نمی‌گذاریم لبخندی روی صورت مستبدان کاخ سفید بنشیند/بدون چینی‌ها و فرانسوی‌ها فاز ۱۱ پارس جنوبی را تکمیل می‌کنیم/ دستور رئیس‌جمهور به وزیر نفت

رئیس جمهور گفت: می‌خواستیم که شرکت‌های خارجی فاز ۱۱ پارس جنوبی را انجام دهند و برای این کار یک هدف خیلی مهم داشتیم اما چینی‌ها و فرانسوی‌ها ادامه ندادند و ما بدون آنها تکمیل فاز را ادامه می‌دهیم

21/05/2020 03:55:00 ب.ظ

در آئین بهره‌برداری از طرح‌های ملی سیستان و بلوچستان و توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی مطرح شد؛ نمی‌گذاریم لبخندی روی صورت مستبدان کاخ سفید بنشیند/بدون چینی‌ها و فرانسوی‌ها فاز ۱۱ پارس جنوبی را تکمیل می‌کنیم/ دستور رئیس‌جمهور به وزیر نفت

رئیس جمهور گفت: می‌خواستیم که شرکت‌های خارجی فاز ۱۱ پارس جنوبی را انجام دهند و برای این کار یک هدف خیلی مهم داشتیم اما چینی‌ها و فرانسوی‌ها ادامه ندادند و ما بدون آنها تکمیل فاز را ادامه می‌دهیم

رئیس‌جمهور  ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان وزارت جهاد کشاورزی و نیرو طرح‌های مهمی داشتند.وی افزود: مردم شاهد بودند امروز آب آشامیدنی و بخش‌های مختلف از جمله زمین‌های کشاورزی  اراضی سیستان که ۴۶ هزار هکتار  است، با آبیاری مدرن تامین می‌شود.

دو نفر به عنوان 'عامل آتش‌سوزی خائیز کهگیلویه و بویراحمد بازداشت شدند' توضیح سخنگوی وزارت امور خارجه درباره آزادی مجید طاهری و مایکل وایت حریق یک زمین در نزدیکی چیتگر/ حادثه خسارت جانی نداشت

روحانی با اشاره به نقش سیستان و  بلوچستان  در تامین مواد غذایی در کشور گفت: تقریبا این اراضی حدود یک میلیون تن مواد غدایی در اختیار مردم قرار می‌دهد که موجب حرکت و اشتغال خوبی در منطقه سیستان خواهد بود که البته مشابه این طرح‌ها برای منطقه سیستان هم وجود دارد.

وی تاکید کرد: استان و سیستان و بلوچستان برای ما بسیار مهم است، دولت یازدهم و دوازدهم طرح‌های  بسیار مهمی در سیستان و بلوچستان داشت، یکی از آن‌ها همین طرح ۴۶ هزار هکتاری در منطقه سیستان و زابل است و دیگری طرح بسیار مهم  احیا و فعال بندر چابهار بود که مرتب در حال توسعه است و هنوز هم ادامه دارد.

رئیس دولت دوازدهم درباره دیگر طرح‌های مهم استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: راه آهن چابهار و گازرسانی در منطقه سیستان و بلوچستان  که گاز به زاهدان رسید، از پروژه‌های مهم دیگر بود.وی ادامه داد: احیای معادن برای طرح‌های آبی بسیار مهم است.

روحانی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان  یک استان بسیار مهم از لحاظ امنیت ملی و یک استان بسیار حساس برای ماست، معروف است  چابهار و سیستان و بلوچستان پیشانی امنیت ملی ایران است.وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان با دو همسایه بسیار خوب افغانستان و  پاکستان هم مرز است.

رئیس جمهور  ادامه داد: معادن بسیار ذی قیمت در این استان است، این استان مسیر اصلی اتصال جنوب به شمال است.  وی خاطرنشان کرد: برای مردم سیستان و بلوچستان آروزی توفیق می‌کنم، برای امنیت این استان تلاش‌های بسیار خوبی کردند.وی تاکید کرد: وحدت شیعه و سنی برای ما بسیار مهم است از همه علمای اهل سنت شیعه و مقامات استان به خاطر وحدت و برادری و اتحادی که در این استان شاهد هستیم، تشکر می‌کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به برداشت بیشتر قطر از میدان نفتی گازی مشترک با ایران، گفت: با اینکه این مخزن مشترک بود اما قطر از این مخزن بیشتر استفاده می‌کرد. فازهای پارس جنوبی از دولت آقای خاتمی شروع شد و بعد در دولت آقای احمدی‌نژاد ادامه پیدا کرد. در ادوار گذشته ۱۰ فاز از فاز‌های پارس جنوبی افتتاح شد و در دولت یازدهم و دوازدهم ۱۷ فاز افتتاح شد و تنها فاز ۱۱ باقی مانده و در حال تکمیل است.

پرزیدنت ترامپ از تایید مایکل پک به عنوان رئیس سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده که بر صدای آمریکا و رادیو فردا نظارت می‌کند استقبال کرد حریق خودروی حامل مهاجران افغان در ایران جان ۳ نفر را گرفت ایران همواره به تلاش‌ها برای آزادی گروگان‌های ایرانی در آمریکا و خارج از آن پاسخ مثبت داده است

وی افزود: می‌توانیم بگوییم آن کاری که باید در پارس جنوبی انجام گیرد، انجام شده است. می‌خواستیم که شرکت‌های خارجی این فاز ۱۱ را انجام دهند و برای این کار یک هدف خیلی مهم داشتیم اما چینی‌ها و فرانسوی‌ها ادامه ندادند و ما بدون آنها تکمیل فاز را ادامه می‌دهیم. ما طرحی را دنبال می‌کردیم که آن طرح فشار افزایی بود که با مشارکت شرکت‌های فرانسوی و چینی راحت‌تر به آن می‌رسیدیم این طرح از طرح‌های مهم ما در منطقه است.

روحانی خاطر نشان کرد: ما باید حفظ فشار در مخازن گازی را مدیریت کنیم، چرا که افت فشار افت تولید دارد و مشکلاتی را ایجاد می کند. افزایش فشار جزو طرح‌های مهمی است که باید دنبال کنیم.وی خطاب به وزیر نفت گفت: همینجا به مهندس زنگنه می‌گویم که جزو مواردی که باید تا پایان دولت با همه توانمان تلاش کنیم این است که بتوانیم لااقل گام‌های اولیه این طرح را نیز به ثمر برسانیم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در آغاز سال ۹۲، ۲۸۳ میلیون متر مکعب گاز تولید می‌کردیم که اکنون به ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسیده است و امیدواریم ۵۰ تا ۵۶ میلیون به آن اضافه شود. تفاوت این دو رقم بسیار زیاد است و این نشان می‌دهد که بیش از دو برابر همه اقداماتی که قبلا انجام شده در این زمینه اقدام صورت گرفته است.

وی ضمن تشکر از کارگران و مهندسان و مدیریت نفت کشور گفت: یکی از افتخارات ما در دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه نفت و گاز است که با آمار و ارقام می‌توانیم با آن اشاره کنیم. از افتخارات اقدامات انجام شده می‌توان به کشف یک میدان جدید با ۵۳ میلیارد بشکه و همچنین یک بندر جدید برای صادرات ما در دریای عمان اشاره کرد که با اضافه شدن آن هم در خلیج فارس و هم در دریای عمان صادرات صورت می‌گیرد و پارس جنوبی جزو آن طرح‌های بسیاری بزرگ بوده که انجام گرفته است و در شرف تکمیل قدم‌های نهایی است.

وی افزود: نکته مهم این است که تحریم و فشارهای شدید و بی‌سابقه نمی‌تواند در حرکت ملت ما تاثیر بگذارد و آمریکا نمی‌تواند ملت ما را به زانو در بیاورد، علت آن هم این است که بعد از دو سال و چند ماه تحریم شدید ما طرح‌هایمان را اجرا می‌کنیم.رئی‌ جمهور گفت: کرونا هم نمی‌تواند ما را متوقف کند، البته هر دو این ویرو‌س‌ها( امریکا و کرونا) می‌توانند موثر باشند اما هیچ‌کدام نمی‌توانند ما را متوقف کنند.

وی ادامه داد: با تمام توان ما تلاش می‌کنیم هدفی که مقام معظم رهبری برای جهش تولید تبیین کردند را اجرایی و عملیاتی کنیم و تلاش داریم هر هفته تا پایان سال افتتاح‌های بزرگ داشته باشیم. هدف و آرزوی ما این است و امیدواریم محقق شود.وی تصریح کرد: امیدواریم با دعای خیر مردم و حضور مردم قدم‌های خوبی که برای مقابله با ویروس کرونا و تولید برداشته شده ادامه یابد تا با کمک آنها این راه را ادامه دهیم و نمی‌گذاریم لبخندی بر روی صورت مستبدان کاخ سفید بنشیند و هر کاری می‌کنیم که غم و اندوه را در مسیر غلط سیاسی آنها همیشه شاهدش باشند.

روحانی: تلاش‌ها برای رفع انسداد منابع ارزی کشور در بانک‌های خارجی را با جدیت ادامه دهید جهانبخش و قوچان نژاد نامزد بهترین آسیایی تاریخ لیگ هلند واکنش ظریف به تازه‌ترین اظهارات ترامپ درباره توافق با ایران

روحانی در پایان گفت: ملت ما سرافراز است و از مشکلات به خوبی عبور خواهیم کرد و دیگران را هم یاری خواهیم کرد. ما همیشه یار مظلومان و یار ملت فلسطین هستیم. ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

روحانی: چینی‌ها و فرانسوی‌ها رفتند و ما در فاز 11 پارس جنوبی معطل شدیمرئیس‌جمهور ایران گفت ما در فاز 11 پارس جنوبی یک مقداری معطل شدیم تا با حضور شرکت‌های خارجی این کار انجام شود اما شرکت‌های فرانسوی و چینی رفتند. - خبرگزاری آناتولی

مزد کارگران فقط ۱۱ روز ماه را کفاف می‌دهد/ صد هزار تومان افزایش حق مسکن را نمی‌خواهیم، دولت خودش را به زحمت نیندازد!رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری تاکید می‌کند: دولت باید سر میز مذاکره بازگردد و مزد واقعی کارگران را براساس نرخ تورم و سبد معیشت افزایش دهد.

جلایی‌پور به روحانی: چرا آمار درست کشته‌شدگان آبان را ارائه نمی‌کنیدیک فعال سیاسی ایران در دیدار با حسن روحانی، رییس‌جمهور این کشور از وی سوال کرد چرا آمار درست کشته شدگان آبان 1398 را ارائه نمی‌کنید؟ - خبرگزاری آناتولی

تیراندازی دو ناخدای یک لنج در هرمزگان را کشت

دولت سوریه دستور توقیف اموال پسردایی بشار اسد را صادر کرددولت سوریه با افزایش فشارها روی رامی مخلوف، یکی از ثروتمندترین سرمایه‌داران سوریه و پسردایی بشار اسد، رئیس جمهور، دستور توقیف دارایی‌های او و خانواده‌اش را صادر کرده است. آقای مخلوف که زمانی از نزدیک‌ترین افراد در حلقه اطرافیان بشار اسد بود در ماه‌های گذشته به شدت تحت فشار قرار گرفته تا مالیات و بدهی‌های شرکت‌هایش را پرداخت کند. جنگ کفتار ها 😑

دادگاه قدرت «آژانس اطلاعات فدرال» را در خارج از آلمان محدود کرداین نخستین باری است که دادگاه قانون اساسی آلمان با شکایت روزنامه‌نگاران خارجی و سازمان گزارشگران بدون مزر، تصمیم می گیر که آژانس اطلاعاتی آلمان BND برای فعالیت‌های خارج از کشور خود باید مشمول قانون اساسی آلمان شود.