نمکی: بازگشایی کلیه مشاغل با مسئولیت ستاد ملی کرونا مغایرت دارد

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

اطلاع‌رسانی کرونا | وزیر بهداشت در نامه‌ای به رییس جمهوری اعلام کرد که نامه وزارت صمت مبنی بر بازگشایی کلیه مشاغل با نقش، مسئولیت و جایگاه ستاد ملی مقابله با کرونا مغایرت دارد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سعید نمکی روز جمعه در نامه‌ای به حسن روحانی اعلام کرد که نامه قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر بازگشایی کلیه مشاغل و مراکز کسب و کار که به استان‌ها ابلاغ شده، با تصمیم‌های ستاد ملی مقابله با کرونا مغایر است.

نمکی در این نامه اعلام کرد که کاهش التهاب اولیه و شرایط مناسب‌تر کشور در مقابل هجوم ویروس کرونا علاوه بر مرحمت الهی، آثار مدل مدیریت مبتنی بر کارشناسی، تدبیر و حمایت جمعی و گام‌های برنامه‌ریزی شده است و حرکت نسنجیده و غیرمنطبق با نظر کارشناسی می‌تواند آسیب‌های غیرقابل جبرانی به دنبال داشته باشد که امکان ایستادن نظام سلامت در مقابل هجمه‌های آن میسر نیست.

کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز در نشست خبری ویدیو کنفرانس امروز در پاسخ به سوال خبرنگار سلامت ایرنا درباره اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند بیان کرد: هر آنچه امروز به عنوان بسیج ملی مقابله با کرونا اعلام می‌شود ناشی از فاصله‌گذاری اجتماعی یا فیزیکی است که از هفته اول اسفند آغاز و در فروردین تشدید شد.

جهانپور با بیان این که ایران در مقایسه با اغلب کشورها در زمینه مقابله با کرونا چند امتیاز جلو است و برای پیشگیری از ضربه فنی شدن باید بیشتر دقت کنیم، گفت: گروه‌های مختلف مطالباتی دارند و باید با ظرافت و با دقت برنامه ریزی شود. در غیر این صورت ممکن است باعث خیز شدیدتر بیماری شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کمپین ملی مقابله با کرونا در ترکیه با استقبال گسترده مواجه شدرئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه از استقبال گسترده مردم از کمپین ملی «ترکیه‌ام، ما برای خودمان کافی هستیم» که از سوی رئیس جمهور اردوغان راه‌اندازی شد، خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اعلام همبستگی اردوغان با دولت و مردم ایتالیا در مبارزه با کرونا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هواپیمای نظامی ترکیه حامل کمک‌های پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا در ایتالیا به زمین نشستهواپیمای نظامی ترکیه حامل کمک‌های پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا در ایتالیا به زمین نشست
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فریب افکارعمومی با تبلیغات روغن غیرتراریختهاخیرا یکی از شرکت‌های عرضه کننده روغن‌های خوراکی در تبلیغات خود ادعا کرده که روغن غیرتراریخته تولید می‌کند. این در حالی است که به گفته محققان حوزه بیوتکنولوژی، در دنیا دانه آفتابگردان تراریخته وجود ندارد و کلیه دانه‌های روغنی چون ذرت، سویا و کلزا تراریخته هستند. به اعتقاد این محققان در شرایطی که مردم در وضعیت بحران اپیدمی کرونا ویروس در خانه‌ها بوده و مخاطبان رسانه ملی هستند، پخش چنین تبلیغاتی موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود. شما تشریف می‌برید بانک ژن موسسه اصلاح و نهال بذر، بخش دانه‌های روغنی، واقع در محمد شهر کرج. آنجا درخواست بذر غیر تراریخته آفتابگردان می‌دهید. هرچقدر خواستید به شما تحویل داده خواهد شد. دانش ژنتیک درخصوص تراریخته وغیرتراریخته که بعضی موارد،انراغیربهداشتی قلمدادمیکنندمبنای علمی والهی ندارد که هرگیاه،دام وگیاهی می تواندازچندگونه متفاوت حاصل شده باشدکه بهداشتی است که درمواردمختلف باازمایش مراکزبهداشت میتوان به ان یقین حاصل کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ربیعی نگرانی‌های اقتصادی دولت در مواجهه با کرونا را تشریح کردسخنگوی دولت با اشاره به آثار منفی کرونا بر اقتصاد جهانی گفت: بی‌گمان هیچ کشوری نیست که همزمان با کرونا، سخت‌ترین تحریم های جهان را نیز تجربه کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

با شیوع کرونا در اسپانیا خاکسپاری هم آنلاین شداینجا روستایی در اسپانیا است، نوه‌ای که حالا پدربزرگ و مادربزرگش را از دست داده تلفن به دست تلاش می‌کند تا دیگر اعضای خانواده را برای آخرین خداحافطی به طور مجازی به اینجا بیاورد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »