نمی‌دانیم پهپاد مورد ادعای آمریکا متعلق به چه کسی است/ آموخته‌ایم به منابع خود اتکا کنیم/ با اعضای کنگره ملاقات می‌کنم، نه مذاکره

19/07/2019 01:42:00 ب.ظ

ظریف در مصاحبه با نشنال اینترست در مورد تنش‌های میان ایران و اروپا و ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی از سوی آمریکا توضیح داد

ایران, آمریکا

ظریف در گفت‌وگو با نشنال اینترست: نمی‌دانیم پهپاد مورد ادعای آمریکا متعلق به چه کسی است/ آموخته‌ایم به منابع خود اتکا کنیم/ با اعضای کنگره ملاقات می‌کنم، نه مذاکره

ظریف در مصاحبه با نشنال اینترست در مورد تنش‌های میان ایران و اروپا و ادعای سرنگونی پهپاد ایران ی از سوی آمریکا توضیح داد

وی درباره نفت کش مفقود شده گفت: همه اطلاعاتی که داریم این است که یک نفتکش کوچک که تنها یک میلیون لیتر فرآورده نفتی چاقاق را حمل می‌کند و نه نفت را توقیف کردیم و آن هم اغلب در خلیج فارس به دلیل یارانه سنگینی است که در ایران به فراورده‌های نفتی تعلق می‌گیرد. قاچاق بسیاری از مرزهای دریایی و زمینی وجود دارد و ما آنها را به طور مرتب پیگیری می‌کنیم. بنابراین این تانکری که آنها صحبت می‌کنند، یک نفتکش قاچاق و نه نفتکش عادی است.

ظریف در مورد اعزام نیروی نظامی جدید توسط آمریکا به عربستان، گفت: این یک حرکت نمادین است که به امنیت هیچ کسی کمک نمی‌کند. قطعا امنیت منطقه ما نمی‌تواند از خارج خریداری شود. معتقدیم که کشورهای منطقه باید امنیت خودشان را از طریق همکاری و نه از طریق تلاش برای خرید آن از خارج تأمین کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

JZarif فقط ملاقات که چی بشه می تونی با chat online هم ملاقات کنی

ستاد کل نیروهای مسلح ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی را تکذیب کردستاد کل نیروهای مسلح ادعای سرنگونی پهپاد ایران ی را تکذیب کرد سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ، ادعای روز گذشته رئیس جمهوری آمریکا در خصوص سرنگونی پهپاد ایران ی را تکذیب کرد

ادعای ترامپ درباره سرنگونی پهپاد ایرانی تکذیب شد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim«ادعای ترامپ درباره سرنگونی پهپاد_ ایران ی تکذیب شد» سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اعلام کرد: تمامی پهپادهای متعلق به ایران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز پس از انجام ماموریت شناسایی و کنترل برنامه ریزی شده به سلامت به پایگاههای خود بازگشته‌اند

واکنش ظریف به ادعای ترامپ درباره سرنگونی پهپاد ایرانیوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ، دقایقی بعد از ادعای ترامپ مبنی بر سرنگونی یک فروند پهپاد ایران ی از سوی ناو آمریکا یی در تنگه هرمز، توئیتی منتشر کرد.

جهش قیمت نفت در پی ادعای سقوط پهپاد ایرانیجهش قیمت نفت در پی ادعای سقوط پهپاد ایران ی * قیمت نفت در معاملات روز جمعه پس از انتشار خبر سقوط یک پهپاد ایران ی توسط ناو آمریکا یی در تنگه هرمز، حدود دو درصد افزایش پیدا کرد * آمریکا روز پنجشنبه ادعا کرد در تنگه هرمز یک پهپاد ایران ی را ساقط کرده است

افزایش قیمت نفت در پی ادعای ترامپ در خصوص سرنگونی پهپاد ایرانیایالات متحده آمریکا ادعای ساقط کردن پهپاد ایران ی را مطرح کرده است، این در حالی است که مقام‌های تهران می‌گویند هنوز هیچ خبری مبنی بر سقوط پهپاد خود دریافت نکرده‌اند.

پرزیدنت ترامپ از سرنگونی یک پهپاد ایرانی توسط آمریکا خبر داد🔴خبر فوری | پرزیدنت ترامپ از سرنگونی یک پهپاد ایران ی توسط آمریکا خبر داد ⚡️رئیس جمهوری ایالات متحده عصر پنجشنبه خبر داد که یک پهپاد ایران بعد از نزدیک شدن به فاصله «خیلی خیلی نزدیک» یک ناو آمریکا یی، در حریم هوایی بین المللی در تنگه هرمز سرنگون شد. اینم کادو تولد واسه ترامپ ظریف که اونجا دارین مذاکره میکنید.بدو بستون خوبیه.

به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با نشنال‌اینترست در مورد ادعای جدید آمریکایی‌ها در مورد سقوط پهپاد ایرانی گفت: در تماسی که با تهران داشتم، ما هیچ اطلاعی درباره از دست دادن پهپاد نداریم.به گزارش ایسنا، سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اعلام کرد: بر خلاف ادعای واهی و برخاسته از توهم رئیس جمهور آمریکا، تمامی پهپادهای متعلق به جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز از جمله پهپاد مورد نظر رئیس جمهور آمریکا پس از انجام ماموریت شناسایی و کنترل برنامه ریزی شده به سلامت به پایگاه‌های خود بازگشته‌اند و هیچ‌گونه گزارشی دال بر مقابله عملیاتی ناو  یواس‌اس باکسر آمریکایی گزارش نشده است.ترامپ مدعی شد: یک پهپاد ایرانی را هدف قرار داده‌ایم + اخبار تکمیلی   سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اعلام کرد: بر خلاف ادعای واهی و برخاسته از توهم  ترامپ، تمامی پهپادهای متعلق به جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز از جمله پهپاد مورد نظر رئیس جمهور آمریکا  پس از انجام ماموریت شناسایی  و کنترل برنامه ریزی شده به سلامت به پایگاههای خود بازگشته‌اند  و هیچگونه گزارشی دال بر مقابله عملیاتی ناو  یواس‌اس باکسر آمریکایی گزارش نشده است.به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف با انتشار نقشه‌ای که مرزهای دو کشور ایران و آمریکا در آن برجسته شده است، در یک کلمه نوشت: «یادآور».

تا این زمان نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است. رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید که آنها این پهپاد را هدف قرار داده‌اند. انتهای پیام. نمی‌دانیم این پهپاد چه کسی است، ما اطلاعاتی نداریم. آمریکا به سمت اشتباهی حرکت می‌کند. واقعیت این است که آمریکا حضور خود را در خلیج فارس افزایش داده است و این به امنیت یا ثبات منطقه کمک نمی‌کند.

یک قسمت کوچک آبی است و نمی‌توانید یک حجم ترافیکی داشته باشید بدون اینکه اتفاقی بیفتد. وی درباره نفت کش مفقود شده گفت: همه اطلاعاتی که داریم این است که یک نفتکش کوچک که تنها یک میلیون لیتر فرآورده نفتی چاقاق را حمل می‌کند و نه نفت را توقیف کردیم و آن هم اغلب در خلیج فارس به دلیل یارانه سنگینی است که در ایران به فراورده‌های نفتی تعلق می‌گیرد. قاچاق بسیاری از مرزهای دریایی و زمینی وجود دارد و ما آنها را به طور مرتب پیگیری می‌کنیم. بنابراین این تانکری که آنها صحبت می‌کنند، یک نفتکش قاچاق و نه نفتکش عادی است. ظریف در مورد اعزام نیروی نظامی جدید توسط آمریکا به عربستان، گفت: این یک حرکت نمادین است که به امنیت هیچ کسی کمک نمی‌کند.

قطعا امنیت منطقه ما نمی‌تواند از خارج خریداری شود. معتقدیم که کشورهای منطقه باید امنیت خودشان را از طریق همکاری و نه از طریق تلاش برای خرید آن از خارج تأمین کنند. وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از گفت‌وگو با سناتور راند پال به عنوان میانجیگر یا مذاکره‌کننده از سوی  ترامپ چیست، گفت: ترامپ گفت که او فرستاده یا میانجی نیست. بنابراین باید حرف او را ملاک قرار دهیم. وی افزود: من با اعضای کنگره ملاقات می‌کنم اما در مورد جلسات خاص با اعضای خاص کنگره اظهارنظر نمی‌کنم اعضای کنگره، سناتورها و اعضای مجلس نمایندگان طرف مذاکرات نیستند.

آنها نمایندگان مردم آمریکا هستند که ما برای آنها احترام قائلیم و فقط برای روشنگری و نه برای مذاکره با آنها تعامل می‌کنیم. ما فقط می‌توانیم با دولت‌ها مذاکره کنیم. ظریف درباره ادعای ترامپ برای متوقف کردن حمله به ایران و سرنگونی پهپاد آمریکایی گفت: احتمالا آمریکا از قدرت ایران برای پاسخگویی مطلع شده است. ما از خود دفاع می‌کنیم هر گونه حمله به ما به شدت با واکنش ما رو به رو خواهد شد. وی در ادامه افزود: ترامپ جنگ نمی‌خواهد او در تلاش است تا از طریق فشار به توافق بهتری دست یابد.

اگر به او توصیه شده است که اینگونه توافق بهتری به دست می‌آورد، فکر می‌کنم مشاوره بد یا مشاوره بیماری به او داده شده است. ظریف در مورد مذاکره با آمریکا گفت: به خاطر اینکه ما پیش از این یک توافق با دولت آمریکا داشتیم. دولت‌ها با هم توافق می‌کنند نه با اشخاص؛ اگر توافق با دولت قبلی تنها تا زمان آمدن ترامپ باقی ماند پس این نگرانی وجود دارد که با رفتن ترامپ، رئیس‌جمهوری بعدی هم چنین رفتاری انجام دهد. وزیر امور خارجه در ادامه افزود : ایران ثابت کرده است که به تعهدات بین المللی خود پایبند است و اگر اجرای تعهدات طرف مقابل را ببینیم، برجام را می‌توان احیا کرد . ظریف در ادامه در مورد تغییر موقعیت خود در ایران پس از ناکامی برجام گفت: مطمئناً مردم از نتیجه آن خوشحال نیستند، زیرا آنها می‌بینند که آمریکا کمتر از آنچه فکر می‌کردند، قابل اعتماد است.

وی درباره احتمال وقوع جنگ هم گفت: لازم است از آن جلوگیری شود اما نمی‌توانیم از منطقه خودمان فاصله بگیریم. ما آنجا هستیم و نمی‌توانیم حرکت کنیم اما من  فکر می‌کنم هرکسی که جنگ را آغاز کند، پایان دهنده آن نخواهد بود و ما نمی‌خواهیم آغازگر آن باشیم. ظریف در مورد حمایت روسیه از ایران خاطرنشان کرد: این که روسیه از ما حمایت کند در درگیری نظامی پیش‌بینی‌پذیر نیست اما ما روسیه را یک شریک و همسایه مهم می‌دانیم. ما یک اتحاد نظامی با روسیه نداریم اما روابط خوبی داریم. وی در ادامه گفت: روی کمک‌های فرضی حساب نمی‌کنیم.

آموخته‌ایم که به منابع خودمان تکیه کنیم. .